Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    Sziasztok!

    Néhány napja változó időközönként, de naponta több alkalommal BSOD-t dobál a Windows7 x64 (Home HUN) OS-em, mégpedig a "NETIO.sys"-el kapcsolatos hibára hivatkozva. Jellemzően az interneten böngészés közben.

    Elolvastam az ezzel kapcsolatos MS community bejegyzéseket, és elvégeztem, amit tanácsoltak:

    - Lefuttattam a rendszer fájl ellenőrzést a parancssor alól, de nem talált hibát.
    - Megnéztem a System32/drivers mappában a netio.sys fájlt, de a tulajdonságait kilistázva azt mutatja, hogy 2012. szeptember 13-án volt utoljára módosítva.

    Ezek alapján tehát a fájl nem lehet "korrupt", sérült.

    A BSOD hiba az elmúlt 3 napban viszont minden nap jelentkezett.

    Átgondoltam, hogy változott-e valami a rendszerkörnyezetben, és az elmúlt héten a legfrissebb ATI Catalyst csomagot telepítettem, az elmúlt napokban pedig egyedül az AVAST frissítése, és az OPERA 18 telepítése történt meg.
    Utóbbit eltávolítottam, a registry-ből kipucoltam. CCleaner és Registry Mechanic segítségével "healthy" státuszba hoztam a rendszert is elvileg.

    Van használható, jó tippetek arra, hogyan tudnám megszüntetni a fent említett "kékhalált"?

    (A különféle fórumokon tanácsolt, "az összes hardver illesztőszoftverét, valamint az alkalmazásokat távolítsd el, majd telepítsd újra" nem szimpatikus lépés, mert annyi erővel a Win7-et is újratelepíthetném. Amit egyébként meg is fogok tenni hamarosan, de addig is jó lenne, ha nem dobálná fel ezeket a hibákat!)

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Winnie The P #35331 üzenetére

    Gondolod, hogy az megbízható?

    Bevallom, Win7 alatt még nem próbáltam, de WinXP alatt volt rossz tapasztalatom vele, és mivel most még szükségem van a gépre, nem kockáztatnám meg azt, hogy a javító mód helyreállíthatatlan módon tönkreteszi a jelenlegi OS telepítést.

    Szóval Win7 alatt mennyire működik jól ez?

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    Köszönöm a választ mindkettőtöknek!

    Egyelőre feltelepítettem a legfrissebb LAN driver-t az alaplapi Intel hálózati vezérlőhöz. A netio.sys dátuma nem változott. (Viszont legalább egy csomó hasznos plusz beállítást kapott az "Eszközkezelőben" a hálózati adapter, ami jó dolog.)

    Használom a gépet, aztán bízom benne, hogy nem jelentkezik a hiba, abban a rövid időben, amíg még újratelepítés nélkül használom a Win7-et. :K

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz tatabike #35366 üzenetére

    Az a gyanúm, hogy nem a megfelelő sorrendben helyezted el a modulokat.

    A dual mód miatt (is) a BIOS szerint 1-3 (2-2GB) és 2-4 (1-1GB) sorrendbe kellene átcsoportosítanod őket.

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz micafighter #35336 üzenetére

    A rendszervisszaállítás ki van kapcsolva.

    Még az XP-vel szerzett tapasztalatom, hogy semmit nem ér. Annál is maximum akkor működött, ha teljesen friss volt a telepítés, és az OS-en kívül maximum az alaplapi + hangkártya és VGA driver-ek voltak telepítve.

    Amikor már számos egyéb szoftver is, akkor soha, egyetlen alkalommal sem volt képes visszaállítani a korábbi állapotot, ha valami probléma volt. Ezért aztán egy idő után ott is kikapcsoltam. Jobban jártam a felszabaduló merevlemez területtel. :K

    Ezért a Win7 telepítése után is azzal kezdtem, hogy kikapcsoltam.

    Egyébként sanszos, hogy ugyanolyan rosszul működik, mert az már Win7 alatt is sokszor előfordult, hogy hibásan indult az OS, emiatt még a boot-ot követően elindult az "ellenőrző" mód.

    Sok perc keresgélés után, soha, egyetlen alkalommal sem volt képes megoldást találnia a hibára. Szóval egy ideje, ha ilyen fordul elő, akkor inkább átugrom ezt a lépést is, és "normal" módban indítom el az OS-t egy-egy "összeomlást" követően.

    Szerk.: Szerintem az egyetlen működő, és egyúttal a legbiztosabb rendszervisszaállítás egy "ghost"-olt image visszapakolása a HDD-re.

    Tényleg... manapság melyik szoftverrel lehet/érdemes ilyet készíteni, ha nem akarja az ember a Norton Ghost-ot használni?

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz micafighter #35386 üzenetére

    Köszönöm az információt! :R

    Mivel úgyis újratelepítem a Win7-et hamarosan, a rendszerhelyreállító lemezt elkészítem, mert hasznos lehet. Remélem - ha és amennyiben szükség van rá (ne legyen!) - működik is!

    "Új idők, új oprendszerek"...

    Sajnos még mindig nem vagyok meggyőzve. Ahogyan említettem, a gépindítást követő, még karakteres felületen működő Win7 féle "javítás és helyreállítás" módnak is működnie kellene, az viszont sok próbálkozást követően sem talált soha megoldást a problémára.
    (Csakúgy, mint maga a Win7 az említett BSOD utáni újraindulást követően, amikor már bejelentkezve próbál keresni ilyet.)

    Szóval én nem csak az XP használhatatlan rendszervisszaállítása, hanem a fentiek miatt sem bízom a Windows7 saját megoldásában.

    Ha már rászánom magamat arra, hogy egy image fájlt készítsek a rendszerről, akkor szeretnék biztosra menni. Mert az igen kellemetlen tud lenni, hogy ha egyszer ne adj' Isten mégis szükség van rá, én a Win7 saját megoldására hagyatkozom, csak arról van mentésem, de mégsem működik.
    A külső szoftverek legalább garantáltan tudják azt, amire "dedikáltan" készültek, nemde? ;)

    (A te példád örvendetes, de lehet kivétel is. Mindazonáltal a konkrét példád miatt javaslom a COMODO Internet Security használatát. Ingyenes megoldás, és szoftveres tűzfalként évek óta nem készült jobb. Ha a saját vírusirtója nem szimpatikus, akkor ott az AVAST, mint lehetőség. ;)

    Amellett javaslom az IOBit Uninstaller program használatát. Az garantáltan kipucol minden makacs szoftvert a rendszerből. Nekem legalábbis nem volt vele soha gondom, pedig hosszú évek óta használom.)

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz tatabike #35418 üzenetére

    Mindezek alapján egyre inkább biztos vagyok benne, hogy az alaplapod a "ludas".

    A Gigabyte cég "Core i" processzorokhoz kifejlesztett alaplapjai hírhedten nagyon "háklisak". Sok féle memóriamodullal nem működnek együtt; a nem megfelelő modul használata esetén a legkülönfélébb hibákat produkálva.

    Megjegyzem, hogy az általad használt modulok egyike sem támogatott az alaplapod által!

    Ebből a táblázatból kiderül mindez.

    "Halmozottan hátrányos a helyzet" azzal, hogy ezek a memóriamodulok még a feszültségértéküket illetően is eltérnek attól, amit az alaplap támogat. (A sebességüket pedig "downgrade"-eli 1333 MHz-re.)

    Ha van rá lehetőséged, akkor szerezz be a listában található modulok közül legalább 6, vagy 8 GB-nyit, és azokkal használd az alaplapodat. Rögtön kiderül, hogy a jelenlegi moduljaid valóban kompatibilitási probléma miatt nem működnek-e!

    (Egyébként tényleg... én a magam részéről nem vennék soha, és nem is javasolok olyan RAM modult, amely nincsen az alaplap által támogatott modulok között. Sőt! "Core i" processzorra épülő rendszerben direkt Intel CPU-hoz tesztelt, arra felkészített DDR RAM-ok közül választanék.)

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz @matthew@ #35437 üzenetére

    Az ORACLE VM Virtual Box megbízható, jól konfigurálható szoftver a célra. Én ezt javaslom.

    /Forrás: www.virtualbox.org /

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    Sziasztok!

    Segítsetek nekem, kérlek!

    Szombat óta most először tudtam a fórum közelébe érni, mert immár 5 napja a Windows install-al szenvedek! :(

    Sokadszor telepítem újra a Windows7-et, de valami sajnos "nem kerek"! :((( Ugyanis az imént ismét feldobta az itt ismertetett BSOD hibát.

    Ugyanúgy a NETIO.SYS fájlra hivatkozva szállt el a Win7, ismételten Opera (11.50) alatt.

    Viszont míg a fenti hiba ismertetésekor egy 3 éves, sokat használt Win7-ről volt szó, ez még "szűz".

    A különbség annyi, hogy korábban használt Win7 Home helyett, ezúttal Win7 Ultimate SP1-et telepítettem.

    Gyakorlatilag:
    - Win7 + Windows update-ek (OS, IE, NET framework, stb., amiket felajánlott)
    - Intel Alaplapi driver + AHCI driver
    - Intel LAN driver (alaplapi hálókártyához)
    - ATI Catalyst (legújabb)
    - Total Commander
    - Daniel_K 4.5 Audigy pack
    - Opera 11.50
    - Mozilla
    - Flash Plugin (legújabb)
    - Comodo Firewall + AVAST + IOBit Malware Fighter
    - IOBit Smart Defrag

    programok vannak még csak telepítve. Nagyjából ebben a sorrendben.

    Annyi info még, hogy mivel szombat óta többször újratelepítettem, a legutóbbi (most használt) Win7 telepítés során még a CD-ről történő másolás után, az első újraindítást követően is kétszer "elszállt" a rendszer, mielőtt tényleges beboot-olt/felállt volna az OS.

    Éppen az előtt a szakasz előtt történt, amikor a Win7 telepítő feldobja azt az ablakot, ahol a "Felhasználó neve" és a "Számítógép neve" adatokat kell megadni.

    A restart után, még a boot alatt azonnal újra restart-olt a gép. Kiírta, hogy nem tudott elindulni... kiválasztottam a "legutóbbi helyes konfiguráció betöltése" opciót, de abban a pillanatban, egy villanásra egy Blue Screen tűnt fel, és ismét restartolt.
    Utána a "Windows normál indítását" követően bejött a várt ablak, beírtam a felhasználó nevet, a gép nevét, felmásolt pár fájlt, és eljutottam az OS boot-ig. Azóta használom a rendszert.

    Eggyel korábbi install során a Win7 + Alaplapi Chipset + LAN Driver + AHCI driver (más nem volt még telepítve), miután feltelepítettem a Catalyst-ot, újraindítottam, és nem sokkal a Win7-be belépést követően BSOD-t dobott.

    Akkor nem hivatkozott semmilyen fájlra, hanem valami "DRIVER...."-el kapcsolatos hibáít írt ki a BSOD-ban felül (de nem az "IRQ less or equal" szöveggel).

    Segítsetek, kérlek, hogy megtaláljuk, mi okozza a hibát!?

    Nagyon bosszantó, és elkeserítő a dolog, mert így nem "üzembiztos" a számítógép. Használni is kellene már, munkára is... a levelezésemet 5 napja nem tudtam elolvasni... :(
    (Plusz az ilyen hajnalokig húzódó "hegesztések" miatt kialvatlan is vagyok. Már a hócipőm tele van a számítógéppel!)

    Minden tippet, ötletet hálásan köszönök előre is!

    Üdv: Piftuka

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz quailstorm #35895 üzenetére

    Köszönöm a tippet! :K

    "en a dragalatos radeont gyanusitgatnam, bar csokkentett modban mennie kene"

    Megy az normal módban is, hiszen Win7 alól írok. Csak éppen időnként dobálja a BSOD-ot.

    Mondjuk visszagondolva azt nálam eddig kivétel nélkül Opera alatti böngészéskor dobja, és soha nem "automatikusan", tehát nem már betöltött elemek olvasgatása közben, hanem vagy egy új honlap megnyitása közben, vagy akkor, amikor az adott fórumon rákattintok pl. a "hozzászólás" gombra, vagy egy adott honlapon rákattintok egy linkre, cikkre, stb.

    (Az nem kizárt, hogy Mozilla, vagy más böngésző alatt is dobálná, de 99,99%-ban Opera alól internetezem, így erről tudok nyilatkozni.)

    Emlékeim szerint az elmúlt hetekben (hiszen itt beleértem a friss Win7 telepítést megelőző, közel 3 évig használt korábbi Win7 telepítést is) csak és kizárólag ilyenkor jelentkezett a BSOD.

    Tehát - még egyszer mondom - ha be van kapcsolva a gép, és Win7-en belül vagyok, de nem használok böngészőt, akkor órákig is fut hiba nélkül.

    "ahogy elnezem MS ehhez irt kulon javitast is
    Javaslat: huzd ujra, es driver nelkul mit csinal. Aztan elso legyen a catalyst. Es mindenbol a legfrissebbet netrol."

    Természetesen most, a Win7 új install-nak úgy álltam neki, hogy minden általam használt applikációnak a legfrissebb változatát töltöttem le telepítés előtt, valamint az Intel honlapjáról az alaplapomhoz elérhető legfrissebb drivereket.

    Ami a másik javaslatot illeti... jó ötlet, de az a helyzet, hogy ha a Catalyst az első, akkor nincsen internetkapcsolat, így valószínűleg nem tudom reprodukálni, avagy tesztelni a jelenlegi helyzet során jelentkező BSOD-ot.
    (Azt pedig nem kockáztatom meg, hogy Win Update fájlok, szoftveres vírusirtó és tűzfal nélkül, a feltelepített netkapcsolat mellett az interneten böngészek egy "szűz "Win install alól. Kismillió spyware-t és vírust kaphatna be a rendszer addig.)

    Egyébként azt hiszem említettem fentebb, hogy volt olyan variáció is, hogy a Catalyst "majdnem" első volt, konkrétan megelőzte a Win Update frissítéseit.

    Annál az alkalomnál is volt egyszer BSOD, akkor automatikusan, viszont nem hivatkozott semmilyen fájlra.

    Egyébként amióta Windows-t használom ezt a sorrendet mindig betartom OS install során:

    1. Windows
    2. Mindenkori Service Pack
    3. Mindenkori Windows Update (ha van netkapcsolat, és lehet telepíteni)
    4. Alaplapi driverek (+ hálókártya driver, ha szükséges)
    5. VGA Driver
    6. Hangkártya driver
    7. Minden egyéb driver és applikáció

    Egyébként nekem is azért gyanús a Catalyst, mert átgondoltam, hogy a régi Win7 telepítésben mi változott akkor, amikor 3 év után elkezdte szórni a BSOD-okat.

    Én úgy használtam, hogy az Intel alaplap összes drivere (beleértve az alaplapi LAN driverét is) az alaplap telepítő CD-jől installálva, a Catalyst, a Creative drivere az változatlan volt. Ahogyan a kezdetek óta használt Opera 11.50 is. Mindegyiket akkor telepítettem fel, amikor a Win7-et, szóval 3 éve. És ezekhez nem nyúltam.

    A főbb, gyakran használt applikációkat frissítettem időnként (ennek nagy jelentősége nincsen), a Comodo, AVAST és Malware Fighter programot és vírusdefiníciókat pedig naprakészen tartottam, valamint a Windows Update-eket is mindig telepítettem.

    Így működött a gép hiba nélkül közel 3 évig, mint említettem.

    Akkor, kb. 1 hónapja az egyetlen nagyobb változás az volt a rendszerben, hogy a régi, 10.12-es Catalyst csomagot lecseréltem a jelenleg legfrissebbre, ami a 13.12-es.

    És pár nap múlva - az addig évekig hiba nélkül működő Win7 - elkezdte dobálni a BSOD-okat. Emiatt a Catalyst nagyon gyanús.

    Emellett az Opera 18 lett telepítve, és az AVAST (mint mindig a 3 év alatt) frissítve a legutóbbi változatra.

    Az Opera18 volt gyanús, azért távolítottam el, de mivel a jelenlegi, új Win7 telepítéskor már nem telepítettem, mégis dobálja a Win7 a BSOD-ot, így azt hiszem, kizárhatjuk.

    Az AVAST legfrissebb változata még lehet gyanús, mert ezen a Microsoft féle Support oldalon azt írják, hogy ez a NETIO.SYS féle BSOD a leggyakrabban valami "3rd party vírusirtó" telepítését követően jelentkezik.

    McAffe használatánál szinte garantált, a PC Tools-ra is vannak példák, és említik az AVAST-ot is. (Nem csak itt, hanem a fenti hibára rákeresve, más fórumokon is.)

    A kérdésem az: hogy a fenti fórumban beidézett módon hogyan/mivel tudom megnyitni a Win7 által készített minidump fájlt?

    A "Bluescreenview" olyan nézetet nem tartalmaz.

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz brd #35936 üzenetére

    "A NETIO.sys az még mindig szinte 100%, hogy hálózattal kapcsolatos bibi, hálókártya, annak drivere, vagy valamilyen biztonsági software nyűgje (tűzfal, vírusirtó, spyware irtó)."

    Lásd az előző hozzászólásomat...

    A beidézett support fórumon is a vírusirtót hibáztatják.

    Ettől függetlenül a fentiek alapján véleményed szerint egyértelműen kizárható a Catalyst, mint "root cause"? (Mert legyünk őszinték... én a kezdetek óta csak ATI kártyákat használok, de azoknak az illesztőszoftvere, a "híres" Catalyst csomag világ életében egy rosszul leprogramozott, fércmunka volt. Mondom ezt bármilyen BSOD-tól függetlenül...)

