Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dfsz34

    őstag

    Megadta magát az e25, tank ász.

    Hiába kérleltem a csapatomat, hogy védekezzünk és ne támadjanak, hiszen az ellenségnek sokkal több tankja van. Így hát magamnak kellett megoldani a végén és a megmaradt 5-7 ellenséget kilőni (nem tudom pontosan mikor halt meg az utolsó csapattársam) , akik nagyjából egyszerre támadtak :)

    Most jól jött a brutális kamo és a gyorsaság, ami ennek a tanknak van.

    Győzelem!
    Map: Sand River
    Date: 2013.12.08. 14:25:16
    Jármű E 25
    Szerzett tapasztalat 6 264 (x3 minden nap az első csatáért) Szerzett kredit: 85 446
    Csatában elért Achievement: Top Gun, Elit lövész, Kolobanov medál, Kiváló sofőr jelvény: "Tank ász"

  • dfsz34

    őstag

    válasz Jolet #34015 üzenetére

    Mondjuk pontosabban kéne megadnod, hogy bruttó vagy nettó 50e-t akarsz keresni és pérmiummal. Gondolom nettó és prémiumos, máshogy nincs értelme.

    Az azt jelenti, hogy nyolcasban kell gondolkodj. Nyolcas prémekkel elég szimplán átlag felett játszani a nettó 50k-hoz (de persze gyakorlat kell hozzá, azért 50k nem kevés) de a hetesekkel nagyon jól kell menned hozzá. Az átlag azért trükkös dolog, ha van egy rossza csatát, akkor az szépen lehúzza.

    Pl T34-el ilyen egy átlagosnak mondható csatám alul, lejátszott 600 csata után. 1942 sebzés, ami 5 betalált lövés, nulla kill, 800 spot dmg, semmi különleges, talán csak annyi, hogy nem lőttek meg egyszer sem, tehát javítás költség nincsen. Így 57k nettó. Az viszont biztos, hogy az elején ennél jóval kevesebbet kerestem vele, amíg megtanultam legalább elfogadható szinten játszani (nekem legalább 200 csata kellett hozzá) és legalább 4-5 betalált lövést leadni vele és 1400-1900 közötti sebzést lőni.

    Mindezzel együtt is szerintem az átlag nettó 50k nincs meg vele, de közel van, inkább olyan 40-45k-ra tippelek, szóval például ez egy alkalmas tank lehet a céljaidra

    Vannak gyalázatos csaták, amikor nagyon kevés betalált lövésem van, mert szétszedtek, mint foxy a lábtörlőt vagy olyan dögök jönnek szembe, mint mondjuk a jpze100 vagy f155 és nem tudok vagy nem sikerül gyenge pontot lőnöm, nekik meg 2-3 lövés vagyok. Az ilyenek lehúzzák az átlagot rendesen.

    Győzelem!
    Map: Sand River
    Date: 2013.12.09. 14:56:23
    Jármű T34
    Szerzett tapasztalat 2 979 (x3 minden nap az első csatáért) Szerzett kredit: 65 161

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz Jolet #34029 üzenetére

    A JT8.8-on van mm korlát, max tier9-t kaphat, de annak az ágyú penje az oka.Ott már a nyolcasok ellen is nagyon kell keresni a gyenge pontot.

    A T34 ágyúja átütésre simán jó és pontos is, ha becélzott teljesen. T10 ellen is jó az az ágyú, maus-t oldalba el tudja kapni. gyenge ponton szemből is. Szerintem ez inkább előny, mint hátrány, hiszen így a csaták is érdekesebbek.

    Nem tudom, hogy mennyit számít a kredit termelésnél, de a JT8.8-al nem túl érdekesek a csaták, szerintem legalábbis. Szimpla aprítás, ha szerencsém van. Ha nincs, akkor meg kilőnek pillanatok alatt. Már egy átlagos med is röhögve körbefutja és kilövi. Az alját könnyű meglőni és gyakran gyullad.

    A T34-el messze többet lehet taktikázni, hull down nagyon megy neki, de ha a TD-k a kedvenceid, akkor vegyed azt. A JT8.8 is nagyon jól termeli a kreditet.

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    Nem is volt ez rossz csata, mert itt fórumoztam és elfelejtettem, hogy már elkezdődött. Kb 5 percnél, félidőben csatlakoztam. Felrohantam a hegyre fent, ahol egyet tudtam lőni és majdnem kiszedett az ellenséges arty. Utána a társak sipákoltak, hogy vissza a bázishoz, de tudtam, hogy az ellenséges sniperek meg az artyk veszélyesek és ezért körbe lerohantam és fel a hegyre, ahol az artykat meg a snipereket közösen kiszedtük és utána meg fentről szépen lövöldöztem a támadó ellenséget :)

    5 perc játékkal is a top xp-t én kaptam és a második legtöbbet sebeztem, nettó 60k

    Úgy látszik a prok is így csinálják, hogy hadd pusztuljon a férgese először és utána lehet hősködni a csata második felében :)

    Győzelem!
    Map: Karelia
    Date: 2013.12.09. 16:05:27
    Jármű Panther/M10
    Szerzett tapasztalat 3 288 (x3 minden nap az első csatáért) Szerzett kredit: 63 570

  • dfsz34

    őstag

    Erre vajon miért nem kaptam ászt? A fene vinné el.
    Ahogy tanácsolták mások, megnéztem a wotreplay-t és volt, akinek 1130-tól már megadta, úgyhogy közel lehetett. Hogy rohadna meg a camper fraglopó csapattársam, aki ráadásul még belém is jött, szerintem direkt.

