Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz gyulank #101 üzenetére

    Hát bocsi, de ezt a zagyvaságot nem is nagyon lehet, nem a Caps Lock-ot kell itt nyomogatni és leírni újra ugyanazt litániázva, hanem kellően világosan és informatívan kellene fogalmazni lehetőleg már az elején, vagy ha nem megy, akkor screenhotot mellékelni, ennyi. Meg ugye esetedben nem újdonság ez, korábban más témáknál, más topikokban is már eljátszottad, hogy több (sok...) kört kellett futni mire kiderült hogy egyáltalán miről van szó, szóval ha valakinek, akkor nekem ne add már elő, hogy te leírtál mindent világosan, mert nyilván nem, lásd pl. az alábbiakat is. :B

    "ha bekapcsolom, a secure bootot, akkor nem indul az UEFI-s telepítő UEFI-s módban?"
    "rufussal UEFI módú telepítő Secure Boottal, nem indul UEFI módban"

    Ja hogy mint utólag kiderült erről van szó, de persze ha kérdés a kiírás módja, akkor szerinted az nem lényeges és jön a telepítés, aminek semmi köze az előbbihez... A Rufus esetében ha az UEFI-NTFS módszer lett használva 4+ GB-os install.wim ISO-nál, akkor nem újdonság hogy az nem bootol bekapcsolt Secure Boot mellett és ki kell kapcsolni, le van írva at előbb linkelt hivatalos dokumentációban is, + maga a program is írja világosan a kiírási művelet végeztével...

    "hogy rufussal UEFI módban csináltam, és azért csak abba lehet telepíteni"

    Nincsen ebben semmi meglepő, a Rufus-féle GPT-UEFI telepítő értelemszerűen csak UEFI módban használható, legacy módban nem, mivel oda MBR-BIOS séma kellene. :)) Ha GPT-UEFI módban FAT32-re formázta a pendrive-ot, akkor működik bekapcsolt Secure Boot mellett is, ha UEFI-NTFS módszerrel, akkor nem, lásd az előbb leírtakat.

    "mondd már el, hogy hogy a francba kéne telepítenem bekapcsolt secure boottal UEFI módba telepítenem a rendszereket"

    Hát W10-et, W11-et pendrive-ról értelemszerűen úgy, hogy nem a Rufus UEFI-NTFS megoldással - aminél ki kell kapcsolni a Secure Boot-ot - , meg a W10-nél pl. MCT-vel kreálva vagy install.swm fájlokra darabolás után fájlmásolással FAT32 alapon, megoldható az utóbbi Linuxon is, ha támogatja az UEFI firmware az NTFS-t akkor darabolni sem kell, stb., ezek sem újdonság.

    "Ahol már előtte írtam, hogy a listában nem indul a Windows boot manager sem"

    Ahol már előtte világosan le lett írva, hogy a Secure Boot utólagos bekapcsolása egyes hardverkonfigurációknál okozhat anomáliát, bootolási problémát - ezért is célszerűbb lehetőség szerint már eleve bekapcsolt Secure Boot mellett telepíteni UEFI módban - , machinálni kell utólag a kulcsokkal, stb. Vagy nem okoz gondot és utána is bootol az OS, lásd más esetét, nála működik.

    Egyébként meg nemrég pont azt írtad, hogy oké minden feltétlen a Microsoftos tool szerint, meg kikpacsolt Secure Boot mellett is, vagyis akkor nem világos miért téma a bekapcsolása, meg pláne ha ennyire nem megy. :))

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák