Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attila9988

    őstag

    válasz Morden24 #14362 üzenetére

    Ha nincsen rá igény, akkor nem lesz termék.

    Dehogynem. Mivel nem lesz más. Ez a monopólium. Az ms eldönti, hogy ad neked vista -t. Ha neked nem kell, akkor elveszi az xp -t. Mit gondolsz miért van az aláírásgyűjtés? Sosem jó az ha egyetlen cég szórakozhat az emberekkel. Gondolj bele pl mi lenne ha az AMD csődöt jelentene. Akkor az intel mint egyedüli cpu gyártó gyakorlatilag azt tehetne amit csak akar. A felső szegmensben ez ma is világosan látszik, mivel ott jelenleg nincs ellenfele.....

    Az MS senki fejéhez nem tart revolvert.

    Nem. Viszont megfizeti a notebook gyártókat, és egyfajta árukapcsolás formájába pl a fujitsu siemens gagyi niteszeihez nem készítenek xp driver -eket. Tehát, erőszakkal rá akarják az emberekre eröltetni ezt a windows -t.

    Ja, a pénzügyi rekord mostanság az MS-nél virágnyelven "nehezebben fejik"-et jelent

    Ez a rekord nem feltétlenül a vista számlájára írható. Az ms gyártja az xp -t is mint tudjuk, illetve vannak egyéb érdekeltségeik, amik sokat dobnak a profiton. Akár még egy veszteséges terméket is simán túllépne a cég, mégha az olyan volumenű is, mint a vista. Ha visszalépnének, az sem lenne számottevő pénzügyi veszteség nekik.

    szerintem jól van így, ők terméket kínálnak, én meg vásárolok

    Rendben. Akkor tegyük fel hogy én autókat gyártok. (ehh útálom az autós hasonlatokat, de most ez jutott eszembe). De már más nem gyárt ilyet, csak én. (Meg van egy csoport aki ingyen alkatrészekből összeguberál neked bármikor egyet, de a piac 95% -a az én autómat veszi.. :DD, illetve van egy iszonyat drága luxus kocsikat gyártó cég is, akinek az alma a kedvenc gyümölcse, de ők sem ellenfelek számomra)
    Tehát vettél tőlem egy négykerekűt. Nagyon szereted, jól belaktad, az idők során meg is javítottam neked, (mert egyébként selejtes cuccokat is eladok bármikor jó pénzért, de ha bejössz a support -ra, akkor mindíg ingyen belerakom neked a javított motort, hogy ne álljon le mint ahogy új korába, és jó féket is kapsz miután keresztül mentél vele pár szerencsétlenen, és összetörted magad néhány kereszteződésben... :DD ) Na tehát. A két nagyobb service -et is megjárt autód jól megy, belepasszolnak az egyéb gyártók eszközei is, másnak is ezt ajánlod. De én azt mondom hogy kéne már egy kis pénzt szerezni, és kaphatsz egy szebb kocsit, ami jobban szeli az utakat... A baj csak az, hogy csak szerintem van ez így, mert a tények mást mutatnak, és én semmi olyat nem tettem bele, amitől ezt az új modellt akarná megvenni bárki is. Szép is, jó is, hoz új dolgokat, de valahogy nem az igazi, és mintha kicsit lassabban is gurulna, bár a kulcs elfordítását követően hamarabb felpörög, ami sokakat megtéveszt.... :DD
    Tehát nem nagyon veszik az új autót, aminek nem örülök, ezért üzletet kötök az autós szalonokkal, hogy csak az új kocsihoz áruljanak tartozékokat, és tegyenek ki "csak ezzel lehet behajtani" táblákat is, végül pedig nem is gyártom az előzőt, hogy véletlenül se vehesd meg azt. A szalonokban, és összeszerelő műhelyekben persze tiétakoznak, dehát kik ők? Én diktálok és kész, mert monopól helyzetben vagyok. Ha tetszik ha nem, ez lesz.....

    Örülnél egy ilyen helyzetnek?

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Új hozzászólás Aktív témák