    Győzelem!
    Map: Sand River
    Date: 2013.12.10. 12:28:40
    Jármű M36 Jackson
    Szerzett tapasztalat 3 336 (x2 minden nap az első csatáért) Szerzett kredit: 55 897 (kárpótlás a baráti tűz által okozott sérülésekért: 30)
    Csatában elért Achievement: Top Gun, Szárnysegéd, Pusztító
    Küldetés teljesítve! Jutalom:
    Felszerelés hozzáadva: Nagyméretű szerszám készlet (x10)

    A napi wn7 számolást meg továbbra sem értem. Ezzel a csatával együtt mentem 6-t ma, tier8-9 meg a jackson most, 5 győzelem. Eddig 1342 volt a napi wn7, ezzel az utolsó csatával felugrott 2072-re, pedig ennyit nem javíthatott volna szerintem.

    Bonyolult a képlet, de szerintem a killek nagyon sokat számítanak, másra nem tudok gondolni.

  • dfsz34

    őstag

    A jacksonnal nem sikerült, de a vk megadta magát. 7 kill és 3,4 k dmg egy afk vagy félős m4 és két nyomorék arty társaságában egyedül kellett lehoznom a csata végét 4 ellenséggel szemben. A saját két arty talán 100 hp-t ha sebzett a végén, mert mozgott az ellenfél és akkor a piroskák már nem tudnak betalálni.

    Győzelem!
    Map: Westfield
    Date: 2013.12.10. 14:48:20
    Jármű VK 30.01 (D)
    Szerzett tapasztalat 4 064 (x2 minden nap az első csatáért) Szerzett kredit: 62 284
    Csatában elért Achievement: Top Gun, Kiváló Lövész, Elit lövész, Kiváló sofőr jelvény: "Tank ász".

    Egyszer jó lenne megértem a wn7 működését, mert nagyon durván hullámzik napon belül is a napi wn7. Igaz voltak ma gyalázatos csatáim, de ez a hullámvasutat nem értem igazán. volt 2000 felett, volt 1400 alatt és most meg alig javult egy ilyen csata után.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Joe-T #34150 üzenetére

    Pedig a gold okos használata része kell, hogy legyen a játék stratégiának. Vannak helyzetek, amikor érdemes használni. Pl. jön szembe egy t95, akkor én automatikusan aranyra váltok.

    Aki kizárólag ezzel megy, na igen, ők külön kategória bár vannak helyzetek, amikor rá kell szánni magad. Pl. ha egy tankon nem bírom a tank ászt megcsinálni, akkor telerakom gold-al és meglátjuk. Általában úgy már összejön.

    T8-al már miért ne lehetne 9-es tankoknak nekimenni? Ezt nehéz megérteni miért írod. KT, is3 simán kiáll velük és ha ostoba a 9-es, akkor még le is tudja győzni.

  • dfsz34

    őstag

    Teleraktam a chaffee-t arannyal és ez az első ilyen csatám vele. Sokat számít az arany, gyakorlatilag teir 7-ig szinte bármilyen tank esetében viszi, mint kés a vajat a 185 átlag átütés. Nyolcasoknál már kell célozni is, ha a szemből van. Nagyon sokat számít ennél a tanknál az arany. Arannyal harci tank lesz, anélkül tényleg csak oldalba vagy seggbe megy a sebzés.

    Ami viszont b... az agyam, hogy 1319 alap xp-re nem adta meg a tank ászt, pedig adnám már el a csába, de az ászt meg akarom még csinálni. Egy könnyű amcsi könnyűt megtartok és az a T71, messze jobb a játékélmény vele.

    Mondjuk olvastam valamikor régebben, hogy sokan a chafee-t használják stat javításra és szerintem emiatt brutál magas szinten van az ászhatár.

    Győzelem!
    Map: Karelia
    Date: 2013.12.11. 8:24:10
    Jármű M24 Chaffee
    Szerzett tapasztalat 3 956 (x2 minden nap az első csatáért) Szerzett kredit: 44 931
    Csatában elért Achievement: Kiváló Lövész, Kiváló sofőr jelvény: "1. osztály"

    (#34232) Bingisz egyetértek és én ezért szeretem a harci td-ket, mint a su12244 vagy az obj263 vonal tier 8-10-ben. Sokan kárognak a lövegkitéríthetőség miatt, pedig pontosan emiatt ezekkel menni kell és harcolni nem a bokor mögött kuksolni. Eléggé félreértik a játékot, akik azt hiszik, hogy nincs annál jobb, mint lapulni valahol és egy nagyot odab..ni, ha valaki felbukkan. Ez játékélmény eléggé a legalja annak, amit ez a játék tud nyújtani és sokkal élvezetesebb csatákat is lehet menni egy pörgős tankkal. Ilyen értelemben az arty játékosok agyberendezkedését sem értem, de ez legyen az ő gondjuk.

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz Simulacrum #34237 üzenetére

    Hát igen, próbáltam a wotreplay-ben megnézni, de 2000-1600 között alap xp csatákat láttam vele. Na mondom, köszönöm. A legalsó 1400 körüli volt, úgyhogy tisztában vagyok vele, hogy nem lesz egyszerű megszerezni az ászt vele még tele arannyal sem.

    Kicseréltem a stabilizátor binora és próbálok többet passzív scoutolni. Van pár hely, amit ismerek, de még nem mentem azokon a pályákon. Abban bízok, hogy berak egyszer nagy tier9 csatába és tudok spotolni.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Angel1981 #34314 üzenetére

    Az ARL beforgatva nem rossz azért. Messziről a med hatosok sokat pattognak róla. Közelről meglövik, ez van.

    Az ARL átka, hogy az ágyú szinte biztosan mellélő, akár közvetlen közelről is, ha nincs teljesen becélozva.

  • dfsz34

    őstag

    Mi kell vajon ezzel az ászhoz? Ezek már nagyon durva xp magasságok és mégsem adja meg.

    Győzelem!
    Map: Lakeville
    Date: 2013.12.11. 19:05:19
    Jármű Rhm.-Borsig Waffenträger
    Szerzett tapasztalat 2 092 Szerzett kredit: 81 042
    Csatában elért Achievement: De Langlade medál, Kiváló sofőr jelvény: "1. osztály"

  • dfsz34

    őstag

    válasz dfsz34 #34350 üzenetére

    Ez még mindig nem ász, kiakadok most már, mi a f... kell, hogy ezzel ászt szerezzek? 7k dmg, nagyrészt úgy, hogy láttam a célpontot.

    Győzelem!
    Map: Mines
    Date: 2013.12.11. 19:27:36
    Jármű Rhm.-Borsig Waffenträger
    Szerzett tapasztalat 2 221 Szerzett kredit: 91 609
    Csatában elért Achievement: Top Gun

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz csapee #34354 üzenetére

    Hát igen. Lehet az lesz, hogy nem adom még el ezt a tankot és majd előszedem pár hónap múlva újra, mert ezzel ászt csinálni nagyon nehéz most.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Vikthor #34378 üzenetére

    Na pont erre nem igazán kell a célzásgyorsító, 1,5 sec a célzásideje alapból úgyhogy szinte nincs hatása és töltésgyorsítót meg tárasra nem lehet tenni.

    Erre mehet a venti, a hosszú töltésidő miatt, függőleges stabilizátor, mert több ellenféllel és több célpontot is kell lőni vele gyorsan és optika vagy még inkább bino a nagy látótáv miatt. Szerintem legalábbis.

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz Vikthor #34388 üzenetére

    Ha nincs rá függőleges stabilizátor, akkor mehet álcaháló vagy a célzásgyorsító.

    A wiki álcahálót, binot és célzásgyorsítót ajánl.

    A bino nem kérdés, kell rá.

    Az viszont egy jó kérdés, hogy álcaháló vagy venti vagy célzásgyorsító, melyik kettőt a háromból. Szerintem a venti fontos lehet, ilyen hosszú töltésidő esetében már másodpercekben mérhető a hatása és javít egyébként a célzáson is, csak kevesebbet. A harmadik modul már fogósabb kérdés, mert ezek szerint nincs stabilizátor rá.

    A Camo tábla alapján az álcaháló sokat nem javít egy eleve pocsék kamo értéken. A WTE nincs benne, de úgy tudom, hogy elég rossz a kamója, a jpze100-t lehet nézni, hát azon 25% sokat nem segít.

    Mondjuk nem drága az álcaháló és levehető arany nélkül is. Érdemes először talán azt kipróbálni és ha úgy látod, hogy lősz és mégsem spotolnak olyan gyakran, akkor tartsd rajta azt. Olyan megfontolásból lehet értelme, hogy papír a tank, tehát ha spotolják szinte garantált a hp veszteség. Tehát ha el tudod kerülni a spotot, az fontos. A wiki szerint az ágyúja nagyon sérülékeny és csak 1 kis javítót lehet vinni, meg esetleg nagyot, de annak horror az ára.

    Ha viszont úgy látod, hogy szinte mindig spotolnak, ha lősz, akkor nincs értelme álcahálót rajta hagyni, mehet a célzásgyorsító.

  • dfsz34

    őstag

    válasz szbalogh #34432 üzenetére

    Fix érték, persze, mint például az álcafestés, ami ad 5%-t, a kamo háló ad fix 25%-t.

    Amit próbálnak többen magyarázni, látszólag sikertelenül, hogy egy rossz kamo értéknél ez a 25% ide vagy oda, de nem sokat számít, pár méter észlelés

    Ha elolvasnád lejjebb is, akkor ír a hatásról is egyékbént: " It provides a bonus based on vehicle type, biggest is for tank destroyers. "

    Angel1981: megelőztél :)

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz Angel1981 #34439 üzenetére

    Bizony, csak ugye te mozdulatlannak számítasz, tehát nem spotolnak olyan könnyen, mint az éppen lövést leadott társadat, de például a bokor hatása mexünik és az veszélyes lehet :)

    Kaptam már párszor spotot ilyen miatt, amikor a siemka befurakodott mellém és lőtt ész nélkül, mert az az ő bokra és én meg nem figyeltem a távolságra.

    T71-el szoktak szórakozni, ha kitolnak a bokorból a nagyfejűek és látom, hogy belebújik utána a bokorba, az Ő bokrába, értsem meg. Jól van na, visszamegyek és ha látom, hogy van közelben ellenség, akkor leadok egy sorozatot és röhögök utána a nagyfejűn. Csak figyelni kell, mert arty is oda szokott pörkölni, ezért csak olyankor csinálom, ha van a közelben jó fedezékem.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Angel1981 #34448 üzenetére

    A mostani plusz 15e kredit akció is nagyon keményen adja játékban a kreditet. Nem minden csatában nyílván, de vannak jól menő tankjaim, azokkal sokszor bekerülök az első háromba és akkor dől a kredit.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Vikthor #34494 üzenetére

    Igen, és ahogy elnézem lassan annyi lesz belőle, mint a nyű és akkor egymást lehet irtani. Remélem még a nagy tömeg előtt elérem a 10-es szintet én is.

  • dfsz34

    őstag

    válasz PR0JECTNR56 #34513 üzenetére

    Azért a nerf óta lehet játszani is valamennyit még 3 arty mellett is és a számuk egyelőre elmarad a korábbihoz képest. Ha visszagondolsz a 4-5 arty csatákra még a nerf előtt, akkor az tényleg borzalom volt. Gyakorlatilag csak a gyors tankok mozogtak és a nehéz tankok meg lapultak, hiszen esélyük nem volt túlélni nyílt terepen.

    Ezzel együtt a 3 nagy arty már valóban túl sok és nem élvezetesek azok a csaták. Szerencsére ez még nem annyira gyakori, hogy sok arty legyen. Pont azt néztem, hogy vannak epic medálok 4-5 arty megöléséért egy csatában és azt mostanában esélytelen megszerezni.

    Annyi van, hogy mozgás közben tényleg nehezebben lőnek meg, mint régebben és ritka az egylövéses halál, de általában sebeznek kisebbet-nagyobbat és a láncot lekapják, ami nagyon kellemetlen. A sok siemka ugye ha célpontot lát, akkor azonnal leáll (ha egyáltalán mozgott addig) és mozdulatlanul lő. Spot után sem mozognak legalább kicsit, hogy ne telibe találja őket az arty és persze fedezéket sem keresnek. Sok ilyen játékos van és köztük az artyk a nagy agyújukkal aratnak rendesen.

