Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • miles.co

    csendes tag

    Sziasztok!
    Rövid kérdésem lene, illetve jól jönne egy visszaigazolás, hogy jó-e az elméletem.
    Pesten adott egy utca, legyen a körút, ahol megy a villamos is. Két oldalán két ház, 1 emelet mint a kettő, egymással szemben, rálátni egymásra. Egyik lakásban van net, másikban nincs. Szeretném átlőni wifin a netet egyikből a másikba. (ennek anyagi okai vannak, nem tartozik a kérdésbe)
    Szóval jó-e az, ha úgy csinálom, hogy veszek egy AP-t, pl. ezt: TP-LINK WA7510N vagyis 2-t, és rákötök 1-1 irányított antennát, hogy ne szórja felesleges irányokba a netet, és ezen keresztül viszem át a jelet? (Remélhetőleg a teljesítményt visszább tudom venni, mert nem akarom szénné főzni a szemközti házat sem..:) )
    Vagy esetleg van erre valami alternatív megoldása valakinek ekkora távolságra, beleszámítva 2 db magasfeszültségű villamosvezeték-közelséget? (1 utca két oldala, középen jobbra-balra járó villamossal, a két oldalán levő házak közti táv kb. 200m., max. 300m.)
    Természetesen jelszóvédelem, WPA2, MAC szűrés, stb. egyértelmű, hogy lesz rá. Gondolkozom egy VPN-es megoldáson, mert a netet adó router elvileg tudja, (bár ezt csak mondták, nem láttam még) illetve kérdés, hogy a fentebb említett TP-LINK-es eszköz tudja-e vajon ezt üzembiztosan produkálni, vagy van erre valamiféle Cisco, vagy hasonlóan minőségi eszköz megoldás...?!
    (Pénz csak részben számít, ezt úgy kell érteni, hogy oké, hogy 2 db ilyen kütyü ~30k +routerek+kiépítés, stb., és abból mennyi ideig netezel havidíjban, de egyben inkább ráköltik, mint haviszinten. Mellesleg, csak hogy kielégítsem a kötekedő kiváncsiskodókat, ez egy cég, a két épület pont kerülethatáron van, egyinél van gyorsnet, meg szerződés, másik oldalon meg nincs kiépítve, csak lassú "digi-tális kábelNET", ami max. 8Mbit., ezért van szükség erre a megoldásra. Tudom, majd építik, de ez most van... :U )
    (szerk.: helyesírásí hibák, amit észre vettem + külalak :U )
    Köszönöm előre is, privátban is jöhet, ha van akinek konkrét pédája van erre!
    Üdv mindenkinek!

    [ Szerkesztve ]

    A privátot előbb észreveszem, mint az UP-ot! (a hirdetéseim addig élnek, míg le nem zárom, akkor is ha nincs up-olva)

  • miles.co

    csendes tag

    válasz czgabi76 #26086 üzenetére

    Köszi a gyors választ! :R
    Annyit hozzátennék, hogy ugyanezen a linket alul a többi közt ott van az is, amit én vennék erre a célra, és szerintem meg ér annyit az a +3k, hogy 150MBit, és nem 54Mbit, és 5GHz, és nem 2,4GHz, amit mellesleg bármilyen notival látsz, és 5GHz-et meg nem akármivel...ez is egy plusz "biztonság", amíg nem minden jött-ment notebook látja ezt a frekvenciát....szerintem... :U
    "A TP-LINK jobb mint a cisco.."
    Ezt a mondatot nem veszem komolyan, remélem te sem komolyan írtad, de ez nem az a topik, ahol ezt meg tudjuk vitatni, úgyhogy itt erről nem nyitnék külön témát. :R
    Köszönöm a visszaigazolást! :R
    Üdv!

    Szerk.: Az irányításról meg annyit, hogy a beépített antenna sugárzási szöge vízszintesen 60° ami 200 méteren már nem tudom pontosan mennyi, nincs kedvem papíron kiszámolni, de mondjuk legyen ~100 méter...azért az szép terjedelem széltében, és az jó néhány háztömb, pláne ha függőlegesen megy 30° a történet.. :D
    Már bocsánat a kukacoskodásért... :R :U

    [ Szerkesztve ]

    A privátot előbb észreveszem, mint az UP-ot! (a hirdetéseim addig élnek, míg le nem zárom, akkor is ha nincs up-olva)

  • miles.co

    csendes tag

    válasz czgabi76 #26098 üzenetére

    Rövid kérdésem lene, illetve jól jönne egy visszaigazolás, hogy jó-e az elméletem.
    Ezért tettem fel ide...
    Amúgy meg nem is az antenna volt a kérdés, hanem inkább, hogy jó-e az eszköz, vagy van-e más alternatíva.
    Tény, hogy a Cisco-nál a nevet kell megfizetni, de ettől még megbízható, és még mindig nem ennek a topiknak a témája, hogy melyik márka a jobb, illetve, hogy ki melyiket részesíti előnyben. Szerintem ezt mindenki magában dönti el.
    Amúgy azért, mert otthonra jó a TP-Link, nem biztos, hogy egy félig-meddig ipari felhasználásra, úgyértem nem 1-5 felhasználóra, hanem 10++ -ra elég.

    A privátot előbb észreveszem, mint az UP-ot! (a hirdetéseim addig élnek, míg le nem zárom, akkor is ha nincs up-olva)

  • miles.co

    csendes tag

    válasz jNk #26100 üzenetére

    Köszönöm a hasznos pédaértékű, és kimerítő válaszod. :R
    Megfontolandó dolgokat írsz, és pont ezekre van szükségem. :R
    Köszönöm a linkeket is! :R

    A privátot előbb észreveszem, mint az UP-ot! (a hirdetéseim addig élnek, míg le nem zárom, akkor is ha nincs up-olva)

Új hozzászólás Aktív témák