Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fsb1000

    nagyúr

    válasz diegho #19782 üzenetére

    Jól leírtad, hogy kell statot növelni egy bizonyos szint felett. (mármint azzal, hogy mit nem csinálsz állandóan)
    .
    Én azt gondolom neked és még a játékosok talán 1%-nak van olyan képessége amelyet ebben a játékban nagyon jól lehet hasznosítani. Ha együtt játszanánk, látnak valami pluszt de nem biztos hogy szavakban meg tudnánk fogalmazni mi is az.
    Valószínűleg ez hasonlíthat ahhoz mint amikor a közlegény már a 2. hónapban tudja melyik őrmesterrel menne csatába. Akkor is vele, ha nem kedveli, de a képességeiben bízik. Nem túl bonyolult dolgok ezek, és nem kell IQ bajnokokra gondolni, vagy hérókra.
    .
    Szerintem a legtöbb játékos (értsd 60-80%) kb. úgy játszik mint én: Nem "lát" a pályán. Hiába nézi a minimapot nem "lát" vagy csak részlegesen, csak az elé kerülő feladatot oldja meg. A csatáben nem vagy csak néha értékeli át helyzetét és tennivalóit.
    Én pl. ezért éreztem nagyon jól magam olyan században ahol ahol a commander folyamatosan irányította a csapatot. A kiadott feladat elvégzésében majd olyan jó voltam mint kék-lilák.
    .
    A másik probléma a játékosok nagy tömegével a motiváltság hiánya.
    3 éve játszom, és ebből csak rövidebb intervallum volt amikor küzdöttem minden lövésért, sebzésért és killért. És nagyon vigyáztam a tankomra is. Mondhatni 100%-osan odatettem magam.
    Az első a HUNS-os korszak volt, a másik meg amikor fel akartam húzni a statomat 1500 WN7-re.
    .
    Szakaszban és századon belüli beszélgetésekből látom hogy szinte senki nem törekszik 100%-os teljesítményre. Végül is nem baj, hiszen ez egy játék és leginkább szórakoztatnia kéne,

    [ Szerkesztve ]

  • Arpee78

    senior tag

    válasz diegho #19782 üzenetére

    Nem a WN érték érdekel meg gold lőszer(most már), hanem a gondolkodásod. Mi eredményezi a játékosok közti különbségeket, leszámítva a ráköltött pénzt, netet egyebek, csak és tisztán ami csata közben a fejben dől el. Egy stock tankkal, gold nélkül is lehet remekül játszani, ha a remek alatt nem csak nagy sebzést, spotot, stb értünk. Hanem az adott lehetőségekhez mérten a maximum kihozását.

    A játékban szerintem az "alap" szórakozás, hogy a saját szellemi határainkat feszegetjük, igyekszünk a legoptimálisabb döntéseket hozni a céljaink eléréséhez. Jó döntések után – ami annak bizonyul – örülünk, a rosszaknál meg nem. Persze valamennyi "plusz szórakozás" egy jól felszerelt tank, amiben több sebzés, több spot, több győzelem és sikerélmény jöhet össze. De itt most nem a szórakozás része érdekel, csak nagyon a Wn8 felé kanyarodtál, nem vágod mit akarok kérdezni? Lehet én sem tudom, vagy nem tudom hogy fogalmazzam meg. Meg nem csak kérdezek, hanem magamban beszélek:)

    Van egy ilyen találmány, hogy OODA loop

    Röviden, és általam átköltve:

    A döntési ciklus lépései

    1. Megfigyelés
    Nézzük a minimapot és amit látunk a tankban ülve. Mindenki ezt csinálja, állítólag sokan nem nézik a minimapot, de ez itt nem lényeg.

    2. Orientáció
    A szituáció tulajdonképpeni feldolgozása. Ahogy FSB írta, sokan nem "látnak", mert a képernyőn lévő információkból nem következtetnek semmire vagy rosszul következtetnek. Egy tapasztalt, intelligens játékos több és pontosabb következtetéseket von le a várható eseményeket, kockázatokat, lehetséges nyereségeket és veszteségeket illetően egy ilyen vagy olyan döntés után.

    3. Döntés Ez viszonylag egyszerű. A sok vagy kevésbé sok lehetőség közül a legoptimálisabbat választjuk, ami kevésbé kockázatos, több a várható nyereség és kevesebb a veszteség. Mindhárom tényezőt figyelembe véve.

    4 végrehajtás Ami lehet egy manőver a tankkal, vagy további megfigyelés és/vagy orientáció.

    Megint FSB-t idézve: sokan nem túl motiváltak, vagy egész fura motivációk írják felül, ezért a fenti 4 lépést felületesen vagy sehogysem hajtják végre. Elsősorban a csata megnyerése lenne a fő cél, ha azt nem lehet akkor tetszés szerint a többi. Ehhez képest sokan megelégszenek 1-2 találattal, killel, ezekhez még minimap se nagyon kell. FSB-nek részben abban is igaza lehet, hogy senki nem törekszik 100%-ra. Szerintem sokan viszont igen, azonban állandóan a feladatokra koncentrálni nagyon kimerítő, ezért senki nem képes mindig a maximumot teljesíteni. Hitler megkérdezett egy tankászt, mi a titka. A felelet a koncentráció volt.

    A játék lényege szvsz nem is a lövöldözés, hanem a minél kedvezőbb szituációk elérése a megfelelő következtetések és döntések által(2. és 3. pont). Mit gondolsz, mitől vagy jó ezekben?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák