Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • band1103

    őstag

    Azt olvastam hogy a satás HDD-knek van olyan előnyük hogy ha ACHI módban van a bios és ACHI-val van az XP is feltelepítve akkor úgy tudom kezelni őket mintha pendrive-ok lennének vagyis le tudom őket választani és bekapcsolt gép mellet is ki illetve be tudom őket tenni.
    Úgy olvastam hogy ha minden jól megy akkor meg kell hogy jelenjen jobb oldalt az óra mellett egy kicsi ikon amivel a leválasztást tudom kezdeményezni.

    Mit csnálhattam rosszúl ha nekem nem jelenik meg ilyen ikon és nem tudom leválasztani a HDD-imet? Amit csináltam eddig:

    1. Integráltam az alaplaphoz tartozó ACHI drivert az XP telepítőbe.

    2. Bios-t átállítottam ACHI módba és ott a két választás:
    - IDE
    - As SATA Type
    Közül a "As SATA Type"-ot választottam ki.

    2. Újraindítás után telepítettem azt az XP-t amibe integráltam az achi drivert. Telepítésnél fel is ismerte és sikeresen települt is az egyik sata vinyóra. Eddig gond egy szál se. De van egy másik sata vinyó is amit ugyancsak érzékelt az XP telepítő, de az a baj hogy az 1.-es vonyóra telepített "új" XP-nél nem jelent meg az óra mellett olyan ikon amivel le tudnám menet közben választani a 2.-es vinyóm.

    Mit gondoltok mit csináltam rosszúl vagy mit kéne még tennem hogy használhassam ezt a funkciót?
    Minden segítséget előre is köszönök :R

    "A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

Új hozzászólás Aktív témák