Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • biker

    nagyúr

    Sziasztok!
    Régi motoros, de olyan "hiba", amit még sose láttam.
    Adott egy HP dx5150 gép (msi ms-7050 alaplap i865g chipset, amd 64 3000+, 2GB ram, 1xIDE 80GB, 1xSATA 40GB)
    windows professional 32 bit dobozos, eredeti.

    tegnap potom 4x telepítettem újra, mert mindig azt hittem, valamit elrontottam, de nem.
    A SATA HDD-re nem lehet windowst telepíteni, mert nem hozza létre a rendszerindító partíciót, nem települ az mbr.

    folyamat: telepítő be, lemezek törlése, partíciók létrehozása, a 40-es SATA marad 1 partíció, az IDE lemezre létrehozza a 100MB rendszer számára fenntartott partíciót, és a maradékra megy a windows
    Innentől a verziók:

    csak a sata lemez, windows nem indul, hiba MBR FA: (ha ekkor a-t nyomok, akkor MBR 1234F)
    Ha benne hagyom a windows DVD-t, de nem cd-ről bootolok, akkor ugye betölt, hiszen ekkor a boot a DVD-ről megvolt

    SATA és IDE, de az IDE-t nem formázom le, nehogy arra tegye a bootmanagert, akkor ugyanez

    Ha mindkettőt leformázom, és az IDE-n létrehozza a bootmanagert, akkor ha SATA-ról bootolok, ugyanaz a no-boot, ha az IDE-ről bootolok, akkor innen beolvassa a bootmanagert, majd a SATA-ra telepített windows elindul

    na itt már WTF nézés a monitorra. De ezt a végképp nem akarom.

    Ha a SATA nem bootol, berakom a WIN DVD-t, és javítást választok, akkor szerinte nincs mit javítani, minden rendben

    Az alaplap lehet hogy képtelen SATA-ról bootolni?
    Vennék bele egy ssd-t vagy hybrid driveot, de így félek nekimenni, mert mi van ha arról se bootol? Mert gondolom nem a HDD a ludas.

    Bios kicsit butított, HP átirat

    Tipp, ötlet?

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

Új hozzászólás Aktív témák