Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ecaddsell

    aktív tag

    válasz repvez #338 üzenetére

    Ezek az órák max. monitorozásra valók.
    Viszont abban jobbak, hogy ezt lényegében egész nap tudják minden különösebb nyűg nélkül (pl. síelésre sosem vinnék pántot, de az óra oké) .
    Egyébként vsz. edzéstervet jobb ha magadnak csinálod (de nem napra, hanem inkább hétre x ilyen edzés y olyan stb.). Az óra nem fogja tudni, hogy éppen valami nyavalyából kecmeregsz ki vagy nem akard kiütni magad mert valamire készülsz stb.

    Jó régen (amikor lényegében a Polár volt a komolyabb cucc meg mellkaspánt) és többet futottam lényegében fejben így csináltam ahogy leírtad. Megnéztem a melegítés után mennyire stabil a pulzusom terhelés növelésre és az alapján döntöttem aznap mi legyen. Ha elég sokat edzel akkor fejből kell jöjjön minden.
    Hiába éreztem magam fáradtnak ha stabil volt a pulzusom akkor toltam, ha meg ingadozott akkor alap edzés (lassú tempó).

    Ha elértél egy normál edzettségi szintet onnan úgy sem fogod érdemben tudni növelni a VO2max-ot (ezért felesleges is nézegetni), sokkal inkább a mozgás (meg a légzés) hatékonyságát kell fejleszteni. Persze ez ott kezdődik, hogy eléred a heti 100km-t.

Új hozzászólás Aktív témák