Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pigsty

    aktív tag

    Sziasztok!

    Az miért van, hogy Winamp zenehallgatás közben időnként bele-beleszaggatt, olyan gyorsan, mintha leakarna fagyni, fél, tizedmásodpercekre, nagyon zavaró, mivel zenehallgatás központi téma nálam. Talán-talán, mintha valami aktivitáskor jönne elő, pl egérmozgatásnál, bár ez is teljesen rendszertelen)
    Főleg, hogy ilyet nem csinált a régi konfigon, ami Epox ERDA+ körüli volt egy lanyha K7-es AMDvel (1 mag, 1,7 Ghz környékén), most meg 2012-ben ezt csinálja,ami ciki legalábbis.

    Win7 64 bit van, SP1-el, ami driverből lehetséges volt, legújabb stabilt raktam fel, a programokkal is így tettem általában; Winamp 5.623 van, FLAC, MP3 alatt egyaránt előjön, alig megy párhuzamosan, háttérben bármi, most egy utorrent megy, de ha kilövőm, akkor is előjön, picit talán ritkábban, HDSentinel ketyeg még, és Firefox, kb 20-30 füllel, JAVA, Flash tiltva, kikapcsolva, a régebbi konfigon gyakran több process futott, mégsem laggolt a hang;
    winampban pufferek alacsonyan vannak, kb 300ms, de majdnem maxra téve is ezt csinálta,
    mindegy, hangkártya 16/24bitet használ, hardveres gyorsítás ki be is megvolt próbálva (ezek Winampon belül)

    konfig: ASRock H61M/U3S3 alaplap, 4 GB RAM, nincs tuningolva, CPU hő 31-35°C, c'n'q mintha menne, de külön program nélkül, BIOS alól beállítva, a processzor 2 magos, Intel G530,
    a zenét egy ATA merevlemezről hallgatom egy PCI bővítőkártyán, nem tudom, az-e a baj.

    Alaplapi integrált hangkártyáról (Realtek "HD")megy a zenebona, analógban, 3.5 jacken ki.
    Talán egy méregdrága - pont most vettem sokért az új konfigot, minden új - dedikált hangkártya kellene?

    [ Szerkesztve ]

    Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

Új hozzászólás Aktív témák