    Szóval igaz, nem lehet ugyanazt játszani 3 artyval, mint 0-1 esetében és egyáltalán nem jobb a játékmenet velük, de mit lehet tenni?

    Eleve én soha nem értettem az agyberendezkedését annak, aki artyval játszik ebben a játékban, de legyen az ő gondjuk ez.

  • dfsz34

    őstag

    válasz LoLHunCsirke #34565 üzenetére

    Azért a TD-ket nem lehet egy lapon említeni az artyval. Ráadásul sok TD forgatható tornyos vagy eleve úgy készült, hogy a nulla gun dep vagy a pontatlan ágyú miatt leginkább közelharcra alkalmasak. Ráadásul a TD mindig spotot kockáztat, minden egyes lövésével, nincs szabad lövés gyakorlatilag, a kockázat mindig ott van és a hatodik érzék sokszor már hiába jelez.

    Hol van ehhez képest az, amit az artyk produkáltak korábban főleg magasabb tier-ben?

    Ráadásul az egyedülálló TD-ket szépen meg lehet kerülni, csak sokan szembe támadják, ami legbutább dolog.

    A kempelésről meg annyit, nézz körül kicsit, hogy mit csinálnak a top nehéz tankok, medek sőt scoutok is? Kempelnek ezerrel, miért pont a TD-ket nem szereted?

    Ha a TD-k láthatóságán állítanak kicsit, akkor szerintem más nem kell. Az tényleg durva, amikor láthatatlan szellem tankok lövöldöznek. Itt azonban hozzáteszem, hogy sok tank hasonlóan működik, pl cromwell. Úgy lőtt, hogy nem is láttam és nem tudtam spotolni.

    Az arty helyzet egy elfajult durva dolog volt, a TD-ket nem érzem annak. Ha nem TD-vel, akkor majd a nehéz tankkal fog kempelni ugyanaz a játékos. Ezzel nem tudsz mit csinálni, ilyen a stílusuk.

    Pont most volt csatám, egy top tank, is, full hp-n! támadás módban ott lapult a szikla mögött és hagyta, hogy két ellenfél támadjon engem egyszerre és kilőjön. Csak utána jött elő, amikor már lesebeztem őket, de lejárt az idő. Sebzett 200 valamennyit, mint top tank. Végig a hegyen kempelt. Nekem kellett nagy nehezen kiszedni egy is-t (type58-al voltam), mert addig nem mozdult meg, amig az ott volt, csak sok hp-t vesztettem és a végén már nem volt semmi esélyem a két ellenféllel szemben.

    Na pontosan ilyen játékosokat kapnál nehéz tankokban utána. Aztán mi lesz? Azért sírnál, hogy nerfeljék a nehéz tankot, mert mindenki kempel velük?

    Lehet finoman állítgatni a játék egyensúlyt, de szerintem ez most egész jó, hogy nem terrorizál 4-5 arty minden csatában. A TD-kre meg számítok, tudom, hogy hol szoktak lenni és egészen jól ki lehet őket kerülni.

  • dfsz34

    őstag

    válasz q13579 #34650 üzenetére

    EJ a T49-el és a Hellcat-al csinálta meg a híres köreit, amire 15 év prémet kapott. Nekem a legjobb köröm T49-el 9 kill volt ruinbergben, városi harc és vereség természetesen (el lehet képzelni, hogy a csapatom mit csinált közben, kb a nagy semmit).

    Gyors, jó ágyúval rendelkezik a tierjében, bár ahogy írod, nem kiemelkedő a 76mm-es, de nem is nevezném rossznak és jó a töltési ideje (a hellcat ágyúja viszont tényleg jobb a tierrel súlyozva is) és jó a kamo értéke meg a látótávja is jó. Ezeket kell kihasználni.Két dolgot tudsz vele tenni, klasszikus TD, kihasználod a kamot és a gyors töltést vagy kb úgy használod, mint egy scout, spotolsz, helyezkedsz és lősz és lelépsz. Az utóbbira több XP-t kapsz, de klasszikus TD-nek sem rossz azért.

    Hellcatot nagyon sokan stat javításra használnak, de a T49 teljesen hasonló stílus, amin érdemes elgondolkodni, ha esetleg neked nem megy, mert nagyon jó tankok ezek. Lehet, hogy érdemes mégis az időt ráfordítani és megtanulni velük játszani jól.

  • dfsz34

    őstag

    válasz GaburroSan #34719 üzenetére

    Akkor lehet gondolkodni, hogy melyik hatos tank nincs még kifejlesztve és mehet az akció alatt a játék velük. Pár nemzetnél gondban leszek, mert amit akartam, azt már kifejlesztettem. Ott esetleg azt lehet megnézni, hogy melyik tanknak nincs még meg az ász.

    Meglátjuk a részleteket. 100k xp per nemzet nem kevés, de megoldható ha a duplák meg az egyéb akciók beleszámítanak majd.

  • dfsz34

    őstag

    válasz vhw #34727 üzenetére

    "Na most akinek van IS-6, az kapja goldban az árát?"

    Erősen kétlem, de lenne benne logika természetesen.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Bingisz #34798 üzenetére

    Arra gondol, hogy lehetnek olyanok, akiknek már megvolt a reggeli dupla,tripla és olyanok, akiknek nem. Meg a kismilló egyéb küldetés hatása is ott van.

    Azt kell megnézni, hogy a csata végi összesítésben a csapat eredménynél legyen a top10-ben az ember, ami nem egy nehéz dolog és a botokat így kíszűrik. Jól teszik.

    A 100k-ba meg minden beleszámít, küldetés, napi dupla, tripla,ötszörös, minden.

