Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ricco_hun

    senior tag

    Szevasztok!
    Nekem az lenne a problémám, hogy: a meglévő xp-m mellé egy 20 gigás mobilrack-re feltelepítettem a win7 bétát. Nagy meglepetésemre egyből volt boot manager. Azt hittem, hogy majd nekem kell kiválasztani bios-ból, hogy most akkor a 160 gigás samuról(xp) vagy a 20 gigás mobilrack-ról(win7) bootoljon. Na mondom ez mind szép nem kell mindig a bios-t túrnom, elég csak kiválasztani hogy melyiket akarom indítani. Csakhogy én kivettem a gépből a win7-et tartalmazó mobilrack-et, de az a nyavalyás windows boot manager még mindig megjelenik. Persze már a win7 nem tudna boot-olni, mert nincs a gépben az azt tartalmazó merevlemez. A kérdésem az lenne, hogy hogyan oldhatnám meg azt, hogyha nincs bent a mobilrack akkor ne jelenjen meg a boot manager, hanem egyből induljon az xp? Végülis hogyan tudnám eltávolítani a boot managert, hogy visszaálljon a régi "rend"?
    Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget. :R

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz Csabee. #20732 üzenetére

    az a baj, hogy hogyan kell átírni a boot.ini-t? :D
    Most így néz ki:
    ;
    ;Warning: Boot.ini is used on Windows XP and earlier operating systems.
    ;Warning: Use BCDEDIT.exe to modify Windows Vista boot options.
    ;
    [boot loader]
    timeout=30
    default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
    [operating systems]
    multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional - magyar" /NOEXECUTE=OPTIN /FASTDETECT

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz Csabee. #20734 üzenetére

    És az nem fog gondot okozni, hogy a windows boot manager-ben a windows7-en áll a kurzor (vagyis az a highlight)? Tehát ha csak átírom 0-ra, akkor nem vár semennyit, hanem próbálja azt az op rendszert indítani amin alapból állt a boot manager. Na de az a win7. Nekem olyan állapotba kéne visszaállítani, ahogy a win7-es buzerálás előtt volt a rendszer. Egyébként kösz a segítséget. :R

    Killing szerintem nyugodtan felrakhatod a külső vinyóra.

    [ Szerkesztve ]

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

  • Ricco_hun

    senior tag

    válasz Csabee. #20739 üzenetére

    Először is: mi van?? :F
    Másodszor: honnan a jó életből lett nekem boot manager-em miután fölraktam a win7-et? Én nem akarok most boot manager-t látni, mert kivettem a gépből azt a merevlemezt amire a win7-et raktam. Tehát azt az állapotot szeretném, amikor az xp-m egyből elindult. Peace. :R
    Meg a c-re került egy "Boot" mappa is tele jópár nyelven a bootmgr.exe-vel. Na ez se volt a win7 telepítése előtt. ÁÁÁá megunom az egészet, oszt letörlök a végén minden boot-tal kapcsolatos dolgot, oszt vagy elindul utána az xp-m vagy nem. :D

    A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

Új hozzászólás Aktív témák