Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vandor76

    tag

    Köszönöm a gyors válaszokat. Tehát ha jól értem akkor gyorsabb, több program elfér egyszerre a memóriá(k)ban (futáskor is és telepítve is), szebb a kép és még netezni is lehet vele. Ezek vitathatatlan előnyei a készüléknek, de az igazság az, hogy továbbra sem nagyon vagyok meggyőződve, hogy az N800-as megéri azt a pluszpénzt amivel többe kerül mint mondjuk egy 820-as. Hogy Anti666-ot idézzem : "majd ... megy le ennek az ára is" :-)

    Az akkumulátor valóban érdekes lehet, kerestem valami infót róla, de sehol semmi használható, mindenhol csak annyi hogy cserélhető és 1500mAh.
    Érdekes, hogy mind a Gugli, mind a Bing leginkább magyar oldalakat dob ki. Mintha máshol nem is árulnák ezt a típust. Vagy csak mi nagyobb geek-ek vagyunk mint mások???
    Nektek mi a tapasztalatotok ezzel? Foglalkoznak külföldi fórumok is a Wayteq termékekkel és csak a magyar Firefox miatt adnak ilyen találatokat a keresők, vagy tényleg csak hozzánk exportál ez a cég?

    << "A játékos a látható lézer szállal rendelkezik, ezért ne nézze egyenesen a játékos" - koreai DVD-lejátszó dobozáról >>

  • snowdog

    veterán

    válasz Vandor76 #2701 üzenetére

    Egy korábbi tesztben azt olvastam 1 órát bír az akkuja.

    Szerintem a legnagyobb tételben a magyarok vásárolják ezt a terméket. És ennek is megvan a magyarázata. Olyan gépet árulnak, amiben GPS vevő van, de nincs előre telepített navi program. Ennek az az oka, hogy így sokkal olcsóbban lehet adni a gépet. Viszont nyilvánvalóan arra építenek, majd mindenki olyan (főleg warez) navi programot tesz rá, amilyent csak akar. Ez a Lajtától nyugatra nem egy elfogadott üzleti magatartás.

    [ Szerkesztve ]

  • Vandor76

    tag

    válasz snowdog #2702 üzenetére

    Mármint az N800-é? Gondolom annak a fogyasztása jelentősen magasabb mint az x820-é (a kijelző is többet fogyaszthat, a magasabb órajelen járatott proci is és persze a WiFi meg a BT is szívja lefele az akksit rendesen)


    Ez most erősen OFF és nem is nagyon elfogadott téma ebben a fórumban, úgyhogy csak röviden 2 mondat, aztán "OFF én beszéltem" :-)
    Azt ne mond, hogy a magyarok a legnagyobb warezolók a világon. A legnagyobb torrentoldalak külföldön üzemelnek, sok millió userrel.

    << "A játékos a látható lézer szállal rendelkezik, ezért ne nézze egyenesen a játékos" - koreai DVD-lejátszó dobozáról >>

  • snowdog

    veterán

    válasz Vandor76 #2703 üzenetére

    Az lehet, de ha külföldön jársz, nézzél be pár olyan üzletbe, ahol ilyen készülékeket árulnak. Számold meg, hány olyan PNA típust árulnak, amin nincs gyárilag navi program. Nem sokat fogsz találni, én erről beszéltem

  • Raga

    senior tag

    válasz snowdog #2704 üzenetére

    Csak annyit fűznék hozzá, hogy a wayteq nem azért árulja így a navit, mert akkor warezt támogat, hanem azért mert a softvereket sd-n adják és csakis sd-n mikrosd-n még nem.
    De a wayteq ugye mikrosd-s.

  • topi66

    aktív tag

    megsugom,hogy a nav n go ujabban micro sd-n adja ki az ájgót.....

  • papsoka

    aktív tag

    válasz killzo #2672 üzenetére

    Elárulnád hogy lehet előcsalogatni ezeket a jó nagy felírat betűket?

  • ATM_automata

    őstag

    válasz Raga #2705 üzenetére

    Én mondjuk adnék több pénzt egy iGo8-as x820-ért, ha lenne, és árban is jó lenne, de ugye nincs.

