Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • andatti

    senior tag

    Lenne pár kérdésem a tapasztaltakhoz...
    1. Milyen wifi ajánlott most az olcsóbb kategóriából egyszerű használatra? (akár külföldről rendeléssel...) A kábeles internethez kapott dobozt kéne kiváltani egy wifiképes eszközzel, semmi extra felhasználás, csak jönne egy táblagép a családba, ill. később okostelefonok... (nekem van jó router-em, nem nekem lenne...)
    2. Láttam okostelefonokat, amiken már nem csak az volt feltüntetve, hogy b/g/n, amivel már tisztában vagyok, hanem az is ott van, hogy ac. Ez mit jelent adott esetben? (mondjuk arról nem beszélve, hogy a legtöbb mobil csak b/g-t tud, az n szabványt nem...)
    3. Van nekem egy tp-link-es routerem, amiből a drágábbat vettem, (most nincs előttem a doboza) 3 antennás, 4 kábelt lehet beledugni és van rajta usb is) már a kezdtek óta szeretném teljes értékűen használni, de mivel mikrohullámú netem van a beüzemelés se volt egy sétagalopp, mert egy böngészővel se akart bejönni a főmenü... a (nem helyi boltban) azt mondták ott kéne hagynom 2-3 napra, hogy felturbozzák úgy, hogy az usb-vel tudjon menni éjszaka a szerverrel való kommunikáció... szóval az a kérdésem még, hogy ha ezt én szeretném megcsinálni az mennyire nehéz egy laikusnak, illetve mennyi időt vesz igénybe... (illetve doboz nélkül tudok-e boldogulni, mert gondolom le kéne nulláznom a most jól működő beállításokat és előre félek, hogy megint gond lesz vele.. akkor meg nem fog menni a wifi...

  • andatti

    senior tag

    válasz AtHoS #31220 üzenetére

    köszi a választ. bár ez csak a 3. kérdés volt... az első kettőre esetleg szintén tudsz válaszolni?

  • andatti

    senior tag

    Ma jártam a megyeszékhelyen és nem hagyott nyugodni ez a DPI-s Hypernet 42 lehetőség... Ott nagyon készségesek voltak, kinyomtatták a választható modemek és routerek listáját... Mivel nekem korábban "sima" routerem volt, így itt is csak a router jöhet szóba és nem a modem. Viszont olyat mondott, ami számomra nagyon kedvező, de fenntartásokkal fogadtam... Szóval mivel az internet csomagok között a korlátlan a legnagyobb, az már VIP-nak számít, így attól, hogy a telefonra az "alap" vonatkozik rám, attól még itt mobilinternet terén egyből VIP leszek, ha ezt a korlátlan csomagot kérem. Ez tényleg így van?
    Amúgy D-Link DWR-921, vagy Huawei E5186s desktop router van a listában, ami asztali... és a VIP -vel mindegyik 0 Ft, 2 év hűséggel... Az eladó természetesen a Huawei-t ajánlotta, bár, ha nem számítok VIP-nek mégsem, akkor jó sokba kerülne... Arról kérnék véleményt, hogy mennyire jók ezek a routerek, mert az eladó szerint is meglehet a 70-75 megabit/s... Mivel 150 az elméleti maximum keresztmetszet... Ez pedig egy full korlátlan csomag lenne majd... Esetleg ha valakinek már van velük tapasztalata, az nagyon jól jönne... + alap vs. VIP témában, (ellenőrzésképp...) Már csak azért is, hogy van-e, lesz-e legalább olyan jó a router, mint az eddig használt, legalábbis hatótávban... (b/g/n)...
    A kiindulási alap az, hogy most 4 megabites mikrohullámúm van, elvileg lehetne fejleszteni 10 megabitre, de annál csak egy ezressel drágább ez a zárt flottás korlátlan mobilnet és valószínű stabilabb, mint a mikrós, mert csak tizedmásodpercekre szakad meg, sebességben pedig valószínű sokkal jobb lenne, a 4G-n. A fejállomásoktól meg messze vagyok, így hagyományos adsl nem jöhet szóba. A T pontban "kezét-lábát rázta" az ügyintéző, hogy adjon adsl-t...
    Jelenleg 3 antennás tp link routerem van, ami full extrás, mivel usb-ről önállóan letölteni is tud, csak régi és ugye nem lehet beletenni a sim kártyát... (Mondjuk az admin-ba sem tudok most belépni, mert a papír nincs meg és a gyári át lett állítva valamire... )

