Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tzabo

    tag

    Mi okozhat wifi sebesség problémákat?
    Digi 100-as net, TP-link TL-WR741ND wifi router, az asztali gép UTP kábelen van, laptop wifin keresztül.
    Asztalin régen és most is kb a max elméleti sebességet kapom. Viszont wifi eddig jó volt, folyamatos 30-40 mbps, de egy ideje a sebességi grafikon tüskéket rajzol ki. Pl torrent is meglódul egy kis ideig, majd szépen visszalépdel a sebesség és így folytatja tovább.
    Ok, 10 emeletes ház rengeteg wifi, de nem folyamatosan apránként romlott a helyzet, hanem kb egyik napról a másikra. Wifi analyzerrel néztem és nincs más ezen a channel-en. Auto módon is jól állította be magát a router.
    De olyan is van, hogy pl tegnap éjfél körül néztem és wifin stabil 40 le, 30 fel volt a speedtest eredménye.

    Létezhet, hogy a router kezd döglődni vagy valami más lehet a hiba forrása?

  • tzabo

    tag

    válasz And #42550 üzenetére

    Köszi a választ.

    Most még megnéztem pár dolgot.
    Időrendben:
    1. speedtest.net stabil magas sebesség
    2. torrent tüskék a sebesség grafikonnál
    3. speedtest.net ismét stabil, de az 1. pontnál valamivel alacsonyabb sebesség
    4. linux zip fájl letöltés, stabil magas sebesség
    5. torrent, ismét tüskék

    Az asztali gépen kábellel a torrent is jön kb max sebességgel.
    Az létezhet, hogy a router wifi része nem bírja a torrent sok kis darabból álló átvitelét? Mert ugye az 1 darab nagy fájl normálisan jön lefelé wifin is. Bár van, hogy a speedtest is kritikán aluli eredményt ad. :S

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák