Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Poctar

    senior tag

    Hello!

    Pár hónapja találkoztam elsőként a Windows 2008-al. Elsőként kicsit képeztem magam (videók, könyvek, fórumok)...
    Jelen esetben elakadtam a továbblépésben, ezért kérek segítséget. Nem arra gondolok, hogy az adott problémát más oldja meg hanem ,hogy segítsen továbblépnem a jelenlegi problémámon kisebb segítségékkel...

    Tehát: 2db 2008-at kellene konfigurálnom.

    A jelenlegi környezet főként 2000-es szerverekből áll (ezek a fő szerverek) és néhány 2003 is akad, de azok csak specifikus feladatott látnak el.
    -Körülbelül 150 kliens gép van Dos-tól kezdve Windows 7-ig.
    -Tartomány, AD, levelezés, Dns, intranet, Fileserver, stb, stb szolgáltatások futnak jelenleg.

    1\
    Ötletem szerint a Hyper-V segítségével váltottam volna ki a régi szervereket azaz a vasat.
    Így maradtak volna a 2000 szerverek (egy ideig). Ez jó lett volna, mivel gyorsulást eredményezett volna. Emelet kisebb munka lett volna a személyi gépeknél is.
    Sajnos ez az ötletem nem sikerült.
    Ennek oka, hogy az új vas(ak)ban található hálózati kártyához nincs 2000-es driver, (sem Xp-s). Ezért már nem is gondolkodtam, hogy az aktív szervereket, mivel mentem le és hogyan teszem át virtuális pc-re.
    A hálózati kártya neve: HP NC382i DP Multifunction Gigabit Server Adapter
    A kérdéseim:
    -Fel lehet-e 2000 és Xp alá tenni valahogy a fenti kártyát (drivert)? Ha igen, akkor hogyan?
    -Mivel érdemes (milyen programmal) lementeni egy az egyben az aktív szervert(szervereket)?
    -Hogyan és mivel lehet egy "lementett" szervert virtuális pc-vé varázsolni?

    2\
    Ezt követően gondoltam arra, hogy a "sima" Virtual Pc-t (programot) kipróbálom. De ha jól gondolom ez felesleges lépés lenne, mivel a hálózati kártya probléma akkor is fent állna.

    3\
    Másik megoldásként, gondoltam lementem az aktuális 2000 szervereket és bevarázsolom a virtuális pc-be őket. Ezt követően 2003-ra frissítem mindegyiket. Így már megoldódna a driver gond.
    Kérdéseim:
    -2003-as upgrade esetén minden adat megmarad-e hibátlanul vagy lehet számolni hibákkal (pl SQL)?
    -Szükséges -e új licenceket vásárolni a 2003-hoz (2008-as virtuális kulcsok működhetnek)?
    -Ha működne az upgrade hibátlanul, akkor a tartományt használó kliens gépek észrevennék e a változást (pl.: nem lehet bejelentkezni, nem található tartomány, stb...)

    4\
    Utolsó sorban arra gondoltam, hogy összekötöm a 2000 és 2008 szervereket.(Így nem igazán lenne virtuális gép.) Ezt követően pedig minden adatot replikálok 2008 alá. Mivel (sajnos) e két rendszer nem lehet összekötni ezért beiktatnék egy 2003 szervert -itt virtuálisra gondoltam, de lehet "rendes is"-.
    Így a 2000ből - 2003-ra replikálom az adatokat, majd tovább 2008-ra. Így elvileg megmarad minden adat. Persze ebben nem vagyok biztos. Ha mindennel végeztem, akkor lekapcsolom a régi vasakat és élesítem a 2008-as szervereket.
    Kérdéseim:
    -Érdemes e ebbe belevágni?
    -Az adatok replikálása hiba nélkül megoldható-e?
    -A tartományi kliens gépek észrevennék e a változást?

    5\
    A 4-es pont mellett arra gondoltam, hogy a Hyper-V segítségével telepítek virtuális 2008-as szervereket és azokkal váltom ki a 2000-es vasakat.
    Kérdéseim:
    -Érdemes e ebbe belevágni?
    -Ugyanaz, mint a 4-es pontnál.

    6\
    Esetlegesen építsek fel egy teljesen új tartományt a többi "dolgával" együtt?
    Kérdéseim:
    -Érdemes e ebbe belevágni?
    -Ebben az esetben a kliens gépeknél mennyit kellene változtatni?

    7\
    Valami más ami nem jutott eszembe? :F

    Lehet, hogy túl gondolom az adott problémát, de nem igazán látom, hogy merre induljak el. Gondolnom kell arra, hogy a felhasználók minél kevésbé vegyék észre a váltást és minél kisebb legyen az "offline mód". Ezért kérek segítséget tőletek. :U

Új hozzászólás Aktív témák