    Ami a "hálókártyát" illeti... Szintén említettem az imént, hogy 3 évig az alaplapról telepített driver-el kiválóan működött. Nem is telepítettem hozzá újabb driver-t. Így használtam, és hiba nélkül működött.

    Így ha feltételezzük, hogy 3 év után a "hálókártya" miatt dobálja a BSOD-okat kb. 1 hónapja, akkor az nagy baj, mert azt jelenti, hogy az alaplapi ethernet vezérlő meghibásodott.

    (Hacsak nem feltételezzük, hogy a drivere, valamelyik hozzá tartozó dll, stb. megsérült. Dehát mitől sérült volna? Én rendszeresen karbantartom a gépemet, az OS-t a megfelelő szoftverekkel, így nem szabadna egy évek óta jól működő drivernek "csak úgy" elkezdeni hibákat szórni.)

    Márpedig, ha az meghibásodott, akkor az azt jelenti, hogy az alaplap hibás. Ciki, mert túl vagyok a jótállási időn. Tudom... lehet új alaplapot vásárolni, de ha egy mód van rá, nem költeném a pénzemet most új HW-ek vásárlására. :(

    "Majd válaszolok a privátra is részletesen, ha lesz időm."

    Kimondhatatlanul hálás vagyok érte! :R

    "Kezdésnek szerezz kölcsön egy Win7 alatt biztosan hiba nélkül működő hálókártyát!"

    Az összes szóba jöhető ismerősömet megkérdeztem, de sajnos csak olyan hardverekkel (AGP Vga, nem DDR3 RAM, stb.) tudnak segíteni, amiket nem tudok az alaplapban tesztelni, így sajnos nem nyert a dolog! :(

    Ilyen gigabit-es hálókártyája pedig senkinek nincsen. Mondjuk van egy 100 Mbit-es, szuper kis Planet hálókártyám a régi gépemben. Ha minden kötél szakad, azt be tudom fogni tesztelni.

    De első körben szeretnék 100%-ban biztosan meggyőződni arról, hogy tényleg nem valamelyik szoftver okozza a problémát! ;)

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Piftuka #35937 üzenetére

    "Az AVAST legfrissebb változata még lehet gyanús, mert ezen a Microsoft féle Support oldalon azt írják, hogy ez a NETIO.SYS féle BSOD a leggyakrabban valami "3rd party vírusirtó" telepítését követően jelentkezik.

    McAffe használatánál szinte garantált, a PC Tools-ra is vannak példák, és említik az AVAST-ot is. (Nem csak itt, hanem a fenti hibára rákeresve, más fórumokon is.)

    A kérdésem az: hogy a fenti fórumban beidézett módon hogyan/mivel tudom megnyitni a Win7 által készített minidump fájlt?"

    Senki nem tudja erre a választ?

    A minidump fájlból az ilyen információt szeretném kinyerni:

    "[..]
    BUCKET_ID: X64_0xD1_NETIO!RtlCopyBufferToMdl+1d"

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz LonGleY #35975 üzenetére

    Két dolgot tévesztettél el; az egyik a stílus!

    Miután a Google-ben napok óta keresem a megoldásra, a BlueScreenView-t és a WhoCrashed-t is használtam, de egyik sem jeleníti meg az általam keresett sorokat. (Az más kérdés, hogy utóbbi legalább valami hasznos információval szolgált, míg az előbbinek sok hasznát nem vettem.)

    A Windows féle megoldás még nem került telepítésre, de az szándékos, mert annyira körülményes a használata, hogy bátorkodtam előbb külső szoftveres megoldást keresni. (És itt tértem vissza arra, hogy első körben miért a fent említett két program használata mellett döntöttem.)

    Mindezeken túl, mivel ez a fórum - többek között - azt a célt szolgálja, hogy segítőkész emberek az arra rároszulók problémáinak megoldásához a hozzászólásaikkal hozzájáruljanak, így itt is feltettem a kérdésemet. BÍzva abban, hátha valaki személyes tapasztalatok alapján tud ajánlani helyes módszert.

    (Az pedig személyes véleményem, így ~14-15 év alatt, a vezető hazai IT fórumokon szerzett tapasztalataim alapján, hogy mindazok, akik egy fórumon egy kérdezőnek azt jelzik a válaszukkal, hogy számukra mekkora megeröltetés, és részükről mekkora óriási kegy volt megírni azt a bizonyos választ, azok elmehetnek a fenébe!)

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz #85154688 #35977 üzenetére

    Igen, láttam, olvastam, tudom mire gondolsz.

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz DS39 #35978 üzenetére

    "azért tegyük hozzá hogy igaza van. [..]ettől függetlenül LonGleY stílusa nem megfelelő, de valahol megértem a kifakadásait."

    Én nem értem meg, és egyáltalán nincsen igaza.

    Ismételten mondom, hogy világ életemben elfogadhatatlannak tartottam, hogy ha valaki válaszol egy kérdésre, akkor a válaszában azt jelzi, hogy azzal a válasszal ő mekkora kegyet gyakorolt.

    Hát nem! Ha ennyire fárasztó, megerőltető, bosszantó válaszolni egy kérdésre, akkor szimplán át kell lépni. Senki nem kötelezi arra a válaszolót, hogy számára nem tetsző dolgot cselekedjen. Vagy talán mazochista?

    Aki egy kérdezőnek nem tud kellő türelemmel, érdemben válaszolni a kérdésére, az ne válaszoljon! Ha pedig válaszol, akkor ne tegye szóvá, hogy neki az a válasz mekkora problémát jelentett.

    Ugyanis segíteni valakinek nem érdem, hanem kötelesség. Legalábbis minden jóérzésű ember számára.

    "más témában is naponta teszik fel ugyanazt a kérdést, legalább 1 milliószor le van írva a megoldás, csak keresni kell vagy jobb fent a PH saját keresőjével, vagy a Google segítségével. de nem, csak azért is jön az n+1-dik."

    A nyitott fórum azért van, hogy kérdezzenek általa, avagy azon keresztül. Ha a "használd a keresőt" a sztenderd iránymutatás, amit minden szerencsétlen, a problémájára gyakran igen gyors megoldást kereső fórumozó itt kaphat, akkor inkább archiváljátok az összes alfórumot, zárjatok be minden topic-ot, aztán akinek gondja van keresgélhet a PH keresőmotorja, és a gugli segítségével!

    Minek a fórum, hiszen úgyis mindent leírtak már? Mindenre találni megoldást a fórum régi lapjain is...

    Na ne már.... Ugye ezt te sem gondoltad komolyan?

    Most ismételhetem magamat: akinek derrogál kérdésekre válaszolni, az hanyagolja inkább az ilyen fórumokat. Vagy legalábbis ne válaszoljon.

    "egyébként ha a kérdező hozzátenné hogy már mit próbált, és mi nem ment, könnyebb lenne tippet adni.
    (és akkor nem is jönne senki részéről az a válasz, hogy keresd a google-ben)"

    De jönne! Az arrogáns, magukra és az életükre haragudó fórumozók részéről jönne.

    Ami pedig az első mondatodat illeti...

    Olvasd vissza a témában feltett kérdéseimet, és utána mondd, hogy nem a kellő részletességgel ismertettem az általam tapasztalt problémát!

    Mint említettem, közel 15 éve olvasom a fontosabb hazai IT oldalakat, a hozzájuk tartozó fórumokkal együtt, valahol 30.000-35.000 hozzászólásom lehet összesen ezeken, a számítástechnikához is konyítok valamicskét, így azt hiszem tudom, hogy egy hiba ismertetésénél milyen releváns információkat illik megadni.

    (FYI: Itt a PH-n az egyes szakmai fórmokon az első hozzászólás elolvasásával kezdem, és ha van egy "meghatározott" elvárt kérdéssor, akkor nem csak tartalmilag, de formailag is annak alapján teszem fel a kérdésemet.)

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz sfdrakex #35979 üzenetére

    Mindenek előtt köszönöm a választ! Tényleg rendes tőled, hogy segíteni próbálsz.

    Nem csak "sok 3rd party" szoftver telepítése után jön elő. Az elmúlt napok sok Win7 telepítése során egyszer Win7 + alaplapi driver-ek + LAN Driver + Catalyst telepítés után rögtön jelentkezett. (Viszont azt megelőzően a régi, 3 évig hiba nélkül működő Win7 alatt is jelentkezett egy Catalyst + AVAST update után.)

    Ezért gyanakodtam a Catalyst-ra.

    De ha most ironikus lennék, a kérdéseid kapcsán azért viszontkérdeznék: nem használtad a keresőt? :N

    Hiszen

    Itt: (#35330) Piftuka

    Itt: (#35894) Piftuka

    Itt: (#35937) Piftuka

    és itt: (#35938) Piftuka

    leírtam részletesen mindent.

    Egyébként a Longley-t érintő megjegyzésre is ez a válaszom. Ugyanis tudhatta.

    Feltételezem, hogy amikor nagy lelkesedéssel, és túláradó kedvességgel arra figyelmeztetett engem, hogy használjam a Google-t, és olvassak vissza itt a topic-ban, nagy igyekezetében közben ő maga elfelejtett visszaolvasni a topic-ban! :P

    Ha így tett volna, akkor tudná, hogy nem csak innen várom a megoldást, hanem magam is keresem, és nyilvánvalóan használtam a Google-t (lásd: az általam idézett support fórumok) is.

    Sajnos magára nézve nem alkalmazta a saját tanácsait! :D

    Hogyan is van a mondás az akasztott hóhérral? ;] Bizony most nagyon magasra akasztották. :P :DD

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Mercutio_ #35989 üzenetére

    "Kötelesség, ezt hol olvastad?"

    A Pókember képregényekben. :) Ben Parker mondta: "A nagy erő, nagy felelősséggel jár."

    Komolyra fordítva... "jóérzésű emberekről" beszéltem fentebb. És igen... valóban úgy gondolom, hogy ha lehetőséged van rá (mert erősebb, szerencsésebb, jobb helyzetben lévő, bölcsebb, stb. vagy) segíteni mindazokon, akiknek szüksége van rá, nem lehetőség, és nem érdem, hanem kötelesség számodra azt megtenni.

    "Az pedig - nem a te konkrét esetedre írom - a Ph alapelvek közöttis ott van, hogy mielőtt kérdez valaki az adott téma topicjában használja a keresőt."

    Ezt én soha nem vitattam, és egyet is értek vele.

    Mindazonáltal úgy vélem, hogy tapasztalatlannak, vagy nem elég körültekintőnek lenni, ne adj' Isten információ hiányban szenvedni nem kifejezetten nagy bűn. Arrogánsnak, otrombának lenni, másokat megalázni viszont egyértelműen az.

    Azt gondolom, hogy erről még hosszasan lehetne beszélgetni, én a magam részéről viszont elmondtam mindazt, amit fontosnak tartottam. ;)

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz FіkuszKukіsz #36008 üzenetére

    És én hálás is vagyok, hogy segíteni probáltál! :K

    Egyébként első körben a hálózati driver frissítését javasoltad. Akkor ennek a lehetőségnek (javítás) utána is néztem, majd a Windows7 újratelepítése miatt okát veszítette a dolog. (Hiszen eleve a legutóbbi illesztőprogramot telepítettem.)

    Most, hogy ez a hiba az új OS alatt is jelentkezett, figyelembe vettem az AVAST-al kapcsolatos tanácsokat is (nem csak a tiédet), és már azon voltam, hogy leváltom, és keresek helyette más szoftveres megoldás, amikor jelentkezett ez a hiba:

    "--------------------------------------------------------------------------------
    Crash Dump Analysis
    --------------------------------------------------------------------------------

    Crash dump directory: C:\Windows\Minidump

    Crash dumps are enabled on your computer.

    On Sat 2014.02.01. 7:21:19 GMT your computer crashed
    [..]
    This was probably caused by the following module: netio.sys (0xFFFFF88001625A1D)
    [..]

    On Sat 2014.02.01. 7:21:19 GMT your computer crashed
    crash dump file: C:\Windows\memory.dmp
    This was probably caused by the following module: urlfilter.sys (UrlFilter+0x1C44)
    Bugcheck code: 0xD1 (0x8, 0x2, 0x0, 0xFFFFF88001625A1D)
    Error: DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
    file path: C:\Program Files (x86)\IObit\IObit Malware Fighter\drivers\win7_amd64\UrlFilter.sys
    product: IObit Malware Fighter

    company: IObit.com
    description: URL Filter
    Bug check description: This indicates that a kernel-mode driver attempted to access pageable memory at a process IRQL that was too high.
    This appears to be a typical software driver bug and is not likely to be caused by a hardware problem.
    A third party driver was identified as the probable root cause of this system error. It is suggested you look for an update for the following driver: urlfilter.sys (URL Filter, IObit.com).
    Google query: IObit.com DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

    On Thu 2014.01.30. 19:50:25 GMT your computer crashed
    [..]
    This was probably caused by the following module: netio.sys (0xFFFFF88001625A1D)
    [..]

    On Thu 2014.01.30. 1:16:01 GMT your computer crashed
    [..]
    This was probably caused by the following module: netio.sys (0xFFFFF88001755A1D)
    [..]

    --------------------------------------------------------------------------------
    Conclusion
    --------------------------------------------------------------------------------

    4 crash dumps have been found and analyzed. A third party driver has been identified to be causing system crashes on your computer. It is strongly suggested that you check for updates for these drivers on their company websites. Click on the links below to search with Google for updates for these drivers:

    urlfilter.sys (URL Filter, IObit.com)

    If no updates for these drivers are available, try searching with Google on the names of these drivers in combination the errors that have been reported for these drivers and include the brand and model name of your computer as well in the query. This often yields interesting results from discussions from users who have been experiencing similar problems."

    Emiatt még akkor, tegnap reggel eltávolítottam az IOBit Malware Fighter-t, és immár közel 1,5 napja nem jelentkezett a BSOD aktív Opera használat közben.

    Mivel addig jellemzően 15-30 perc böngészés közben mindig előjött, így bízom benne, hogy a probléma megoldódott! (KOPP! KOPP! KOPP! :) )

    Most ismét újratelepítem a Win7-et, mert az intenzív tesztelés, szoftver install, és uninstall következtében a registry már eléggé össze lehet "kuszálódva", és aztán remélem, hogy nem kell többé foglalkoznom ilyen és ehhez hasonló problémákkal!

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Impressa #36118 üzenetére

    Szia!

    Nekem egyetlen tippem van: talán ezek a netbook-ok csak a saját telepítőlemezükkel hajlandóak (együtt)működni. A nővéremnek is ilyen Eee PC számítógépe van, a hozzá adott jogtiszta 32 bites Windows XP-vel.

    Csakhogy ez egy "speciális" XP telepítő. Ugyanis integráltan tartalmaz minden beépített alkalmazást is. (Nagyjából olyan, mintha egy "képfájlt" készítettél volna a feltelepített, használatra kész, bekonfigurált XP operációs rendszeredről.)

    Van egy olyan tippem, hogy bármi más (tehát "hagyományos") OS telepítő lemezekkel - legalábbi Windows rendszerek használata esetén - a telepítés nem megoldható, mert nagy valószínűséggel keresi azt az azonosító fájlt, amely hozzá tartozik (és amely a gép mellé adott WinXP telepítő lemezről történő install esetén lesz csak felmásolva a számítógépre).

    Remélem, hogy hasznos az információ! Ha már úgyis rászánad az időt, próbáld ki az eredeti telepítőlemezével (szükséged lesz egy külső CD olvasóra), és ha azzal gond nélkül tudod használni a számítógépet, akkor ez a megoldás.

    És írd meg, kérlek, hogy mire jutottál, hogy mások is okulhassanak belőle!

    Üdv: Piftuka

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    Sziasztok!

    Segítsetek, kérlek, mert lassan megőrülök ettől a fránya Windows-tól!

    Egy telepítőt indítok, de mindig ezzel a hibával áll le:

    "Error 1719 - Windows Installer could not be accessed. Contact your support to verify that is properly registered and enabled."

    A Microsoft fórumán leírt 3 metódus mindegyikét végigcsináltam, de nem segített.

    Ráadásul a "Szolgáltatások" között fut a Windows Installer, ezért teljesen érthetetlen számomra a fenti hiba.

    Talán hasznos leírnom, hogy az OS (Win7 x64 Ultimate SP1) rendszeresen karbantartott (CCleaner, Registry Mechanic, Smart Defrag), minden "szökőévben" telepítek rá új szoftvert, vírusirtó, tűzfal fut rajta, és minden frissítés "up-to-date".

    Legyetek szívesek, segítsetek a megoldásban, hogy telepíteni tudjam a programot!

    Köszönöm előre is!

    Üdv: Piftuka

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz kraftxld #51262 üzenetére

    Mindegyik sikertelen MsiInstaller event-re tartalmaz egy bejegyzést. Azok leírása megegyezik (ugyanaz, amit feldob).

    Melyik részét másoljam be ide?

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz kraftxld #51266 üzenetére

    Ne haragudj, de ezt nem értem!

    Az SWG EMU nem szerepel, és nem is szerepelt az automatikusan induló szolgáltatások között. A fenti hibakódot a Windows éppen akkor dobja fel, amikor az "SWG_Emu_launchpad_setup.exe" fájlt telepíteném.

    Elkezdi kibontani, majd pár másodperc után meghívja a Windows Installer szolgáltatást, kétszer végigfut jobbra a töltőcsík pár másodperc alatt, és már fel is dobta a hibaüzenetet. Utána csak bezárni tudom a telepítőt.

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz kraftxld #51268 üzenetére

    A szolgáltatás de- és re-regisztrálását nem azzal a módszerrel próbáltam, hanem azzal a 3 metódussal, amit az eredeti hozzászólásomba linkeltem.

