Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sziasztok,

    Én is belefutottam ebbe a 6.2 téglásításba, mert csak reflexből nyomtam rá tegnap keső este, miközben dolgoztam. Sajnos nem figyeltem.
    Leírom hogyan downgradeltem vissza úgy, hogy minden konfig megmaradt, hátha valakinek segít. :)

    Nekem egy DS3615xs van Proxmox virtualizáció alatt 10 GB DISK1 + IBM M1015 HBA-n 6HDD+2SSD egy RAID6-ban.

    A boot nálam odáig jutott el restartnál, hogy a VGA képernyős kiírás után soros terminálon csak egy "--R" fogadott a képernyő bal felső sarkában aztán jónapot.

    Először csináltam gyorsan egy friss telepítést egy másik VM-re a legfrissebb működő verzióval, ez nálam 6.1.7 v15284 volt. Így össze tudtam hasonlítani, hpgy mi változott meg.
    Egy live linuxal bebootoltam a régit az IBM kártya nélkül, csak 10GB-os DISK1 volt benne. A synoboot.img-t is vissza kellett állítani, mert azt is hazavágta a frissítés.
    A live linuxon felmountoltam a DISK1-ről a root particiót, nálam ez /dev/sda1.

    # mdadmin -AU byteorder /dev/md0 /dev/sda1
    # mount /dev/md0 /mnt
    # ls -la /mnt/SynoUpgrade*
    -rw-r--r-- 1 root root 5673500 Jun 8 08:48 SynoUpgradeIndexdb.txz
    -rw-r--r-- 1 root root 18919708 Jun 8 08:48 SynoUpgradeSynohdpackImg.txz
    -rw-r--r-- 1 root root 769175032 Jun 28 16:15 SynoUpgrade.tar
    SynoUpgrade:
    total 8
    drwxr-xr-x 2 root root 4096 Jun 28 16:15 .
    drwxr-xr-x 24 root root 4096 Jun 28 16:15 ..

    A root partició-ról letöröltem minden SynoUpgrade kezdetű 3 fájlt és egy könyvtárat.
    A root partición lévő .syno könyvtárat letöröltem és átmásoltam a frissen telepített VM-ről.
    Ez a könyvtár tartalmazza a kernelt, az updatert, a grub betöltőt és minden ami az induláshoz kell.
    Ez már a 6.2-es volt a téglásított verzióban.

    Ezután unmount /mnt, mdadm -S /dev/md0 és reboot immár a régi rendszerre. Miután sikeresen elindult és bejelentkezés után minden a helyen volt leállítottam a VM-et, visszaraktam az IMB HBA-t a RAID6-os diszkekkel.
    Boot és bejelentkezés után egy gyors sytem fájlrendszer ellenőrzés és mindenem meg volt, nem kellett semmit újra konfigolni.

    A fenti műtétet mindenki csak saját felelősségére csinálja, és nem árt ha értesz a linuxhoz is.
    Előtte mindeképpen csinálj mentést a DISK1-ről is.

    Sok sikert hozzá!

    Ne bízz komoly feladatot olyan szerverre, amit egymagad is fel tudsz emelni...

Új hozzászólás Aktív témák