    A kínai ághoz egy jó tanács, hogy a type 58-al érdemes megcsinálni, mert az 59-16 nekem egy elég gyenge tanknak tűnik, pedig szeretek könnyű tankokkal menni. Az ágyúja valami félelmetesen gyenge, sebezni alig lehet, spotolni meg ugye.... az arty nerf óta a félhülye csapattársaknak sok értelme nincs spotolni. Nem sírom vissza az artykat, de a hatás egyértelmű. A siemkák csak a sokáig mozdulatlan ellenfelet képesek eltalálni, de a sebzéshez az is kell, hogy ne legyen az ellenfél beforgatva vagy szerencse. Spotoljon ezeknek, aki akar. Van pár pálya, ahol lehet trükközni, pl siegfried, ha védekezek, akkor egy gyors kör balra, jobbra és vissza és általában már kapom is az őrjárat plecsnit és még túl is szoktam élni, meg hasonlók, de az 59-16-al kínszenvedés minden csata nekem, annyira kevés dolgot lehet vele értelmesen csinálni a nagyon gyenge ágyú miatt. Ok, egyik scoutnak sincs nagyon erős ágyúja, de azért az ellenfél oldaláról, hátáról egy chaffee sem nagyon pattog, ez igen. Még az artykról is, ami azért durva. Egy tárral nem mindig tudom az artyt kiszedni és utána lehet kétségbeesve trükközni, amíg betölt újra.

    A type58 sokkal jobb és 100k kell is, sőt, hogy mindkét ágat kihúzza az ember.

  • dfsz34

    őstag

    válasz mefistofeles #34815 üzenetére

    Sajnos ezt mindenki megszenvedi, hogy persze állítólag minden véletlen, aztán mégis vannak ilyen napok. Nekem is nagyon szenvedős ma, valami elképesztő, milyen nehezen tudok sebezni. Állandóan nulla sebzésű kritikált kapok vagy nemes egyszerűséggel mellé megy. Közvetlen közelről meg állandóan lepattanókat lő. Véletlen? Lehet, de hogy tényleg szinte egész nap, nem tudom, de ez nagyon bűzlik. Vannak napok, mikor elég ránéznem az ellenfélre és sebzek, vannak normálisnak tekinthető napok, amikor ha jól helyezem, akkor sebez és vannak ilyenek, mint ma, hogy talán minden harmadik lövésem sebez és folyamatosan ez van, minden tankommal.

    A véletlen helyett én sokkal inkább el tudok képzelni egyfajta algoritmust, ami a sok siemka idiótát sikerélményhez juttatja, még olyan áron is, hogy aki éppen ellenük van, az egész nap de legalábbis hosszú ideig ezt tapasztalja.

    A bélát nem bírom letripázni emiatt egészen egyszerűen és ami furcsa a csapattársaim is ugyanerre panaszkodnak a chatben. Rengeteg kritikál és nulla sebzés meg közvetlen közelről mellé megy. Érdekes mindenesetre.

    A csapat összetételére már nem is panaszkodok, mert ez most már a normális, szokásos úgy látszik.

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    Na ilyen, amikor megáll a negatív széria és ha gyenge pontra célzok közvetlen közelről, akkor a legtöbb lövés talál és ennek kéne a normálisnak lenni. Azt sajnálom, hogy egy camper E75 nem hagyta, hogy elérjem az 5e sebzést, pedig nagyon közel voltam, úgyhogy a küldetést úgy néz ki nem fogom teljesíteni, mert most jutottam a legközelebb hozzá. még a béla van nagy nehéz tankom aktív per pillanat, de azzal szinte lehetetlen 5e sebzést csinálni.

    Azt hiszem az elméleti maximum bázisvédelmi pontot kaptam, 110-t. Már úgy értem, hogy egy foglaló esetében. Utolsó másodpercben vagy közvetlen azelőtt, he-t töltöttem természetesen, ahogy ilyenkor kell. Volt visítás az ellenfél részéről a chatben, de ez tényleg egy jó csata volt a végén, ők is mondták és ilyenkor megbocsátom a játéknak a korábbi negatív szériát. Talán a hatodik vagy hetedik csatám volt ez ma a géppel.

    Győzelem!
    Map: Sand River
    Date: 2013.12.15. 16:22:04
    Jármű M103
    Szerzett tapasztalat 6 039 (x3 minden nap az első csatáért) Szerzett kredit: 66 766
    Csatában elért Achievement: Védő, Kiváló sofőr jelvény: "Tank ász"

    Nem kell feladni, a negatív széria is megáll valamikor.

  • dfsz34

    őstag

    válasz wanted5 #34822 üzenetére

    Ez szép kör, de akkor mondjam úgy, hogy a számomra lehetetlen, legalábbis ma.

    Azért nem véletlen, hogy a béla előkelő helyen van a használhatatlan tankok listáján. Persze minden szubjektív, de nehéz vele. Forgatni kell, amennyire lehet, de ami nekem döbbenet volt ma, hogy a tornyát szinte mindenki meglőtte, alig pattintott. Ez azért nem szokott így lenni.

    Városi harcban meg a sidescrap (nem tom magyarul) nagyon komoly gyakorlatot igényel és annyi csatám még nincs vele. Folyton belövik, olyan szögből is, hogy el se hiszem de valamennyire meg szögben kell álljon, mert nekem is lőnöm kéne a sarkon az épület mellett.

    Remélem azért az ászt valahogy összehozom a bélával, de nem egy szerethető tank. Nekem legalábbis, biztos van olyan, aki imádja, de ők a szavazás alapján is elég kevesen vannak.

    (#34821) Simulacrum Azt én is tudom, hogy többet is össze lehet szedni, de egyetlen foglaló egyetlen foglalása esetén is? Azért nem tudom pontosan, hogy 99 vagy 100 volt, mert ugye kétszer lőttem bele, először he-vel és utána simával kiszedtem a JT-t, a második lövésre is adott pár védelmi pontot. Az biztos, hogy én sem hittem el, hogy sikerült a reset. Vártam, hogy vége a játéknak és amikor újraindult a foglalás számláló, akkor tudatosult bennem, hogy biza sikerült. Megnézem majd a visszajátszásban, de max 1-2 másodperc lehetett hátra, talán még annyi sem.