  • andatti

    senior tag

    válasz andatti #40244 üzenetére

    Nna, a pontosság kedvéért... Most TP-Link TL-WR1043ND routerem van... Ezt leszek kénytelen lecserélni mobilnet miatt sim kártyát fogadó asztali routerre...
    Kérdés, hogy a választható 2 router közül / D-Link DWR-921, vagy Huawei E5186s desktop router melyik mit tud, mennyire stabil, a kis szakadásokat mennyire tudják kiküszöbölni, stb. Azaz, Ti, hozzáértők melyiket ajánljátok/javasoljátok?
    +1 Olvastam, hogy vannak konnektorba dugós "erősítők," kb. 9-10 rugótól felfelé... Mivel családi házban lakunk, lehet szükség lenne valami ilyesmire, kinek van vele tapasztalata, (hasonlóval), hogy érdemes használni? (akár minden szobába vesz az ember és bedugja a konnektorba? Mert most nekem fürdőszoba, konyha és udvar, szinte semmi jel nincs, de ha a router "másik oldala" felé megyek, az utca fronton sem valami acélos, hiába a 3 antenna... és, ha még lecserélem mondjuk a huawei-esre, biztos gondjaim lesznek...

    [ Szerkesztve ]

  • andatti

    senior tag

    válasz Gubek-Einste #40258 üzenetére

    Köszi a választ. Ami az erősítőt illeti, háát, nem tudom, hogyan lehetne őket "sorba kapcsolni, kábel nélkül... Mert akkor még vehetnék két másik routert, ami legalább 2 antennás, és az egyik felerősíti a 3 antennást, a másik meg a 2 antennást és úgy talán elérne az udvar végéig az internet...
    "Ha van lehetőséged akkor én inkább egy sima USB-s modemmel kérném a mobilnetet és a jelenlegi router-re tennék CFW-t, hogy tudja kezelni."
    Akkor szerinted egyik asztali router sem jó? Pedig szerintem a listában nincsen olyan usb modem, ami tudná a 300-at... De majd holnap megnézem a listát, (mert most nincs nálam). Vagy azért ajánlod a kis usb-s modemet, mert azok alapból jobbak, erősebbek, mint egy asztali router?
    Abba már bele sem megyek, hogy vajon nekem menne-e, hogy a rejtélyes CFW-t rá tudnám tenni... Mondjuk az se világos, hogy az usb modemet hova kéne dugnom, a szgépbe, vagy a (meglévő) router usb-jére... Igaz, ha végre csinálnék rajta egy fw frissitést, akkor már a külső vinyót rá tudnám tenni és akkor nappal nem menne a gép, csak éjszaka áthúznám, ami kell és kész... De csak 1 usb hely van a routeren... és az se világos, hogy ilyen esetben ezek a routerek, (ez a tipus) meddig lát, egy Tb-os vinyót is rá lehet(ne) kötni?
    Vagy az nem lehetne megoldás, hogy a mobilnetes asztali routerre rákötném (utána kötném) a mostani 3 antennás hagyományos routert és akkor meg van oldva, sőt, esetleg kivive a szobából meg lehetne vele növelni a wifi lefedettséget. (a két egyszerre üzemelő routerrel...)

  • andatti

    senior tag

    válasz Gubek-Einste #40266 üzenetére

    Köszi a választ, ismét...
    Ma beszéltem a zárt flotta ügyfélszolgálatával, és jól le is lombozódtam...
    A full mobilinternet rendelése nem változtat az alap besorolásomon, azaz nem leszek VIP, ebből következik, hogy a listában levő routerek túl drágák nekem, + közölte, hogy náluk csak modemet tudok venni, routert nem. Bár annyi remény maradt, hogy a konkrét rendelés leadásnál majd egy szakemberrel beszélhetek az eszköz kiválasztását illetően. Ami a választható modemet illeti, mindhárom ügyfél kategóriában az összes 0 Ft-ba kerül... De "újszerűt" nem akarok venni, ha már így-is, úgy-is, mindegyik 0 Ft... Csak újat és akkor olyat, ami a 150 Mbs-t tudja, ha már ennyi az elméleti maximum, kisebbnek nem látom értelmét, még úgy sem, hogy az eltérő viszonyok és leterheltségtől függően (valószínűleg) úgysem fogja elérni az elméleti maximumot a letöltés...
    Szóval vagy Alcatel L850, vagy Huawei E3272... Ebből a kettőből választhatok. /06.26-tól visszavonásig és a készlet erejéig érvényes/ Én az utóbbira hajlok inkább, bár listaáron is csak 3000 Ft különbség van köztük... Ti melyiket javasoljátok?
    Vagy saját költségen veszek egy kompatibilis routert, vagy olyat, amiben van sim foglalat, hasonló árban... és akkor nincs gond a kompatibilitással a modemmel...Esetleg javaslat routerre? Igaz, azt elfelejtettem megkérdezni, hogy ha nem kérek modemet/router-t, akkor is 2 év hűséggel lehet csak szerződni, mert most úgy néz ki, hogy fel sem mondhatom majd a szerződést, ha nem működne, akkor sem... :(

