myPhone 8815 Foxy - dizájnra és TV-re gyúrva

Hirdetés

Menürendszer, szoftverek

A kínai készülékeknél mindig felmerül a nagy kérdés: milyen típusú, hányadik generációs MTK-chipset ketyeg bennük? Az új myPhone-nál ezt sajnos nem lehet tudni, de gyanítom, hogy egy újabb generációs chip került bele, mint elődeibe, a sebesség ugyanis jelentősen megnőtt. Magyarán a készülék gyors, mint a villám, az események a gombok megnyomásával egyidejűleg bekövetkeznek, nincs töltögetés, nincs várakozás, nincs lassulás. Mindehhez egy elég látványos, egyébiránt a Nokiától lopott menürendszer párosul, melynek sem kezelhetőségével, sem kinézetével nincs gond, jól teszi a dolgát.

MyPhone 8815TV Foxy MyPhone 8815TV Foxy

Már a készenléti képernyő is hajaz a finnek készülékein futó szoftverre: van egy hat ikont tartalmazó gyorsindító sáv, híváselőzmény, naptár, profilválasztó,meg persze a két kártya térereje, az idő és a dátum — ahogy azt kell. A rendszer egyébként magyar nyelven kommunikál a felhasználóval, ha az egyik kártya hiányzik, gyönyörűen kiírja, hogy "Üres a SIM2", a fordítás ebből a szempontból nem kifogásolható. A helyekkel viszont nem gazdálkodtak a legjobban, elég sok szöveg van, ami egyszerűen nem fér el ott, ahol van, a fordítóműhelyben pedig ezeket nem rövidítették le, aminek az az eredménye, hogy pár feliratnak az eleje és a vége is kilóg a képernyőből. A kezelhetőséget ez nem befolyásolja, mert a funkciók így is egyértelműek, de azért zavaró a jelenség.

A gyári szoftverek kivesézése előtt tekintsünk meg egy videót a készülékről:

A rácsos elrendezésű főmenüben nem lesz nehéz megtalálni az extra szoftvereket, melyekből szerencsére egészséges mennyiségű akad. Talán ide sorolható a főmenüből közvetlenül elérhető fájlkezelő, melynek segítségével az opcionális microSD memóriakártyát és a hatalmasnak nem mondható (494 kB, tehát majdnem fél megabájt) belső memóriát böngészhetjük. Jóval érdekesebb a szervező menüpont, ahol a naptár, a teendőlista, az ébresztőóra (itt jelzés néven fut) és a világóra kapott helyet. A maradék alkalmazás stílszerűen az alkalmazások menüpontba került: számológép, valutakonverter, stopperóra, e-book olvasó. Sőt, még a Bluetooth-t is innen érhetjük el, a miértre nem tudok válaszolni. A szoftverek listáját elvileg java alapú programokkal bővíthetjük, melyek a szórakozás menüpontba fognak felkerülni a telepítés után. Alapból két dolog van itt, a bámulatos Magic Sushi nevű játék, valamint egy MSN-kliens. Mielőtt valaki hiányolná: diktafon is van, de az már a multimédia menüpontba került.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Hirdetés

Így készülhetnek a cégek a NIS2-re a Lenovo segítségével

PR A NIS2 egy hálózati és információs biztonsági irányelv, amely rövidesen hatályba lép, modernizálva a 2016-ban bevezetett EU-s kiberbiztonsági szabályokat és jogi kereteket. Jogi intézkedések révén érnék el, hogy az EU-ban növekedjen a kiberbiztonság általános szintje.

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés