Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vlevi

    nagyúr

    válasz t72killer #17739 üzenetére

    " Azzal próbálták eladni már a win8-at is, hogy szupergyors a boot, "
    Telejsen igazad van. Én akkor szoktam befejezettnek nyilvánítani a bootolást, amikor a HHD led lenyugszik.

    Napi felhasználásban nem jelentős a win8, 10 bootolásának gyorsasága a heteshez viszonyítva. Kezdjük ott, hogy aki microsoft fiókot használ, annak a bejelentezés jóval lassabb. Habár lehet, hogy nem ms accounttal se sokkal jobb.
    Oké, a login képernő hamarabb jön, de utána a rendszer még nem használható.
    Win8-on ez annyira durván előjön, hogy a bejelentkezés után megjelenő startképernőről, ha a desktopra váltasz, akkor látszik, hogy még nincs is igazából desktop. Szépen sorban pakolgatja ki a startmenü ikonjaikt, rajzolgatja újra, közben töltődik be a catalyst, satöbbi.
    Ha ilyenkor (bejött a login, password, enter, és már indítanám is a levelezőt, firefoxot, satöbbit, akkor még nagyon sokáig nem történik semmi.
    Ennyi erővel a kék ablakocskák helyett kirakhatnák a login képernyőt bitmapként, akkor tényleg rohadt gyorsan lenne boot képernő :D

    "Fastboot -al az én gépemen kb 5 sec -et lehet nyerni. "
    De azt észrevetted-e, hogy többet veszítesz leálláskor? Mert ezt a gigányi lomot ki kell írni a HDD-re, hogy a fastboot tudjon olvasni.
    fastboot = slow shutdown :))

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák