Media-Tech Imperius Aero Slim - több forrásból merít

Kamera, adatkommunikáció, akkumulátor

A hátlapi kamera autofókuszos, segítségével legfejeljebb 12 megapixeles, azaz 4000 x 3000 képpontos fényképeket lőhetünk. Érdekes módon a hátlapon mindössze 5 megapixelt hirdet a telefon; ennyire azért nem kell szerénykedni. Videófelvétel esetén maximum a 720p, azaz 1280 x 720 pixeles felbontás játszik. A kameraszoftverben álíthatunk többek között a fehéregyensúlyon, az expozíción, az élességen, a szaturáción, a kontraszton és az érzékenységen, elérhető a HDR mód, színeffekteket, visszaszámlálót és jeleneteket is bekapcsolhatunk. A képminőségtől nem estünk hanyatt, képzaj, elmosott részletek és kromatikus aberráció jellemzik a fotókat, nem mellesleg a színhelyességgel is van probléma.

Media-Tech Imperius Aero Slim

Adatkommunikációs téren egy négysávos (850/900/1800/1900 MHz) GSM-modult és egy kétnormás (900/2100 MHz) UMTS-egységet kapunk, mobilhálózaton lógva legfeljebb 7,2 Mbps letöltési és 5,76 Mbps feltöltési sebességre számíthatunk. A szokásos WiFi (802.11b/g/n), Bluetooth (2.1-es verzió) és a-GPS mellett extraként hotspottá is alakíthatjuk a mobilt. A telefon egyszerre két SIM-kártyát is fogad, ám míg az egyiken beszélgetés folyik, a másikat lekapcsolja a rendszer, azaz nincs dual active standby funkció. Telefonálás közben nálam kissé torz volt a hang (ám még bőven érthető maradt a beszéd), a túlfélen viszont semmi probléma nem volt a hangminőséggel.


[+]

Értékelés: Media-Tech Imperius Aero Slim
Külső
Ergonómia 6 pont
Anyaghasználat 7 pont
Összeszerelés minősége 9 pont
Kijelző mérete, minősége 6 pont
Belső
Kezelhetőség 8 pont
Sebesség 7 pont
Szoftver rugalmassága, bővíthetősége 10 pont
Felhasználói felület élménye 8 pont
Alapfunkciók
Hangminőség, vételi stabilitás 8 pont
PIM funkciók 10 pont
Adatkommunikációs képességek 8 pont
Multimédia
Vizuális 7 pont
Audio 5 pont
Egyebek
Üzemidő 7 pont
Ár/érték aránya 7 pont
Hogyan értékelünk?

A hátlap alatt egy 2000 mAh kapacitású lítium-ionos akkumulátor lapul, mely papíron egészen jónak tűnik, a gyakorlatban azonban csak az átlagos szintet hozza. Ez egy napos használati időt jelent, estére tapasztalataink alapján minden esetben lemerült a telefon. A hivatalos adatok szerint egyébként 432 órányi készenlétre számíthatunk egyetlen feltöltéssel.

A cikk alapján bizonyára a Tisztelt Olvasó számára is látszik, hogy a Media-Tech újdonsága több sebből vérzik. Elsősorban az összeszereléssel és a felhasznált anyagokkal van probléma, hiszen a belső teljesen rendben van ebben a kategóriában, a kétmagos processzor és a Jelly Bean is de facto szabványnak számít ezen az árszinten. A nyomásra elszíneződő, egyébként is kissé gyenge minőségű kijelző és a kimondottan nagy tömeg rányomják a pecsétet a felhasználói élményre; a konkurensek ebből a szempontból jobban vizsgáztak.

Tesztalanyunk kártyafüggetlenül 56 ezer magyar forintért vihető haza, ami nem kevés pénz. Körülbelül ezen az árszinten mozog az Evolve FX420 és az Evolve FX520, valamint a Gigabyte GSmart GS202+ is, véleményünk szerint jobb alternatívát kínálnak tesztalanyunknál. Plecsnit nem áll módomban adni.

dr. Kind

A cikk elkészítésében a Telekom 4G mobilinternet volt segítségünkre.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Hirdetés