Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • brd

    nagyúr

    válasz ro_bert17 #36464 üzenetére

    1. Ilyen nincs, ha üres a jelszó, akkor üres a jelszó (pl. XP Home-nál pont, hogy üres alapból a rendszergazda/administrator jelszava). Arra gondoltam a "másik gépben" kitétel alatt, hogy ahhoz csatlakoztatom a HDD-t, és ott irtanám le a kártevőket (egy ottani vírusirtóval), tehát nem ezt a megsérült windowst akarnám elindítani mindenképpen. De ez hosszadalmas lehet, tényleg csak akkor állj neki, ha érdemes küzdeni.
    2. Akkor okoz gondot, ha a telepített(telepítendő) OS-nek nincsen hozzá drivere (az XP-ben korlátozott számban vannak AHCI-driverek, így külön driver nélkül jórészt nem települ ilyen vezérlőre). Ha a telepített alatt használtad BIOS-állítás nélkül valaha a S-ATA portot, akkor működni fog, ha nem, akkor csak pontos alaplaptípus (vagy vezérlő, ha nem integrált) alapján lehet többet mondani.

    Bónuszkérdés: olyan formában írtad be a felhasználónevet, hogy gépnév\felhasználó (vagy gépnév helyett IP-cím)? Az adminisztrátori megosztás egyébként egy registry-beállítással letiltható, lehet, hogy a célgépen is ez történt. További ötletem: most hirtelen nem tudom, hogy egyszerű filemegosztás esetén van-e ilyen admin megosztás, de úgy emlékszem, nincs (ezt egy bármilyen explorer - intéző - ablakban, az eszközök/mappa beállításai/nézet alatt tudod átállítani).

    The only real valuable thing is intuition.

Új hozzászólás Aktív témák