    A Microsoft support nem mondta, hogy van különbség a kiadandó parancsokban, kiadásuk módjában x86 és x64 rendszereken... :W

    Mindjárt megnézem a command promt-os változatot, amit belinkeltél.

    A registry kulcs:

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz kraftxld #51268 üzenetére

    "Ezt már próbáltad? [link]"

    Sajnos nem segített! Ráadásul a művelet elvégézését követő újraindításba is "belebug"-zott ez a francos Windows. A "kijelentkezés" feliratnál homokórázott hosszú percekig, amikor is reset-et nyomtam, hogy újrainduljon.

    Tegnap ugyanez történt a másik módon elvégzett MsiInstaller újraregisztrálását követően. (Csak akkor még valamiért a Quicklaunch-ot is eltüntette, mert amikor visszajelentkeztem, már nem volt meg.)

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Pityke78 #51274 üzenetére

    A legegyszerűbben a Windows beépített biztonsági mentésével tudsz ilyen másolatot készíteni.

    A "Vezérlőpult"-on belül, a "Biztonsági mentés és visszaállítás" menüpontban, a "Lemezkép létrehozása" opciót válaszd ki.

    Ezt követően megadhatod a helyet, ahol el szeretnéd tárolni; ezek lehetnek a merevlemezed partíciói (ezt nem javaslom, hiszen ha a lemez hibásodik meg, akkor nem tudod használni a képfájlt), DVD írót, vagy BD írót, illetve hálózati helyet is.

    Én az optikai adattárolást preferálom ebben az esetben, így javaslom, hogy írd ki két eltérő típusú DVD-re. (Ha esetleg az egyik meghibásodik, akkor a másik nagy valószínűséggel jó lesz még.)

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Pityke78 #51276 üzenetére

    Elmenti az aktuális Windows konfigurációt, abban a formában, ahogyan telepítetted. Tehát az összes driver és szoftver is a része lesz a képfájlnak.

    Ha és amennyiben szükséges erről visszaállítani a rendszert, azt a Windows7 telepítőlemez segítségével tudod elvégezni.

    Beboot-olsz róla, és van olyan opció, ahol "visszaállítást" tudsz váltani.

    Még jobb, ha készítesz egy "Rendszer helyreállító lemezt" is a képfájlt tartalmazó lemezen kívül.

    Ha szükséges, később erről boot-olva a "Rendszerkép-helyreállítás" funkciót használva a lemezképből visszaállítja az operációs rendszert.

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz kraftxld #51281 üzenetére

    Most nem próbáltam, de az a helyzet, hogy egyik merevlemezre sincsen engedélyezve a biztonsáig mentés terület.

    A telepítést követően mindig kikapcsolom, mert helypazarlásnak tartom. Ugyanis amióta WinXP-t és Win7-et használok, soha, egyiken sem sikerült visszaállítani egy korábbi, jól működő állapotot, amikor szükség volt rá.

    A tapasztalatom szerint közvetlenül a friss telepítés után, egy "szűz" Windows install-al (alap OS, SP csomagok, esetleg hangkártya, VGA, és alaplapi driverek) még jól működik.

    Aztán onnantól, hogy az ember elkezdi telepíteni a különféle felhasználói programokat, egy idő után, mintha valami "törés" történne az OS-ben.

    Akkor már nem képes semmit helyreállítani. :( Pedig a lényeg inkább ez lenne, hiszen viszonylag ritkán van szükség arra, hogy az ember a friss telepítését állítgassa vissza. Ha pedig igen, akkor még egy teljes Win reinstall sem nagy macera, hiszen alig van telepítve pár komponens.

    De hetek, hónapok elteltével, amikor már finomhangolt a rendszer, több tucat feltelepítésre került... na akkor jönne jól.

    Halkan jegyzem meg, hogy azt sem tudom, mi a "legutóbbi jól működő" állapot. A fenti issue-t leszámítva (és hogy nem hajlandó egyik optikai drive-val sem beolvasni semmilyen lemezt) nincsen különösebb problémám az OS-sel.

    Ez is úgy derült ki, hogy az SWG--t (gyári eredeti CD-ről), és SWG Emu-t telepíteni szerettem volna.

    Mint említettem, nem telepítgetem "agyon" különféle szoftverekkel gépet, és 2+ éve nem is játszottam rajta.

    A fene tudja... lehet, hogy a legutóbbi Win install óta fennál ez a probléma. (Mondjuk lemezt jópár hónapja még olvasott.) :F

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Pityke78 #51284 üzenetére

    Nagyon szívesen!

    A képfájl méretét nem tudom sajnos! Én még nem készítettem soha ilyet. Azért gyanítom, hogy a 30 GB-ot messze nem éri el. (Amennyiben "csak" a működéshez feltétlenül szükséges fájlokat, mappákat, és a személyes beállításokat menti le, akkor biztosan nem.)

    Illetve mivel felajánlja az optikai tárolóra történő mentést, feltételezem, hogy tudja "szeletelni" is. Magyarul, ha esetleg 2-3 DVD-re férne fel, akkor az egyik után - amikor az megtelt - kéri a másikat.

    De ez csak tipp. Megköszönöm, ha valaki, aki jártas ebben, 100%-osan biztos info-t mond neked.

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Kernel #51287 üzenetére

    Köszönöm a kiegészítést, ill. megerősítést! :R

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    Sziasztok!

    A régi játékprogramjaim közül több (pl. a 2002 előtti FIFA programok, valamint a "No One Lives Forever") a telepítésekor azt írja ki, hogy "a futtatni kívánt alkalmazás nem kompatibilis 64 bites rendszerrel". (Nem szó szerint idézve.)

    Up-to-date "Windows7 Ultimate x64" operációs rendszerem van.

    Milyen megoldás van arra, hogy ezeket a játékprogramokat is telepíteni, illetve futtatni tudjam? (Azon kívül, hogy üzemeljek be egy retro masinát Windows XP-vel... :) )

    Köszönöm előre is a segítséget!

