Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Phvhun

    őstag

    válasz Eastbay #14894 üzenetére

    Ezek mind becsült adatokkal dolgoznak, és nem teljesen megbízhatóak.

    Lényegében többféle módon tudnak előállni a látogatási adatokkal, és utána hogy ezekkel az adatokkal hogyan játszadoznak, hogy átlagolják, vagy súlyozzák őket, nem lehet tudni.

    Egyik módszer hogy konkrétan tudják hogy mondjuk 100 oldalnak milyen látogatási statisztikái vannak (megkérdezik a site tulaját pl), és kiszámolják, hogy ha az egyik oldalnak van havi 100 látogatója és 50 facebook like-ja, a másiknak meg 2000 látogatója, és 100 facebook likeolója, akkor átlagosan 0.275 facebook like hoz 1 látogatót, tehát neked van 1000 likeod, akkor valószínűleg ~3600 látogatód lesz.

    Nem csak a like az olyan adat amit ki lehet olvasni, hanem mondjuk google plusz megosztás, stb.. Ez persze csak becslés, és lehet pontosítani, pl ha az oldalakat elemzik automatikusan, akkor ki tud derülni hogy a csajos oldalakon a likeok száma kétszer annyi látogatót hoz, stb..

    A másik módszer hogy a felhasználók gépén futó programok, vagy böngésző toolbarok lejelentik a cégnek hogy milyen oldalakat látogat az user, és ha mondjuk a világon 100 ember látogatja a xy.com-ot, és összesen 1000 embernek van feltelepítve a toolbar, akkor kijön hogy tízből 1 felhasználó nézi azt az oldalt. Namost ha ezt felszorozzuk a világon az összes internetezővel, akkor azt kapjuk hogy mondjuk 10.000.000 látogatója van az oldalnak. Itt megint el lehet játszadozni, hogy pl csak magyarország lakosságával szorzod fel, és akkor helyi becsléseket kapsz, stb..

    A gond akkor van, ha pl 1 ember látogat meg valamit véletlenül, és a toolbart is kevesen telepítették, így teljesen fals nagy látogatói szám jön ki.

    Remélem ebből már látod hogy ezek az oldalak mind csak becsülnek, és azért eltérőek az eredmények, mert mindenki máshogy csinálja.

    Szerintem az alexa.com a legpontosabb, de ők ha jól tudom toolbarokból is veszik az adatokat, és mivel szerintem inkább amerikaiakat céloznak a toolbarokkal, és onnan több adat jön be, ezért értelemszerűen az inkább amerikai oldalakkal működik pontosan.

Új hozzászólás Aktív témák