Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Arpee78

    senior tag

    válasz fsb1000 #1388 üzenetére

    A pen értékről valójában két adat van a játékban. Itt és itt megtekinthetők. Például E-100 128-as ágyúja: 246-241 AP és 311-263 APCR lőszerrel. Tudom, E-100 a kedvenc tankod:)

    A nagyobb érték majdnem biztosan 100 méteres távolságra érvényes, ez van megadva ingame. A kisebb érték pedig valószínűleg a maximális hatótávolságra, ami majdnem mindig 720 méter. Az utóbbiról van egy kis bizonytalanság. Összevetve néhány low tier ágyú adatát – amelyeknek 350-390m a hatótávolsága –, a maximális hatótávolságra vonatkozó feltételezés igaznak tűnik.

    Az artyk hatótávolsága 10000 méter, de szerintem azoknál is 720 méterrel kalkulálnak(mikor AP-val lőnek). A hetzer és valamelyik arty hasonló ágyút használ, mindegyiknél azonosak a pen értékek, pedig az egyiknél 720 másiknál 10000m a hatótávolság.

    0 és 720 méter között lineárisan csökken a lövedék páncélátütő képessége. Tehát 0 méternél valamivel több mint 100 méteren. Nem hiszem, hogy a programozók 0-100 között azonos, majd azon túl lineárisan csökkenő értéket számítanak. Ez bonyolultabb, fölösleges és életszerűtlen. A lényeg, hogy 0 méteren szerintem kicsivel több a pen mint 100 méteren, amit ingame megadnak.

    Nagyon beleástam magam a páncélátütés működésébe, a legapróbb részletekig. Az összevakart és gyanított működésből összeraktam ezt a kalkulátort.

    A gyakorlati teszteknek nagyjából megfelelő eredményt ad. Nemrég virkir tesztelte a Type vs 175 pen felállást. A kalkulátor szerint ~60%-os átütés lenne várható, neki a tesztben jobb érték sikerült, de ugye ott a random faktor, ami ilyen kevés lövésnél hamis eredményt adhat.

Új hozzászólás Aktív témák