    Problémák:
    - Nincs ilyen x820-as készülék.
    - A Nav N Go elég érdekesen támogatja az ilyen előre telepített igo-s készülékeket, és egyáltalán nem korrekt amit művelnek.

    Pl: IconX G400-as készülékek amikor kijöttek, úgy árulta az LCP, - aki azóta ha jól olvastam tönkre ment - hogy 3 év frissítést biztosít a térkép szoftverhez. No ez úgy nézett ki a gyakorlatban, hogy majd 1 évig semmi támogatás nem volt hozzá és a naviextras.com-on megnézve még rengeteg másik hivatalosan előtelepített igo-s készülékhez sem. Felhívtuk az LCP-t, hogy mi van a beígért szolgáltatással? A Válasz: A Nav N GO nem biztosítja, ha lesz, az említett weboldalról frissíthető. 1 év után elkezdődött a támogatása a készüléknek....tehát 1 évet "elloptak", majd kiderült, hogy hiába vette az illető a készüléket adott verzióval (FULL EU, CEU), csak limitáltan frissítheti a térképeket, tehát konkrétan asszem magyarországot tud frissíteni, a többiért meg kiírja a rendszer, hogy fizessen x eurot.

    Na ezek után azért a tisztességes vásárlók is beintenek és jogosan. Miért is fizették ki azt a 100.000Ft-ot akkor???? Ezt külföldi értékesítéskor nem annyira hiszem, hogy megmeri tenni a Nav N Go, hogy 1 évig nincs térkép frissítés amikor kifizeti a vevő.

    Amúgy tipikus magyar multicéges mentalitás ez, lásd még MOL, OTP és sorolhatnám.
    Minden országban üzletelnek, de a legdrágábban a Mol adja a benzint itthon, a legnagyobb kamatokat meg az OTP teszi rá az emberre....

    What else?

  • Anti666

    aktív tag

    válasz Raga #2705 üzenetére

    Szerintem teljesen mind1, normál SD-n vagy microSD-n adják a szoftvert, ha megvetted, átmásolhatod bármely más fajta kártyára, ha a navid másik kártyát támogat.
    Egyébként meg nem a Wayteq adja ki a navi progit a cuccaihoz:)
    3: szerintem a véjtek nagyon jól tudta azt, hogy egy szoftvertelen kütyüvel megcélozhat ilyen piacokat is, mint pl. Magyaro. Egyébként én meg személy szerinte EGYETÉRTEK ezzel a filozófiával! PC-t is lehet szoftver nélkül venni, nem? Hadd döntsem el én magam, milyen cuccokat teszek rá! Egyébként is szerintem még mindig rablás, amit egy hivatalos ájgós akármilyen navi cuccos kütyüért el tudnak kérni. Szerintem a mai napig qrva nagy hasznuk van rajtuk! Azaz RAJTUNK!!! Mindig kitalálnak vmi új modern technikát, amit egy ideig baromi jó áron lehet adni! Ilyenek most a széles képernyős nagy lapos plazma meg lcd TV-k, vedd hülye mer olimpia lesz 299.000,-FT-ért 43% thm-re. De ez már offtopik és most már nem is mosolygok...

    A zene mindig Veled lesz, a zene amit szeretsz, sohasem hagy el, az elkísér a sírig!

  • Sztlaci

    aktív tag

    válasz ATM_automata #2708 üzenetére

    OFF:
    Vettem egy MIOMAP szoftvert V 3.2 közel egy évig egy avíttas térkép volt hozzá, majd a MIO összeveszett az IGO-val, és ez után persze ismét semmi támogatás nem jelent meg hozzá. Többszöri telefon történt érdeklődésemre a válasz csak ennyi volt sajnálják így jártam.
    Szerintetek fogok-e még térképszoftverért pénzt adni? :(
    Ja 31 ezer magyar pengő volt az SD kártyás szoftver. :W

    [ Szerkesztve ]

    Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz Vandor76 #2666 üzenetére

    Micsoda?? Milyen gumiszalag?? :D

    Amúgy én úgy gondolom, h erre kéne, h tervezve legyen a masina, elvégre a napot nem lehet lelőni az égről... Ha meg nem bírja, akkor szart vettem. Milyen műsor az már, h út közben pár óráig süti a nap és rögtön eldobja magát?!? :(((
    Én is kibírom a sugárzást, ez a szar is bírja!! :W

    El tudnék beszélgetni a mérnökkel, aki tervezi ezeket...

    ...szóval küldjem vissza gariba... zsír. :o
    És mivel álljak elő, amikor újra van már kalibrálva és látszólag csak melegre kezd el elmászni a képernyő? :) Erre van ötlete vkinek? Mert ha most felküldöm, kiröhögnek.

  • Anti666

    aktív tag

    válasz Teasüti #2711 üzenetére

    Mit vacakolsz vele? Hibás és kész, vidd vissza, üsd az asztalt, ne hagyd annyiban!
    Fizettél érte, garanciális, jogod van egy működőképes készülékhez!

    [ Szerkesztve ]

    A zene mindig Veled lesz, a zene amit szeretsz, sohasem hagy el, az elkísér a sírig!

  • snowdog

    veterán

    válasz Anti666 #2709 üzenetére

    Szerintem teljesen mind1, normál SD-n vagy microSD-n adják a szoftvert, ha megvetted, átmásolhatod bármely más fajta kártyára, ha a navid másik kártyát támogat.

    Átmásolhatod biztonsági másolat céljából. Viszont erről a másolt SD-ről (akár normál akár mikro) már nem fog működni a program. Az iGO védelme ugyanis az SD kártya azonosítójához kötődik. Ha az eredeti kártyát kímélni akarod, és a másolatot akarod használni, akkor a másolt példányra is egy warez exe-t kell tenned. Különben a program el sem fog indulni. :D

    Ilyenkor persze nyugodtan mondhatod, hogy legalább megvetted a programot, és ezáltal támogattad a céget. De ettől még a másolt példány használata jogellenes.

  • Anti666

    aktív tag

    válasz snowdog #2713 üzenetére

    Ha microSD-s a kütyüm, akkor a boltban átrakják nekem sima SD-ről?:)

    A zene mindig Veled lesz, a zene amit szeretsz, sohasem hagy el, az elkísér a sírig!

  • fatal`

    titán

    válasz Anti666 #2714 üzenetére

    Nem. Az iGO hivatalosan PNA-kat nem is támogat, csak PDA-kat.

    Szerk.: Bár belegondolva a legtöbb PDA is microSD-s, nem értem, hogy miért csak SD-n árulják. Miért nem árulják micron inkább egy átalakítóval és akkor mindkét variációban működne a szoftver :F

    [ Szerkesztve ]

  • Anti666

    aktív tag

    válasz fatal` #2715 üzenetére

    Csak úgy vehetek igo-t, ha mutatok egy PDA-t?:)

    A zene mindig Veled lesz, a zene amit szeretsz, sohasem hagy el, az elkísér a sírig!

  • GhanBuri Ghan

    őstag

    válasz Vandor76 #2701 üzenetére

    "Mintha máshol nem is árulnák ezt a típust. Vagy csak mi nagyobb geek-ek vagyunk mint mások???"

    Ha jol latom, van egy kinai fejlesztobazisuk (40-50 fo), meg egy budapesti kereskedelmi szekhely. Ennek alapjan ugy tippelem, hogy olyan, mint mondjuk a Navon, vesznek egy kinai termelotol valami noname pna-at, es rarakjak a brandet. Viszont a navonnal ellentetben a magyar viszonyok miatt a lehet legolcsobban, eloretelepitett navigacio nelkul.

  • Anti666

    aktív tag

    válasz GhanBuri Ghan #2717 üzenetére

    Vazzer ez egy összeesküvés, TRIÁD! :)

    A zene mindig Veled lesz, a zene amit szeretsz, sohasem hagy el, az elkísér a sírig!

  • snowdog

    veterán

    válasz fatal` #2715 üzenetére

    Szerk.: Bár belegondolva a legtöbb PDA is microSD-s, nem értem, hogy miért csak SD-n árulják. Miért nem árulják micron inkább egy átalakítóval és akkor mindkét variációban működne a szoftver

    Árulják microSD-n is!

    Google keresés egyik eredménye (csak a példa kedvéért):
    Termék teljes neve iGO 8 Magyarország 3D térképpel, micro SD kártyán, SD és mini SD adapterrel, PDA verzió
    Termék ára 17.500 Ft

    A lényeg, amit itt egyesek nem akarnak megérteni, hogy az SD bármelyik változata CSAK PDA-hoz jó, PNA-ra nem telepíthető. Hivatalosan PNA verziót SD-n nem árulnak, PNA-ra csak gyárilag telepített verzió létezik. Amit PNA-hoz lehet használni, az az eredeti SD-n található térkép és egyéb állomány! Az eredeti SD-s program PNA-ra NEM telepíthető!!! Ha a PNA-n gyárilag nincs rajta az iGO8, akkor arra a PNA-ra csak warez verzió másolható.

    [ Szerkesztve ]

  • ATM_automata

    őstag

    válasz snowdog #2719 üzenetére

    Szerintem ez érthető, nekem az a bajom, hogy az előre telepített, ezáltal megvásárolt térkép szoftverhez a NavNGo nem ad rendes supportot, mint ahogy alább is írták az anno igo-s MIO-kkal és az IconX készülékekkel kapcsolatban.

    Tehát ha a NavNGo gondol egyet, akkor hiába fizettél te a PNA-s térképért tízezreket pluszba, kidobhatod a gépet térképpel együtt, mert nincs legális megoldás arra, hogy frissíteni tudd vagy lecseréld, mert egyrészt nem tudod leírtani a készülékről legálisan ami rajta van, másrészt ha leírtod se tudsz rátenni jogtisztán semmilyen IGO-t. Ezért most van egy komoly vásárlói réteg, aki anno megvette a miokat és most cseszheti, pedig kifizette a szolgáltatást és IconX is dettó ez volt, és még lehet hogy lesz is, de ahogy elnéztem a többi gyártót se nagyon halmozzák el frissítésekkel.

    Szóval az üsse nekem az asztalt jogtisztasággal kapcsolatban (nem rátok gondolok, hanem szoftver cégre), aki tesz is azért, hogy jogkövetőek lehessenek az emberek. Jogos lenne az IGO warezzel kapcsolatos NavNGo kampány meg keresztesháború, ha lenne termék, amit helyette fel tudnának ajánlani az embereknek.

    Ne tegyél fel warez IGO-t, mert megbüntetünk, de helyette megveheted 10-20eft-ért a legálisat, ami tutira megy minden gépen, ha bajod van segítünk ferakni és amihez adjuk a 3 év frissítést negyedéves intervallumokban. Viszont ha lopsz, akkor nagyon megb@szunk.

    What else?

  • Vandor76

    tag

    válasz Teasüti #2711 üzenetére

    Milyen gumiszalag?

    Minden (vagy a legtöbb) ilyen kézi kütyünél megfigyelhető, hogy a képernyő és a körülötte levő burkolat közé könnyen becsúszik egy papírlap néhány mm-t. Ez azért van, mert nem akarják hogy a burkolat hozzáérjen az érintésérzékeny felülethez, ugyanakkor azt sem akarják, hogy a képernyő szélén legyen egy x mm-es csík ami nem érzékel. Beraknak tehát egy gumit a képernyő már nem érzékelő széle és az azt elfedő burkolat közé, hogy tartsa a távolságot.
    Ha ez a gumi elmozdul, akkor vagy folyamatosan hozzáér valami az érintésérzékeny felülethez (vagy maga a gumi, vagy a burkolat) vagy megfeszül az egész kijelző és már nem úgy érzékel ahogy kéne.

    Milyen műsor az már, h út közben pár óráig süti a nap és rögtön eldobja magát?!?
    Én is kibírom a sugárzást, ez a szar is bírja!!

    Mint már írták mások is, minden kütyü érzékeny a melegre. Abban meg nem vagyok biztos, hogy valóban kibírnál 2-3 órát a műszerfal és a szélvédő közé dugott fejjel 35 fokos melegben a tűző napon. Lehet hogy a végén már te is félrebeszélnél kicsit :)

    És mivel álljak elő, amikor újra van már kalibrálva és látszólag csak melegre kezd el elmászni a képernyő?

