Sony Ericsson W980 - zene, amely megoszt

Kamera és szoftverek

Már a kialakítása is jelzi, hogy hiába 3,2 megapixeles a kamera, igazából csak muszáj alapon van benne, fixfókuszos, vaku nélküli modul ez. Fényképezéskor álló helyzetben kell tartani a kütyüt, a külső kijelzőre nem lehet kitenni a kereső képét. A funkciók minimálisak, a képméret és a minőség mellett a többi szirszar nem is lényeges, az éjszakai mód felesleges, az önkioldó pedig biztos hasznos, de gratulálok annak, aki képes megállítani a készüléket kinyitva és az aljára támasztva, hogy utána beleviruljon az optikába. Tesztképek alant, pont olyanok, mint amilyet a fenti összetétel alapján az ember vár.

A készülék alkalmazásai között találhatunk egy-két érdekességet. Az AccuWeather már régi ismerős, a netről lerántja az általunk meghatározott városra vonatkozó előrejelzést, így eldönthetjük, hogy gumicsizmában megyünk-e másnap a Szigetre, vagy sem. A kétféle világóra látványos, de gyakorlati haszna egyiknek sem nagyon van, vagy egy földgömböt forgathatunk, vagy nagyobb városokban éppen aktuális időt mutató órák röpködnek be a képbe, wow.

Sony Ericsson W980

Sony Ericsson W980

A mozgásérzékelőt először egy alap fapad fitnesz alkalmazás használja ki, amely kizárólag lépésszámlálást végez, a szoftver szerint a napi egészséges lépésmennyiség 1000 darab, illetve mutat az eddig eltelt napok alapján egy átlagot, ez is nagyon fontos, csakugyan. A Music Mate mindenféle hangszereket szólaltat meg, illetve van benne egy dobos rész, amely úgy működik, hogy négyféle ütőshangszer hangja hallatszik attól függően, hogy merre rázzuk a telefont. Arra jó, hogy a környezetünket felbőszítsük, s akkor lehet futni, hogy meglegyen az 1000 lépésünk az adott napra.

Sony Ericsson W980

A játékok között három alkalmazás feszít. A Lumines Block Challange egy kissé megtápolt Tetris klón, el lehet vele lenni, de nem tart sokáig a lelkesedés. A Need For Speed már egész kellemes grafikával szórakoztat, aki viszont logikázni akar, válassza a Sudoku-t, amely nem más, mint egy Sudoku.

Sony Ericsson W980

Az alkalmazások között TrackID-t (a net segítségével beazonosítja a rádióban játszott zenéket), illetve helymeghatározó menüpontot találhatunk, amely nem más, mint a Google Maps. GPS vevő nincs a telefonban, így mobil cellainfók alapján kaphatunk egy körülbelüli képet arról, hogy merre mászkálunk. A dolog hozadéka, hogy a fotókat geotag-ekkel is elláthatja a szoftver, így azok elkészültének helyszíne visszakereshető a térképen, de ez mind csak akkor működik, ha van netkapcsolat, a Google ugyanis onnan szedi le a megjelenítendő adatbázist.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Gamer laptop: már felveszi a versenyt az asztali pc-vel

PR Sokáig tartotta magát az a nézet, hogy a játékosoknak nagy teljesítményű asztali számítógépre van szüksége. Ez mára megváltozott: a gamer laptopok sem maradnak le mögöttük.

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés