Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tatabike

    őstag

    válasz szabonagyur #35381 üzenetére

    Hello Urak,

    a helyzet változatlan. Cserélgettem a memókat, de semmi eredmény. Sőt, ha az első slotban valamelyik 1GB-os OCZ van, el se indul a gép. Ha csak 1GB-os OCZ van benne (1 v. 2, mindegy), akkor sem indul el a gép. Legalább egy 2GB-os Kingston-nak bent kell lennie, hogy elinduljon, de mindenképpen az OCZ-k elé kell betenni valahova, mert különben nem indul el a gép.
    Mi volt még? Ja, sorrend. Hát, elég fura, de amit befotóztam BIOS képernyőt, ott nem úgy voltak a memók, ahogy Ti gondoltátok, hanem az azonos színűekben azonos modulok, tehát a fehérekben a Kingstonok, a kékekben az OCZ-k. A BIOS szerint az 1-es és 2-es slot fehér, a 3-as és 4-es kék. A lapon úgy következnek egymást után, hogy fehér-kék-fehér-kék, a tápcsatitól a cpu foglalat felé haladva. Tehát ami a lapon a 2. a sorban, az a BIOS-ban a 3., ami a lapon 3., az a BIOS-ban a 2. Ne kérdezzétek, miért van ez, ilyen szinten nem ismerem a Gigabyte logikáját.
    Most úgy vannak a memók, hogy elvileg rossz sorrendben, tehát egymás mellett van a 2x2GB Kingston, és egymás mellett a 2x1GB OCZ. Most a BIOS-ban a sorrend: 2048-1024-2048-1024, miközben a lapon meg 2048-2048-1024-1024. Kicsit bonyolult, de ez van.

    Fesz probléma nincs, ezek az OCZ-k 1.7 voltosak, a Kingston-ok meg 1.65. Ja, és 4GB fölé sehogy se tudom tornászni a dolgot, pl. 5GB-nál is csak 4GB használható.

    [ Szerkesztve ]

    Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

Új hozzászólás Aktív témák