    Írod:
    a jelenlegi router-ed elég jó és CFW alatt mobilnet képes, ismert típus.
    De, ha a meglevő router usb-jébe dugom a kapott modemet, akkor felléphetnek kompatibilitási problémák is. (nem bízom abban, hogy a CFW frissítés? után a választott típussal is fog tudni működni...)
    Usb hubbal már megjártam korábban, hiába kapott külön áramot, nem ért semmit, mert eldobta lépten-nyomon, bármit tettem rá. Igaz, ami most a házba van dugva és a monitor elé felvezettem usb hosszabbítót, az is ráz, meg a ház is...
    A CFW feltevésben, (ha végül ez a verzió lesz a nyertes) biztos fogok segítséget kérni... :) :U

    "Az USB port osztható egy hub-bal, 1 TB-s HDD-t simán kezelni tud."
    Ez jó hír, mert, ha vennék egy 2 Tb-ost, 25-ért, akkor azt ráköthetném, az 500 Gb-os meg menne a tv-hez...
    Megvalósítható ötlet a router-ek sorba kötése is, ebben az esetben a másodlagost ajánlatos AP/Switch módba tenni így egy alhálózatot használni.
    Ha vennék egy általatok javasolt asztali, vagy hordozható, (sim foglalatos, vagy usb-s modemet kompatibilis módon fogadni képes) routert, akkor az lenne az elsődleges, és a most meglevő lenne a másodlagos, amit fizikailag is "hátrébb tennék a lakásban, hogy a hatókör kiérjen a ház hátsó részére és a kertbe is...
    /Mondjuk láttam egy tesztet, hordozható routerre, de itt is "összezavart" az, hogy "csak" 3G-t emlegettek/írtak, és a netet böngészve (ár összehasonlító oldalak, ebay, stb.) is többnyire csak olyat találtam... Pedig elég nagy a különbség, számomra mint laikus...
    Illetve, ha már ennyire fárasztottam az olvasót/fárasztottalak a hségeimmel, annyi még ide kívánkozik, hogy most a win7-es oprendszerű PC-n a hálózati kapcsolatoknál "csak" 100 Mbps-van, azaz akkor a PC sem tudná kihasználni a mobilinternet elméleti maximális sávszélességét? (ami ugye 150 megabit) De azt se értem, hogy internetre a routernél írja a 150-et, vagy a 300-at, de wlan, vagy lan-nál csak 100-as érték van megadva... nem értem...

  • andatti

    senior tag

    Háát, szerintem nem fog menni az, amit itt tanácsként kaptam...
    Ebben a tesztben is foglalkoztak vele...
    "A router hátulján található egy USB-port, amely lehetővé teszi, hogy megosszunk a hálózaton egy háttértárat és azt a hálózat felhasználói brutális sebességgel el is érjék. Ez tényleg olyan, mintha egy mini szerverünk üzemelne a háttérben. Sajnos nyomtatót, vagy egyéb USB-s eszközt nem képes kezelni, például 3G USB modemet sem"
    - Akkor a 4G-t pedig végképp nem... azaz hardveresen nem képes, akkor szoftveresen sem fogja tudni... Vagy rosszul tudom?
    Ha nekem kell normális, 4G képes routert venni, minimum 150 Mbps tudással, az nagyon drága...
    Vagy látok 1% esélyt Huawei E5372, vagy Huawei E5377T routerre, de nem sok különbséget látok köztük, pedig biztos van...
    Érdeklődtem helyi boltban is, de azt mondták, hogy a modemek 99% nem működik együtt a routerekkel... Szóval érdeklődve várom a cáfolatokat... Illetve egy normális tippet, 4G routerre, max. 18 rugóig...

  • andatti

    senior tag

    hali!

    A netvadász oldalán felbuzdulva most azon "agyalok", hogy nekem jó lenne-e valami hasonló, (mondjuk a legerősebb cuccuk 32 rugó) vagy a meglévő mikrohullámú netem tetőn levő vevője vajon mire lenne elég. Jó lenne típust-márkát tudnom, de már elfelejtettem, és a dobozt se találom a lakásban... Van arra mód, hogy a PC-ből kiszedjem valahogy, hogy mi van a tetőn? (nagyon nem értek hozzá... és a win 7 hálózati kapcsolatok oldalából se sikerült semmit kihozni... )

Új hozzászólás Aktív témák