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Zoz #64469 üzenetére

    Köszönöm! ;)

    A NOLF-ra vonatkozó javítást megtaláltam, de a FIFA esetében bonyolultabb a helyzet.

    Hát nincsen olyan virtuális számítógépes megoldás, amely segítségével gond nélkül futnak ezek (és a hasonló problémát jelentő) a játékok? :F

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    Sziasztok!

    Nálatok is okozott problémát a legújabb, "2018-03 Biztonsági frissítés x64-alapú Windows 7 rendszeren (KB4100480)" nevű frissítés?
    (Ami - ha jól látom a részleteit - a januári és februári frissítések hibáit hivatott javítani, illetve egyúttal egy újabb, immár biztosnak és működőnek mondott Meltdown fix.)

    Én telepítettem, gyakorlatilag rögtön, miután a Windows update jelezte, hogy újabb frissítés elérhető, és nem sokkal később BSOD-ot generált a számítógépem, ami korábban nem fordult elő.

    Ráadásul újraindítást követően a BIOS képernyő (F2 vs. F10 választó) nem futott tovább, még egyszeri, újabb kísérletre sem; ki kellett kapcsolnom a gépet, várni, majd ismét elindítani. Ekkor már beboot-olt a Windows.

    Aztán éppen az imént, nem használtam a gépemet, csak be volt kapcsolva, egyszer csak újraindult. Majd amikor eljutott a BIOS képernyőig, csipogott egyet, majd ismét újraindult, de ezúttal már nem jutott el a BIOS képernyőig, hanem teljesen fekete karakteres képernyő fogadott, amelynek bal felső sarkában villogott a kurzor.

    Ismét csak a teljes kikapcsolás, majd bekapcsolás segített. Kísértetiesen emlékeztet azokra a hibákra, amelyeket az AMD masinákon generált a januári Meltdown fix.

    A biztonság kedvéért most gyorsan eltávolítottam az ominózus frissítést, és tesztelem a gépet.

    Érdekel, hogy nálatok is előfordult-e ilyen!

    Köszönöm előre is a hasznos információt!

    Üdv: Piftuka

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    Köszönöm a választ mindkettőtöknek!

    Közben tovább teszteltem... használat közben egyelőre nem, viszont az imént, ismét "passzív" bekapcsolt állapotában újraindította magát. (Aztán pedig csak a "karakteres" képernyőig jutott.)

    A nagy kérdés, hogy mi okozza mindezt!? Milyen Windows beállítást módosíthatott az update, amelynek hatására - bár eltávolítottam - továbbra is ugyanazok a hibák jelentkeznek!? :F

    Esetleg teljesen véletlen a dolog, hogy éppen a frissítést követően jött elő a probléma!? Talán más okozza? Ha így van, akkor mi az!?

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Piftuka #65016 üzenetére

    Azóta még két alkalommal "spontán" újraindult. Továbbra is mindig a fekete, karakteres képernyőig jut...

    Van ötletetek, mi okozza? (Az előzmények ismeretében.) Egyszerűen nem jövök rá. :(

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Piftuka #65061 üzenetére

    Egy kis update a fentiekhez.

    Benne hasznos linkekkel... Hátha segít bármelyikőtöknek!

    Szerintem nekem Win7 újratelepítés lesz, az Intel-nek és Microsoft-nak köszönhetően...

    És erősen gondolkodom, hogy egyszer és mindenkorra letiltom a Windows Update szolgáltatást, és egy darab patch-et, fix-et nem telepítek fel ezentúl Windows alá. :U

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Mr Bond 007 #65101 üzenetére

    Éppen nemrég írtam a a részletekről...

    2017. december óta az összes WIndows frissítés egy rakás szemét, beleértve a legutóbbi, áprilisi biztonsági fix-et is.

    BSOD-ok, reset-ek, Network Interface hibák számos felhasználónál, a legkülönfélébb Intel és AMD hardverkörnyezetben... Ráadásul az eredeti Meltdown-hoz képest egy még komolyabb biztonsági rést nyitnak meg.

    Mindjárt újratelepítem a Windows-t a számítógépemet, mert más megoldás jelenleg nincsen sajnos! Akinek egyszer már "összebarmolta" a rendszerét valamelyik frissítés, azon már az adott frissítés eltávolítása sem segít.

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz sz.j #65158 üzenetére

    Sajnos nagyon igaz!

    Írtam róla korábban. Érdemes megnyitnod a hozzászólásomban található linkeket.

    Ott minden részletet alaposan kifejtenek. A lényeg, hogy a 2017. decemberi fix óta (tehát a januári, első Meltdown fix óta), minden kiadott "monthly fix" bugos, hovatovább még komolyabb biztonsági rést nyit a rendszerben, mint maga a Meltdown.

    Az áprilisi fix hivatott megoldani mindezt. A jelek szerint nem sikerült neki maradéktalanul. A biztonsági rést elvben befoltozta, viszont ugyanúgy "reset", BSOD, és egyéb hibákat generált, generál számos felhasználónál.

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz galaxys80 #65166 üzenetére

    "Azért hatalmas vicc, hogy ilyenekkel kell tökölni 2018-ban."

    Bizony szomorú, hogy a Microsoft szemrebbenés nélkül használja a felhasználókat "béta tesztelőnek".

    Mert gyakorlatilag erről van szó... Elég csak itt, az utolsó ~200-300 hozzászólást visszaolvasni, nem is beszélve a külföldi fórumokról...

    Ha még csak egyetlen fix-ük lenne deklaráltan bug-os mondjuk éves viszonylatban....

    De hogy január óta, amióta a Metldown sebezhetőséget megoldani szerették volna, inkább csak több kárt csináltak minden frissítésükkel, mint hasznot...

    No ez tényleg szomorú!

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    Sziasztok!

    Hasznos információ az újra és újra feldobott áprilisi frissítésről

    Magyarul az áprilisi security fix nem egy, hanem (legalább) két komoly problémát is okoz... Komédia tragikum...

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák