Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hzcs

    senior tag

    válasz Don47 #29340 üzenetére

    Nekem is így volt megoldva, hogy a szomszédban (mamámnál) volt a NAS, nálam meg a tv, amibe utp kábel ment, és a nasról néztem a filmeket. A megoldásom: Van 2 darab Senao wireless bridge-m, mindegyiket egymással szembenéző (vagy legalábbis szabad rálátású) ablakba tettem, majd egy vezetéknélküli hidat hoztam létre. Volt előtte másfajta hálózatom, de a tv nem működött routeren keresztül a nassal, nem látta. Igaz ez csak B szabványú volt, így avikat néztem, gondolom HD-ra alkalmatlan.
    A lényeg: neked vezetéknélküli hidat (bridge) kell kialakítani, hogy a te és a szomszédod hálózata is ugyanabba az alhálózatba essen. Ez megoldható pl 2 darab wrt54gl-lel ddwrt-vel (vagy bármivel, ami nem az alap fw), esetleg 2 la fonerával (apró) és dd-wrt-vel, bár a fonerákkal nem próbáltam még, de ha a linksyssel működik, akkor feltételezem ezzel is. G szabvány, itt már ugye 54 megabit, ami olyan 3-3,2 megás adatátvitelt tud a legjobb esetben. Ha ennél is nagyobb sávszél kell, akkor N-es szabványú eszközöket kell beszerezned, mondjuk 2 AP-t, ami tud kliensként is működni, lehetőleg 2 ugyanolyan márkájút (nekem a wrt54gl és a fonera nem tud wds-t, mert egyik atheros, másik broadcom, szívtam is vele napokat, mire a neten rátaláltam, hogy nem megy wpa2-n, csak kódolatlanul, de úgy meg nem célszerű üzemeltetni).

    Remélem tudtam segíteni.

Új hozzászólás Aktív témák