Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • And

    veterán

    válasz Ghoosty #45477 üzenetére

    "Az eszközök jellemzően egymással nem kommunikálnak, csak neteznek, tehát maximum 100Mbps-t használnak ki az 300-ból."
    Itt egy apró félreértés van: az a 300 Mbps csak fizikai rétegbeli jelzési sebességérték, nem alkalmazásbeli 'valós' sebesség. A valós érték jó esetben épp, hogy eléri, vagy kevéssel meghaladja a 100 Mbps-t, és ez az érték fog (minimum) megfeleződni a végpontok között.
    "Most ha én a repeater-t úgy helyezem el, hogy megvan a 100Mbps kapcsolata a főrouterrel, akkor a gyakorlatban veszítek sávszélességet?"
    Ha a 'WAN-sebesség' alatt azt érted, hogy a neted maximális (letöltési) sebessége annyi, akkor igen.

  • MaCS_70

    félisten

    válasz Ghoosty #45477 üzenetére

    Eleve fontos tudni, hogy az elméleti sávszélességekkel (portsebesség) a gyakorlatban ne számolj, ezek még a laborkörülmények között sem igazán elérhető értékek.

    A repeater sebességfelezését úgy képzelt el, hogy a repeater egyszer hallgat, aztán a meghallgatott adatot továbbadja, aztán megint hallgat, lead, stb. Ez az adatfolyam, amit így kezel, nyiélván a hálózat addigi legkisebb keresztmetszete szerint alakul, a felezés pedig a legszűkebb keresztmetszeten átférő adatmennyiséget fogja érinteni -- nehezítés, hogy ez a legszűkebb keresztmetszet a az új, repeateres hálózatra értendő, tehát maga a repeater is lehet a korlát. Gyakorlatban tehát az az adatmennyiség fog feleződni, amit a repeater a végleges helyén fogadni tud -- feltételzve, hogy a repeater jelét fogadó (és arra válaszoló) egység ennél nem szűkebb.

    Összességében elég kacifántos, előre nehezen megjósolható a végeredmény, saját tapasztalataim szerint a járulékos vszteségek miatt ráadásul kicsit nagyobb is a lassulás, mint 50%.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

  • krealon

    Topikgazda

    válasz Ghoosty #45477 üzenetére

    "Olvasgatom, hogy repeater esetén van sávszélesség feleződés. Ezt hogyan kell érteni?"

    Ugy kell erteni, hogy egy darab radios egyseg van a repeater-ekben.
    Az ismetles ugy tortenik, hogy eloszor veszi a jelet (adatcsomagot), majd megismetli (kisugarozza, adja) azt.

    Mivel egy darab radios egyseg van, ezert a vetel kezdetetol az adas befejezeseig legalabb ketszer annyi ido kell, mint a vetel kezdetetol a vetel befejezeseig.

    Ha egy adatcsomag celbajuttatasa 2-szer annyi idobe telik ismetelve, mint ismetles nelkul; akkor nyilvanvaloan egysegnyi ido alatt fele annyi adat viheto at, mint ismetles nelkul.
    Gyakorlatilag az adatcsomag 2-szer foglalja le a radios atviteli csatornat, igy az atviteli sebesseg felezodik.

    "Van egy routerem 300Mbps.
    Akarok berakni egy másik routert repeaternek, ami szintén 300Mbps.
    A WAN sebessége 100Mbps.
    "

    Egy 300 Mbps wifi kapcsolaton, optimalis esetben, kb 100 Mbps merheto adatatvitel erheto el.
    Ha ezt a wifi kapcsolatot egy masik 300 Mbps kepes eszkozzel megismeteljuk, akkor az ismetles utan maximum 50 Mbps koruli atvitelre lehet szamitani. Megintcsak optimalis esetben!

    "Valaki ajánlotta a Asus RT-N12 D1-es routert, ami alkalmas a feladatra. Miközben kerestem mennyibe kerül véletlenül egy hasonló terméket adott a kereső. (Asus RT-N12+) A kettő között jelentős árkülönbség van. A leírás alapján mind a kettő firmware-ből tudja a Repeater és AP funkciót is, azonos sávszélességűnek írják őket. A drágábbnál írják, hogy tudja az IEEE 802.3u szabványt, de egyéb különbséget nem láttam. Ez fontos lehet nekem?"

    Az IEEE 802.3u az a Fast ethernet szabvany, tehat mindket eszkoz tudja, meg ha nincs is kulon kiemelve.

    Az ASUS RT-N12 D1:
    - Broadcom chipset-es
    - letezik hozza kiforrott alternativ firmware, ami akkor is elerheto, es frissitett lesz, ha a gyarto mar nem foglalkozik a keszulek tamogatasaval

    Az ASUS RT-N12+ B1 (masneven ASUS RT-N12E B1):
    - Mediatek chipset-es
    - uj kiadasu keszulek, egyelore nincs hozza altenativ firmware

  • MaCS_70

    félisten

    válasz Ghoosty #45484 üzenetére

    Ez egy RENGETEG ismeretlenes rendszer, tekinthetjük sztochasztikusnak is.
    Egy 300-as eszköztől egészen kedvező körülmények között is jó érték a 100-as tempó -- ha gyenge a jel, ez drasztikusan romlik. Az eszközöknek hibajavításokkal/ismétlésekkel/sebességcsökkentéssel kell foglalkozniuk, a hibák egymás hatását fokozzák, külön produkció, ha a körülmények dinamikusan változnak.
    Ezért aztán a wifivel kapcsolatos kérdéseket rendszerint a valós helyzet válaszolja meg.

    A sebességértékek a teljes keresztmetszetre vonatkoznak.

    Ha van egy 100-as WAN-od (tételezzük fel, hogy ez meg is van...), amit egy 300-as, a gyakorlatban 100-as wifin sugároz a router, jó esetben ezt a 300-as repeater 100-zal fogadná is, de erre csak az ideje felét tudja fordítani, úgyhogy sugároz ő 100-zal, de csak az ideje felében. Ezt a fogadó egység (ismét csak ideális esetben fogadja is 100-zal, de csak feles kitöltési tényezővel, azaz a 10--zal érkező csomagok között ugyanannyi szünet is van, amit már nem lehet pótolni -- így marad az 50-es valós sebesség, ami 100-as részletekből és szünetekből áll össze.

    Elméletileg. Jó esetben.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Új hozzászólás Aktív témák