Motorola WX288 - ilyen is kell

Menü, funkciók

A bekapcsolás is a régi időket idézi, a V3-ból és számtalan más típusból ismerős zene és animáció után egy szimpla főképernyőt kapunk. Itt nincsenek widgetek és más extrák, viszont a navigációs gomb négy irányával, illetve a két funkciógombbal rögtön hat funkciót érhetünk el gyorsan. A menü 4x3 ikonos, ami elég zsúfolt erre a kijelzőre (na meg az ikonok is csúnyák), viszont átkapcsolhatunk egy egyszerű módra, ekkor csak 4 ikon látszik és a telefon kb. összes extra funkciója eltűnik a szemünk elől (ez egyfajta „nagymama” mód). Mivel túl sokat nem tud, így elég hamar végigszaladhatunk rajta.

Motorola WX288

A belső telefonkönyv 800 nevet képes tárolni, itt van lehetőség mindenkihez több adatot tárolni, köztük születésnapot, saját csengést és hívóképet is. Üzenetek esetén az SMS és MMS közül választhatunk. Van magyar prediktív bevitel, az MMS-nél meg bármit csatolhatunk. A naptár havi és listás nézetű, viszont a sötétkék háttér miatt elég nehezen látható (ezüst téma esetén), létrehozhatunk bejegyzéseket, riasztással kombinálva. Ébresztőből ötöt kapunk, mindegyik többszörös ismétlésre is képes. Kapunk még alapfunkciós számológépet, mértékegység és valuta konvertálót, továbbá diktafont is.

Motorola WX288

Adatátvitel terén minimálisak a lehetőségeink. A GSM modul kétsávos, GPRS van, más meg nincs, tehát ennyivel kell beérni. Nem is baj, mert a beépített böngésző szigorúan WAP 2.0-ra van, tehát esélyünk se lesz HTML oldalakat betölteni. Jó pont, hogy van Bluetooth, mégpedig 2.0 szabványú. Sztereó zeneátvitelt nem tud, viszont nincs is rá szükség, ugyanis se zenelejátszó, se bővíthető memória nincs. Egyébként azon picit mosolyogtam, hogy a kemény 2,2 megabájtos belső tárhoz egy egyszerű fájlkezelő is jár. A számítógépre köthetőségről csak annyit, hogy a miniUSB kábelt szimpla töltőnek ismerte fel és ezzel ő letudta a csatlakozást.

Motorola WX288

A WX288-ban gyakorlatilag két extra van, az egyik a kamera, a másik az FM rádió. Elsőnek a kamerát vegyük szemügyre. A VGA felbontású érzékelő ma már nem épp sok, ahogyan beállításokból se bőséges a kínálat (meg mire is kellene?). Állíthatjuk a felbontást és a képminőséget, van sorozatfotó, időzítő, éjszakai mód (haha), finomíthatunk az expozíción és a fehéregyensúlyon, akad továbbá néhány effekt és ennyi, még digitális zoom sincs. Képminőségről nem érdemes nyilatkozni, egy ilyen kamera annyira minimális szintet képvisel, hogy legfeljebb hívóképnek és MMS-re lehet és érdemes vele kattintani, a többit felejtsük el, ahogyan videóról se álmodozzunk.

Motorola WX288

A rádió ellenben egészen kellemes csalódás volt. Például tud RDS-t, még a rádiószöveget is megjeleníti, ennek köszönhetően gyorsan és könnyen felprogramozható. Akár 40 csatornát elmenthetünk, a hangerő elegendő, és még háttérbe is rakható. A bónusz, hogy képes felvenni a műsort, noha az igen szűkös memória miatt ez csak korlátozott képesség. Hangminőségben a gyári füles átlagos, és ezzel kell megbarátkozni, mert nem sok miniUSB-s fejhallgatót találunk a piacon. A végső szórakozási lehetőség két játék, melyek a hangzatos Csirke és UFO névre hallgatnak. Érdemes a hangokat kikapcsolni vagy legalább minimálisra venni, mert pár másodperc alatt idegösszeomlást okoznak.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Előzmények

Hirdetés