Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • splat

    csendes tag

    válasz Kris87 #18539 üzenetére

    Szia Kris87,

    Köszi, kipróbálom ez a programot amit adtál. :R
    Annyit még leírok. Teszteltem azóta a helyzetet.
    Támadt ugyanis egy olyan gondolatom, hogy az eddig használt tp-link tl-wr340gd routeremnek letekerem a kb. 20 cm-es antennáját és kicserélem a jelenleg használatos [link] adapter antennájával. (ami kb. 10 centis)
    Némi javulás történt. Báár, időnként majdnem ugyanaz a helyzet mint előtte.(ingadozó)
    Végülis az eredeti antenna 2-7 Mbps-es sebessége a 20 centissel 2-13 Mbps-es intevallumra változott. Utána néztem a neten, a 20 cm-es TP-link antenna 3 dB-es. Viszont most rendeltem az ED-tól egy 8 dB-eset. (állítólag az vagy 30 centis antenna lesz). Nem tudom azzal mennyi jön át. (ez az utolsó reményem antenna ügyben)

    Ja és még egy dolog. Azt is kipróbáltam, hogy hónom alá kaptam az egész PC-t és odavittem a router mellé,(ami eredetileg kb. 6-8 méterre egy másik szobában van) hogy mi lesz.
    Háát: akár a 20 cm-es antenna, akár az eredeti, 15 Mbps-nél egy grammal sem jött át több a 25 Mbps-ből!
    Akkor most hol a hiba?
    Ennyit tud ez az 54-es adatper?!
    Vegyem meg mégis a PCI 300-asat? (ha inSSIDer-Installer-2.0.7.0126 program jó eredményt hoz?)
    Vagy vegyem vmelyik talpas USB-set?

    vélemény? :U

    [ Szerkesztve ]

  • splat

    csendes tag

    válasz Kris87 #18539 üzenetére

    Hello Kris87,

    Éppen most futtatom azt a progit, amit adtál.
    Nos, -68 és -72dB között mozog és ráadásul az előző tplink routerről leszedett 20 centis antennával.
    (Csatolok egy képet, hogy el lehessen képzelni a helyzetet a lakáson belül....picit eldugott helyen van...)

    Akkor ez azt jelenti, hogy hiába veszem meg a 300-as PCI adaptert? 2 vagy 3 antennával sem szedne többet?
    Akár szinte rendelhetem is az USB-s hálókártyát? :U

    ui.:
    Meg az hogy van, hogy a letöltés ilyen ingadozó, de a feltöltés meg, akármit teszteltem eddig, mindig a max? ez is gyanús egy kicsit....

Új hozzászólás Aktív témák