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz Simulacrum #34825 üzenetére

    Gyenge ellenfél? Ja az. Egy JT nagy ágyúval :)

    Nem akarod megérteni, amit mondok. Többször is lehet resetleni, persze, de resetelj úgy, hogy 1 másodperc van hátra. Nem gyakran fordul elő.

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz SSJmeszes #34830 üzenetére

    Vannak dolgok, amikhez hozzá kell szokni.

    Ha a mondatod egy fél szavába bele lehet kötni, akkor bele is fognak, hiszen mindenki überokos.

    Más:
    Igazából holnapra tartogatom a kis VK-t, kell a 100k xp-hez, de mondom ha már úgyis lekerült a rontás rólam, akkor megyek vele egy kört, erre adja ezt :)
    Egy olyan csatában, ahol egy idióta szakaszunk két csapattársamat is megölte. Mindegy, kaptak egy győzelmet ajándékba.

    Győzelem!
    Map: Északnyugat
    Date: 2013.12.15. 18:11:55
    Jármű VK 30.01 (D)
    Szerzett tapasztalat 5 637 (x3 minden nap az első csatáért) Szerzett kredit: 40 390
    Csatában elért Achievement: Top Gun

  • dfsz34

    őstag

    A japán küldetést készre állították és adtak 3 nap prémet is. Vagy hiba vagy fogjuk fel, mint ajándék.

  • dfsz34

    őstag

    válasz sith7 #34932 üzenetére

    Ki korán kelt aranyat nem, de prémiumot lel.

    Látom a kultúra kicsapta a biztosítékot a fórumon. Privát beszélgetést a legalja dolog kiteregetni...
    no comment

  • dfsz34

    őstag

    Nem lesz egyszerű az is6-t mexerezni.

    T150-el akartam, de ez valami brutális, amilyen csatákba bedobál így stock állapotban. Félhülye idióták hordái és én meg a kis ágyúval igazából csipegetni tudok csak, de nincs mit, mert a csapattársaim egy szempillantás alatt meghalnak. A 85mm-esre beruháztam szabad xp-ből, de azzal is inkább csak arannyal lehet biztosan sebezni. Flankoláshoz lassú a tank. Ez egy kínszenvedés lesz a nagyágyút kihúzni, mert ugye gyorsan kell, nincs idő szöszmötölni. Nem adják könnyen az IS6-t :)

  • dfsz34

    őstag

    Van mellékes haszna is az ilyen akcióknak, mint most az is6. Ki akarom gyorsan fejleszteni a cromwellt és közben rátaláltam a tökéletes TK tankra a cruiser iv-ben.

    50%-os legényekkel nagyon szépen szór a löveg és ráadásul kettőt egymás után. Sikerült ilyen módon egy kattintással két csapattársamat is sebezni és az egyik kiégett. A második katt meg kilőtte az alacsony hp-s ellenfelet, akivel kakaskodtak :) Ezen úgy megharagudott az életben maradt érintett tank, hogy egész csata alatt engem üldözött.

    Jó ez az akció, de nagy dilemmában vagyok, mert több tankra nem bírom az ászt mexerezni és addig nem akartam eladni, mert nem vagyok kredit milliomos. A rohadt chaffe 2e és a borsó 2,2e prémes xp-re is csak első osztályt adott. Ezek meg ott fogják nekem a garázshelyet, ami most kéne nagyon más tankoknak.

    Ráadásul egy jó tanács, most két ágat akarok gyorsan kihúzni az amx12t meg a cromwell és több mocskos sz.r tank vannak alacsony tier-ben ezeken az ágakon. Aki ezekben gondolkodik, kezdje el azonnal, mert a haját fogja tépni vagy fel kell használjon egy csomó szabad xp-t.

  • dfsz34

    őstag

    válasz #43783936 #35036 üzenetére

    Igen, én is azt teszem majd úgy néz ki, csak vennem kell aranyat először. Megnéztem pár replay-t chaffee és borsó ügyében és hát az van, hogy tudnak persze a srácok de bitang nagy mázlijuk is van közben. obj pattan chaffee-ról és a második lövése meg csak láncot szed le, az meg megkerüli többször is és kiszedi majdnem full hp-ról. Enélkül szerintem neki se lett volna tank ász, de ilyen mázli nem gyakori.

    Múltkor valaki kérdezte, hogy mi értelme a tank ásznak és szerintem az, hogy pár tankra meg lehet szerencsével szerezni a fejlesztés során, de tipikusan csak akkor lehet összehozni, ha az ember utánanéz az adott tanknak. Megnéz pár replay-t és működő megoldásokat az adott tankkal. Utánaolvas. Egyszóval fejlődik, ami jó.

    Egyébként szerintem az ilyen akciók során a WG jóval több bevételre tesz szert, abban szinte biztos vagyok. Odadobnak egy szerintem jó, de nem a legnépszerűbb prém tankot és közben meg az emberek költenek a prém előfizetésre, szabad xp-re, garázshelyre de az is érdekes, hogy most már milyen sokan futkosnak automata tűzoltóval akár tier6-ban is! Mondjuk nem biztos, hogy aranyért vették, inkább a leárazásban vagy az akcióban szerezték, de ez is egy tétel, ahova elfolyik a kredit és simán el tudom képzelni, hogy siemka vérpista veszi a kreditet a shopban, nem előállítja a játékban.

    Nekem a jt8.8-n meg a gyulladós tier9-10 tankokon van csak. Kisebb tankokra max kézi tűzoltót teszek.

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz Pete55555 #35066 üzenetére

    A 4,2k sebzés csak a nagyon profiknál tekinthető átlagosnak. Ráadásul mínuszban zártad ezt a kört.

    Nem igazán értem az üzenetedet.

