Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kraftxld

    nagyúr

    válasz Poctar #993 üzenetére

    Röviden pár dolog:

    Ha vannak új vasaid, mindenképp 2008 (R2)-t rakj rájuk, a benne lévő virtuális gépekhez nem kell az alap gép driverei, csak az integration tools.
    Minden mehet párhuzamosan leállás nélkül, megfelelő tervezéssel.
    Új tartományt semmiféleképp se építs ki, iszonyat meló mindent átrángatni.
    Meg lehet csinálni mindent szépen, de tuti nem fogja senki leírni pontosan a lépéseket, mert ez teljes mértékben környezetfüggő.

    Ha érdekel, hogy valaki rendesen megcsinálja, szoktam vállalni hasonló jellegű projectmunkákat, persze nem a piaci 10e+áfa óradíjjal :D

    [ Szerkesztve ]

    | MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

  • brd

    nagyúr

    válasz Poctar #993 üzenetére

    Az SQL-nek nem lesz baja, sőt, még akár az SQL2000 is fut 2008 serveren, csak egyes SQL javítások telepítése lehet tréfás (pl. a ne-csak-a-memória-felét-használd-javítás), mert azt mondják, hogy ezt az OS-t nem támogatják (ha jól emlékszem a hibaüzenetre), ezért kézzel kell elvégezni a folt telepítését. De maga az SQL2000 egyébként simán másolható fileszinten azt követően, ha ugyanazt a verziót ugyanarra az elérési útra telepíted, és természetesen ugyanazok a userek vannak a gépen (pl. tartományi gép mindkettő).
    A hálókártyákhoz nem kell driver (ill. kell, csak nem úgy ;) ), mert ha az Integration Servicest telepíted, akkor a szintetikus hálókártyához települ driver (ez majd' az összes újabb NT vonalas Windowsra vonatkozik, bár a 2000-ben nem vagyok biztos, ill. mintha SP4 kellene hozzá), a fizikailag is létező emulált kártyához (Legacy Network Adapter) pedig kb. minden hálózatra képes OS-nek van drivere, annyira elterjedt kártya; persze ez utóbbi lassabb, mint a szintetikus, de még így is jóval gyorsabb lesz a gép valószínűleg, mint a mostani fizikai valója.
    Fizikai gépet pl. a System Center Virtual Machine Manager használatával lehet virtuálisra alakítani, vagy ott van pl. az Acronis (Backup & Recovery) Workstation. Viszont ha nagyon unatkozol, kézzel is eljátszhatod a folyamatot. ;) Ha az upgrade működik hibátlanul, a kliensek nem kellene észrevegyenek semmit.
    A többi kérdésre nehéz a konkrét rendszer ismerete nélkül válaszolni, én már azt sem értem pontosan, mi lenne a cél. A régi gépeket szeretnéd mindenképpen üzemen kívül helyezni?

    [ Szerkesztve ]

    The only real valuable thing is intuition.

Új hozzászólás Aktív témák