Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KGyST

    csendes tag

    Sziasztok,
    volt (és van) nekem ez a problémám az ősöreg (de még mindig kapható!) Radeon HD 3000 onboard videóchipet tartalmazó alaplapommal.

    Mivel szoptam vele majdnem egy hetet, és desigo topiktárs is több órát eltöltött vele, gondoltam, leírom, hogy oldódtak meg a dolgok, mindenki okulására.

    A probléma ugye, az volt, hogy
    -a meglévő és jól működő drivert a Windows leszedte
    -az ATI Catalyst telepítője nem, vagy hibásan ment fel, ténylegesen nem frissült a driver.

    A megoldás pedig az lett, hogy a amd-catalyst-xx.x.x-win10-64bit\Packages\Drivers\Display\WT6A_INF könyvtárban lévő .inf fájlt kellett telepíteni (jobb klikk/telepítés). Ekkor a driver feltelepült, azonban a Windows "tudott újabbat", és emiatt mégsem ez lett a használt driver.

    Azonban innen az Eszközkezelőben (Vezérlőpult/Rendszer/Eszközkezelő) a videókártya tulajdonságainál az "Illesztőprogram frissítése" gombra kattintva megjelent egy új lehetőség: "Választás a számítógépen található illesztőprogram-listából".

    Itt a megfelelő* drivert kiválasztva eklezdett működni a dolog.

    Nem mindegyik verziójú driver volt jó, egyedül a már említett
    8.970.100.9001 (2015. 01. 13) működött,
    míg a
    15.200.1062.1002 (2015.07.25) és a
    22.19.128.0 (2017.07.25) nem voltak jók.

    Most jöhet a kérdés: a Windows feltolt valami baromi nagy frissítést, mi volt ez? (Link elég)
    Másrészt, visszaállította a drivert a rosszra, szerencsére az elérhető cuccokat nem törölte, ezért gyorsan vissza lehetett tenni a jót. Le lehet tiltani a driverek frissítését? (Lehetőleg csak a videókártyájét?)

Új hozzászólás Aktív témák