    Ha nyersz és csinálsz 4k sebzést, akkor átlalában pluszban zársz, igen. De ez messze nem az átlagos teljesítmény, gondolom én.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Pete55555 #35070 üzenetére

    Akkor te nagyon tudsz. Nekem pl is7-el messze alacsonyabb az átlagom.

    Pont erről beszéltek valamikor, hogy pl egy elit klánba, a PTS-be az egyik felvételi korlát 2,8k átlag sebzés 10-es nehéz tankkal.

    Ha te 3k-t sebzel, ráadásul meddel, akkor még akár oda is felvesznek.

  • dfsz34

    őstag

    válasz diegho #35104 üzenetére

    Én már régóta nem töröm magam, hogy spotoljak. Egyrészt ezt sejtettem, bár ilyen egyértelműen még nem láttam, hogy kevesebb xp jár a spotért.

    A másik, hogy a félhülye siemka horda csak mozdulatlan, nem beforgatott célpontot képes biztonsággal eltalálni. Na köszönöm, spotoljon ezeknek, aki akar...

  • dfsz34

    őstag

    Erre nem adta meg,

    Vereség!
    Map: Siegfried Line
    Date: 2013.12.17. 19:13:55
    Jármű AT 7
    Szerzett tapasztalat 1 765 Szerzett kredit: 42 738
    Csatában elért Achievement: Top Gun, Páncélvadász

    Erre megadta, két zászlós módban, mondtam én nem szórakozok és beálltam védeni az északi hidat a házak között...

    Győzelem!
    Map: Erlenberg
    Date: 2013.12.17. 19:27:48
    Jármű AT 7
    Szerzett tapasztalat 4 142 (x2 minden nap az első csatáért) Szerzett kredit: 58 426
    Csatában elért Achievement: Kiváló sofőr jelvény: "Tank ász"

    Kezdem azt látni, hogy ászt szinte kizárólag közelharcban lehet szerezni. Bele kell menni a sűrűjébe, aztán lesz, ami lesz.

  • dfsz34

    őstag

    A rohadt borsó 1381 alap xp-re nem ad tank ászt, még mindig sokan játszanak vele :((

    Az biztos viszont, hogy stat javításra nagyon jó. Nekem 1000 xp vele az átlagom és 2,4e sebzés. Pedig olyan erős közepesre saccolom a tudásom vele, úgyhogy ez a tank egy brutális vadállat.

    A nagy lövegét is szeretem, de nem azt használom csak amikor trollkodni van kedvem.

  • dfsz34

    őstag

    Na végre, ez is megvan és adhatom el a csába.

    Közelharc, tényleg erre adja az xp-t. Persze egy arl-el ez kicsit nehezebb, de többszöri próbálkozásra összejött. Nagyon kell arra figyelni, hogy mikor nem figyelnek másfelé az ellenfelek :)

    Most már nem fogok finomkodni, amelyikkel ászt akarok, azzal belemegyek a sűrűjébe.

    Győzelem!
    Map: Serene Coast
    Date: 2013.12.17. 22:53:06
    Jármű ARL V39
    Szerzett tapasztalat 1 548 Szerzett kredit: 34 585
    Csatában elért Achievement: Mesterlövész, Kiváló sofőr jelvény: "Tank ász"

    Most nézem csak, hogy 61% a WR-em ezzel 112 csata után, pedig nagyon nincs rajta mit kedvelni, na mindegy is.

    A következő gépsárkány az ARL44 lesz, arra még nincs ászom. Visszaveszem ennek a helyére és az is termeli az xp-t az is6-ra.

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    Azt hiszem mára ennyi a játékból. Húzom a Cromwell-t és belebotlottam ebbe a jó kis tankba. A top ágyúja még a t-25-t is átviszi. 1435 sebzés, 7 kill és természetesen vereség.

    Vereség!
    Map: Airfield
    Date: 2013.12.18. 0:48:23
    Jármű Covenanter
    Szerzett tapasztalat 1 662 Szerzett kredit: 31 785
    Csatában elért Achievement: Top Gun, Elit lövész, Kiváló sofőr jelvény: "Tank ász"

  • dfsz34

    őstag

    válasz jano_77 #35144 üzenetére

    Ahogy már sokszor megbeszéltük, én azt gyanítom, hogy a program valamilyen módon figyeli a WR-t és a sorozatos bukókat és kicsit megpiszkálja az RNG-t a nyerés érdekében. Ráadásul ezt még kicsit variálja a tank fejlettségi szintjével is.Kell a szerencsétlen siemkáknak is sikerélmény, mert úgy szívesebben költenek a játékra. Gondoljunk bele, ha valaki szinte mindig veszít, akkor nagy az esély, hogy hagyja az egészet a csába. Nem hiszem, hogy én vagyok az egyetlen, aki ezt belátja és a WG-nél nem tudják ezt az alapvető pszichológia tényt.

    Megfigyelhető, hogy amikor a rengeteg siemanko játszik, akkor vannak olyan csaták, ahol tényleg ez a jelenség és az egész csata alatt. Azt még megérteném, ha vesztünk és közben vannak jó pillanataim, de valóban ez megfigyelhető, amit te is írsz. Én már a csata elején leadott pár lövésnél látom, hogy kb mire lehet az egész csata alatt számítani és ez az ami érthetetlen, illetve érthető, ha valamiféle kalkuláció van a háttérben.

    Az is milyen érdekes, hogy este, amikor nincsen annyi idióta és nem kell eltéríteni az RNG-t semerre, akkor általában nagyon jó csatákat megyek. A tank ász köreimnek a döntő részét eset szereztem.

    A véletlen eloszlás során természetesen lehetnek negatív szériák, akár hosszú is de egy dolog nem lehet, ismétlődő minták. Márpedig itt azok vannak.

    Persze ez lehet kitaláció is, de én azt a módszert alkalmazom, ha kétszer bukok egymás után egy tankkal, akkor félreteszem és később újra előveszem és voalá, általában ha tartok szünetet és megváltozik a játékos összetétel, akkor jön a győzelem is.

