Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dilikutya

    félisten

    válasz 2thletme2day #63994 üzenetére

    Ahogy írták, BIOS-ban tiltod, vagy felteszed normálisan a driverét, amit az Intel honlapján biztosan megtalálsz.
    Bár így hirtelen nem is tudom, processzoros IGP-t lehet-e tiltani, nem is kerestem soha a lehetőségét.
    Legközelebb pedig előrelátóan telepítesz mindenhez drivert, ezt mindig is így kellett, nekem 15 éve változatlan a rendszer telepítési sorrendem, Windows, chipset, VGA, LAN, audio, aztán a sallang. Eddig még mindig működött. Windows update-ről csak akkor szedtem drivert, ha külön a hardver gyártója írta, hogy az adott Windows-hoz csak ott van driver, ez jellemzően nyomtatóknál szokott így lenni, illetve régebbi VGA-t is gond nélkül felismerik az új Windows-ok, ha már a legacy driver sem jó, bár ilyen gépre meg igen ritkán teszünk új Windows-t.
    De igazából le nem tiltanám az IGP-t, azt nem csak grafikára teszik bele, bár a hétköznapokban még nem találkoztam szerintem olyan szoftverrel, ami az IGP-n is számolna, mert erre viszont sokkal jobb, mint grafikára, a jól párhuzamosítható feladatoknál pedig akár a CPU-nál is jobb lehet, és ez igaz a látszólag harmatgyenge Intel Core IGP-kre is.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

Új hozzászólás Aktív témák