Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geth

    addikt

    válasz liszi70 #97680 üzenetére

    De nem lehet ezt alapértelmezetté tenni, ha csak simán a startmenüben lévő powershell ikonra kattintok, akkor is?
    A ps-re szerintem pont teljesen felesleges (amellett, hogy baromira nem biztonságos), eddig legalább 3 módszert írtunk amivel gyorsan el tudod indítani adminként (is).

    Valami oka biztos van hogy így van, de mi az?
    Mert baromira nem biztonságos? Most komolyan azt kérdezed hogy mi az oka annak, hogy nem tettek könnyen elérhetővé egy beállítást, hogy MINDEN program adminként induljon el a nevedben?
    Nagy fantázia nem kell hozzá, a legtöbb programnak teljesen felesleges.
    Ha letöltesz pl egy progit, ami felköszönt a névnapodon (ehhez nem kell admin), nem jobb, ha az UAC bejelez, hogy ez valamiért mégis akar admin hozzáférést, mert mondjuk telepítene a háttérben még 2-3 miner progit, beleturkál a registry-be, egy-két rendszerfájlt megmódosít, stb?
    Ha adminként indulna el minden, Te ebből lehet hogy semmit nem vennél észre, de attól még megtörténnek :)
    Az adminként futtatás néha szükséges, de ilyenkor kvázi rábízod magad az adott programra. Nem tudom Te hogy vagy vele, én nem osztogatom olyan könnyen ezt a bizalmat...

Új hozzászólás Aktív témák