    Egyszer kipróbáltam, mert nem állhattam le és 35-40 sorozatos bukóm volt a tiger-el, amikor akciós volt a KT és húznom kellett :) Egyik nap nem tudtam leduplázni sehogyan sem. Eddig nekem ez a legtovább tartó bukó széria.

  • dfsz34

    őstag

    Minden napra egy tank ász. Bele kell menni a sűrűjébe, aztán lesz, ami lesz...

    2,7k 1,1k spot és 6 kill

    Egy sumák szemét kv1s el akarta lopni a fraget a végén és bele kellett álljak a lövésébe, hogy rohadnának meg az ilyenek, ahol vannak. Persze megvárta, amig az utolsó ellenfelet leszedem kis hp-ra és csak akkor jött elő, de megoldottam.

    Győzelem!
    Map: Murovanka
    Date: 2013.12.18. 17:16:36
    Jármű Black Prince
    Szerzett tapasztalat 3 950 (x2 minden nap az első csatáért) Szerzett kredit: 51 255
    Csatában elért Achievement: Top Gun, Kiváló Lövész, Elit lövész, Kiváló sofőr jelvény: "Tank ász"

    Én most már minden tankommal ezt csinálom, nem kell félni az ellenféltől, bele az arcába. Lényegesen több xp-t ad, mint az óvatos játékra.

    Ezért jó a tank ász, mert az ember megnéz videókat profiktól és látja, hogy az óvatoskodással messzire nem lehet jutni xp tekintetében.

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz #43783936 #35205 üzenetére

    A franciák tényleg nagyon sokszor vannak top tanként a csatában. Legalábbis a nehéz tank 5-7 szinten biztos.

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    És erre még mindig nem kaptam tank ászt. Kezdek kiakadni ezen a borsón. Ez egy űberbrutál csata volt, 6,4k dmg 7kill és még mindig nem adja meg az ászt. 1583 alap xp-re volt már, aki megkapta a wotreplay-en, nekem "csak" 1536 volt.

    Győzelem!
    Map: Sacred Valley
    Date: 2013.12.18. 20:14:31
    Jármű Rhm.-Borsig Waffenträger
    Szerzett tapasztalat 2 304 Szerzett kredit: 72 621
    Csatában elért Achievement: Top Gun

    Ha valaki statot akar javítani, akkor ez a tank melegen ajánlható a kisebbik tizes ágyúval természetesen. Erősen OP a kicsike.

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    válasz Cseri0058 #35308 üzenetére

    Melyik ágyút használod rajta?

    Ezzel könnyebb viszonylag az ászt mexerzni, bezzeg a chaffe 2e prémes xp-re még mindig csak első osztályt ad és nem tudom még mindig eladni.

    Egyébként én azon lepődtem meg, hogy a T71-re milyen könnyű volt ászt szerezni, pedig amilyen népszerű azt vártam volna, hogy egy maus-t kell kilőjek full hp-ról, ha ászt akarok de 1746 prémes xp elég volt.

    [ Szerkesztve ]

  • dfsz34

    őstag

    Azt a mocskos RNG-ét. M103-al vagyok és először arannyal nem sebeztem a T34-t hátulról ! Utána szemből szintén arannyal (mert az maradt bent és elfelejtettem átváltani) "did not penetrate" üzenetet kaptam az ellenfél M12 artyjáról. Nem lánc volt, nem pattant, hanem egyszerűen nem ütőtte át az artyt az arany lőszer.Csapattársak is azt mondták, hogy ez lehetetlen és amikor mondtam neki, hogy persze ez arany lőszer volt, akkor azt mondták, hogy ilyen nincs. Utána persze az arty kilőtt.

    Ez mégis hogy a büdös francba lehetséges? Egy artyról? Nem T95 volt szemből, hanem egy papír arty és arannyal lőttem.

    Nekem ez az egyik legnagyobb gondom ezzel az RNG eltérítéssel, hogy még csak véletlenül sem tűnik véletlennek, hanem valamelyik irányba húz mocskosul.

    Az egész csata alatt ez volt. T25/2, közvetlen közelről, szintén nem sebzett, t34 oldalról normál lőszer, nem sebez. Ezek után váltottam aranyra, de még ott is csak minden második sebzett és rengeteg volt a mellé szálló lövés.

    Egy szerencsém volt, hogy az ellenfél annyira hülye volt, hogy nem tudta, hol kell lőni az m103-t. Hárman ! lőttek egyszerre 100-150m-ről, amx 50 100, t34 és t25/2 és 6k potenciális sebzés mellett csak egyszer találtak el. Saját artynk meg egy hasznavehetetlen hulladék, semmit nem segített.

    A fájdalomtapasz, hogy lehoztuk végül a meccset, de ennyire pofátlanul ritkán látni rng eltérítést.

  • dfsz34

    őstag

    válasz sith7 #35344 üzenetére

    Rossz hírem van, a győztes csatákat sem számítja bele, a legelső duplázót kivéve.

    Én is azt hittem, hogy felgyorsul az xp gyűjtögetés, de ami dob rajta majd egy kicsit az x5 akció lesz.

  • dfsz34

    őstag

    válasz [HUN]Dani #35349 üzenetére

    Na igen, az előfordul nálam is, hogy az x5 csatában kilőnek hamar. Előtte meg megyek egy durva kört csak hát vereség :)

    Kifogytam a garázshelyekből és azt hittem, hogy ma megcsinálom a 100k xp-t a szovjet ágon a duplákkal és akkor fel tudom szabadítani a helyet, de sajna nem így gondolta a wg, mert csak szimplán számítanak a csaták, az első győzelmet kivéve. Ez most gond lesz, a német meg az angol küldetéssel még alig haladtam és nem tudok venni német vasat.

    Úgy látszik mégis költenem kell a játékra egy kis pénzmagot.

Új hozzászólás Aktív témák