    Tedd melegre és hagyd elmászni, aztán vidd be és mond meg hogy "Igen, tudom hogyan kell újrakalibrálni, -ha kell meg is mutatom-, de az nem minőség hogy naponta X-szer újra kell kalibrálni". Ha nem elég készségesek, akkor naponta beviszed hozzájuk hogy megint elállítódott és csinálják meg. Aztán elkérni a javítási jegyzőkönyvet és amikor már összegyűlt vagy 3-4 ilyen, akkor elkezdeni erősen verni az asztalt és befenyegetni őket (esetleg kihívatni a főnököt) a fogyasztóvédelemmel. Ha erre is kiröhögnek, akkor tényleg a fogyasztóvédőkhöz kéne fordulni, a már említett papírok társaságában.

    << "A játékos a látható lézer szállal rendelkezik, ezért ne nézze egyenesen a játékos" - koreai DVD-lejátszó dobozáról >>

  • Vandor76

    tag

    válasz snowdog #2704 üzenetére

    Az lehet, de ha külföldön jársz, nézzél be pár olyan üzletbe, ahol ilyen készülékeket árulnak. Számold meg, hány olyan PNA típust árulnak, amin nincs gyárilag navi program. Nem sokat fogsz találni, én erről beszéltem

    Hacsak úgy nem :)
    Nem nagyon szoktam külföldön nézegetni a GPS-es PNA-kat, de elhiszem hogy nem lehet szoftver nélkül kapni. Sajnos nagyon is könnyen elképzelhető a dolog és elég felháborítónak tartom ezt a gyakorlatot.
    Ha mondjuk tönkremegy a régi PNA-m és már nem garanciás, akkor ha új PNA-t veszek, miért kellene a szoftvert is újra megvenni? Hisz azt már megvettem és az nem ment tönkre. Elvileg a gyártó support csapatának kéne kezét lábát törnie ilyen esetben, hogy ha a kártya átrakása nem elég, akkor segítsen beüzemelni a cuccot az új gépen. Vagy rosszul látom a dolgot? (tudom, naív vagyok)
    Ezen felül ha veszek egy új PNA-t, szeretném eldönteni, hogy milyen szoftvert veszek rá. Más kell autózáshoz, más kell egy hajósnak és más egy túrázónak. Az lenne az egészséges, ha a navigációs programok fejlesztői minél több PNA-ra fejlesztenének és a vevő eldönthetné hogy melyiket veszi meg hozzá. Nincs ebben semmi illegális, a lényeg, hogy kapható legyen több olyan progi, ami elfut a gépen.

    Azoknak, akik most azzal jönnek hogy persze-persze, itt sírok aztán majd jól felteszek valami warez iGo-t, álljon itt néhány link Gugli barátunk jóvoltából, amelyeket a "free navigation software" kifejezésre dobott ki :
    amAze
    GPSS
    MapMonkey
    Nav4All

    @SnowDog : elég mérges hangvételű lett a hozzászólásom, ne értsd félre, nem neked lett szánva a kritika, hanem a gyártóknak.

    << "A játékos a látható lézer szállal rendelkezik, ezért ne nézze egyenesen a játékos" - koreai DVD-lejátszó dobozáról >>

  • snowdog

    veterán

    válasz ATM_automata #2720 üzenetére

    Véleményem szerint többmindenben tévedsz. Vegyünk ezek közül néhányat.

    "Szerintem ez érthető, nekem az a bajom, hogy az előre telepített, ezáltal megvásárolt térkép szoftverhez a NavNGo nem ad rendes supportot..."

    Ez megítélés kérdése. Azt kell megnézni, hogy szerződésben mit vállalnak, és abból mit teljesítenek. Azt hogy a térképeket (kelet EU) még évek múlva is ingyen frissítheted egy olyan plusz szolgáltatás, amit szerződésben sohasem vállaltak. Mégis sokan számonkérik rajtuk, hogy miért nem frissítenek gyakrabban. Ha valamit ingyen adnak, akkor azt hogyan lehet bárkin is számonkérni? :F

    "Tehát ha a NavNGo gondol egyet, akkor hiába fizettél te a PNA-s térképért tízezreket pluszba, kidobhatod a gépet térképpel együtt, mert nincs legális megoldás arra, hogy frissíteni tudd vagy lecseréld, mert egyrészt nem tudod leírtani a készülékről legálisan ami rajta van, másrészt ha leírtod se tudsz rátenni jogtisztán semmilyen IGO-t."

    Ez megint csak tévedés. Te a PNA gépért (hardver), és a rajta található iGO programért (szoftver) fizettél, illetve ha a géphez olyan szerződés tartozik, hogy a térképet még X évig ingyen frissítik, akkor azt is megvetted. De ezeken túl semmi sem jár! Ha vállaltak X idejű ingyenes térképfrissítést, akkor azt teljesen jogszerűen felmásolhatod a gépedre, vagy ha adtak hozzá SD kártyát, akkor arra is átmásolhatod a friss térképeket. Működni fognak. Amit nem tudsz frissíteni, az maga a program. De ezzel kapcsolatban nem is vállaltak semmit. Azt a programot vetted meg abban az állapotban ami és ahogyan éppen akkor a gépen van.

    "...mint ahogy alább is írták az anno igo-s MIO-kkal és az IconX készülékekkel kapcsolatban."

    Ugyan az vonatkozik erre is, mint amit az előbb írtam. Mikor megvették a MIO gépeket, akkor azért fizettek ami a gépen volt. Akkor még szó sem volt évekig tartó ingyenes frissítésekről. Az meg nem igaz, hogy ezeken a gépeken nem lehet a térképeket jogszerűen frissítenni. A MIO-kon található MioMap és az iGO programok működés szempontjából azonosak, ugyan azt a térképformátumot használják. Persze a megfelelő MIOMap-nak megfelelő iGO verziók, ez nagyon fontos. Ha valaki a MIO-jához legálisan szeretne friss térképet venni, akkor azt teljesen jogszerűen megteheti. Már interneten keresztül is lehet térképeket venni. Aki akarja megveszi, letölti a PC-jére, majd átmásolja a PNA/PDA-jára, vagy az SD-re. Itt sem lehet viszont programot venni, de arra nincs is szükség. Ami a gépre lett telepítve, ha akkor megfelelő volt, most is annak kell lenni.

  • snowdog

    veterán

    válasz Vandor76 #2722 üzenetére

    Ha mondjuk tönkremegy a régi PNA-m és már nem garanciás, akkor ha új PNA-t veszek, miért kellene a szoftvert is újra megvenni? Hisz azt már megvettem és az nem ment tönkre.

    Ha veszel mondjuk egy autót, és tönkre megy, veszel helyette egy újat, akkor szerinted mit kell újra megvenned? Pedig ott is mindenért fizettél. Azt hiszed a kocsik computerében nincs program? Azt hiszed ezt a programot a fejlesztők ingyen készítették, és ingyen adták az autógyárnak? Itt is megveszed újra a hardvert (kocsi) és a szoftvert (programok, főleg a még gyári navi is volt a kocsiban). Ez csak egy példa, de írhattam volna akár mosógépet is, mert már azok is programvezéreltek, csak azt akartam vele mondani, ha valami elromlik, és újat veszel helyette, akkor teljesen mindegy hogy hány komponensből állt, az egészért kell újra fizetned.

    Tehát ha veszel egy PNA-t egy navi programmal, akkor abban a vételárban a kettő együtt volt benne. Nem lehet szétbontani hogy vettem egy gépet meg egy programot. Vettél egy komplett egységet, ami több összetevőből állt. Ha újat veszel, akkor újra meg kell venned az egészet. Ez a világon mindenhol így működik, ezt nem a NavNgo találta ki.

    Azoknak, akik most azzal jönnek hogy persze-persze, itt sírok aztán majd jól felteszek valami warez iGo-t, álljon itt néhány link Gugli barátunk jóvoltából, amelyeket a "free navigation software" kifejezésre dobott ki :
    amAze
    GPSS
    MapMonkey
    Nav4All

    Nagyon jó a példa. Akkor most kérdezzük meg az itt levő X820 tulajokat, akik mind navi program nélkül vették a gépet, hányan használnak ezek közül bármit a gépükön (vagy hányan vették meg a legálisan is feltelepíthető Sygic programot?). Úgy értem semmi mást, csak ilyen ingyenes verziót. SENKI! És miért nem, mert pénzbe kerül. Szóval ne áltassuk itt egymást. Ez van, és nem kell róla elméleteket gyártani.

    Miért szól ez a topik, aminek a neve: "Téma: WayteQ x820 " csak és kizárólag szinte a warez iGO felrakásának nehézségeiről? Miért nem magáról a gépről, vagy az általad említett ingyenes navi programról kérdeznek? Nem kell válaszolnod, hiszen mindenki tudja a választ. Szóval aki a gépére warez iGO-t tesz, az legalább ne a NAvNgo-t hibáztassa ezért! :W

    [ Szerkesztve ]

  • ATM_automata

    őstag

    válasz snowdog #2723 üzenetére

    Érdekes amit írtál, ez is egy oldala a történetnek. Mit ír a szerződés és mit nem. Ha már egy történettel kapcsolatban azt kell vizsgálni, hogy mi van a szerződésben, akkor a cégnek rég rossz a viszonya az ügyfelekkel....ez sajnos tapasztalat. Ha a szerződésben foglalktakat kell magyarázni, pláne ennyi ember felé, akkor ott nem a vevők vannak tévedésben, hanem a marketing gépezet mondott valami olyat, ami nem fedi a valóságot.

    Én úgy gondolom, hogy nem csak a készülékekért és azok pillanatnyi szoftver állapotáért fizet az aki mondjuk tőlem vagy mástól navigációt vesz, mert ez a termékcsoport csak akkor ér valamit, ha frissen tartható rajta a térképek álltal nyújtott információ. Ha közölnék a gyártók, hogy a frissítés nem ingyenes, lehet a kutya nem venné meg őket azért a plusz összegért amit rátesznek egy PNA-ra azért, mert van rajta egy butított igo verzio.

    Lehet nem jó a példa, de egy windows xp home nem drágább, mint az igo és mégis akkor és úgy frissíted amikor csak akarod és tudod, nem kell érte pluszt fizetni. Ha megveszek egy corelt, akkor az is frissíti magát plusz pénzek nélkül.....de még a magyar szoftverek döntő többsége és legalább 1 év verziókövetést biztosít és nem csak az adabázisra, hanem a keretszoftverre is.

    Mio ügyben én úgy tudom, hogy a gyártó annyit ajánlott fel, hogy plusz pénzért lehet náluk venni nem igo alapú új mio térképet, ami nem ugyan az, mintha a meglévőt frissítenéd, a NavNGo meg széttárta a kezét és közölte, hogy miomaphoz ezek után nincs térkép update.

    Igazad van abban amit leírtál, csak erősen szolgáltatói oldalról közelíti meg azt a kérdést, ami arról szól, hogy mivel maradjunk meg a piacon, ha cég vagyunk, és hogyan nyújtsunk többet, mint mások nem csak szoftverben, hanem ügyfélkezelésben és szolgáltatásokban is.

    What else?

  • snowdog

    veterán

    válasz snowdog #2724 üzenetére

    Nagyon jó a példa. Akkor most kérdezzük meg az itt levő X820 tulajokat, akik mind navi program nélkül vették a gépet, hányan használnak ezek közül bármit a gépükön (vagy hányan vették meg a legálisan is feltelepíthető Sygic programot?). Úgy értem semmi mást, csak ilyen ingyenes verziót. SENKI! És miért nem, mert pénzbe kerül. Szóval ne áltassuk itt egymást. Ez van, és nem kell róla elméleteket gyártani.

    Ebbe utólag szúrtam be a Sygic-et, és így értelmetlenné vált a fejezet. Úgy értettem senki sem használja az ingyenes programokat, és senki sem veszi meg a Sygic-et, mert az meg pénzbe kerül. :D

  • snowdog

    veterán

    válasz ATM_automata #2725 üzenetére

    Ha közölnék a gyártók, hogy a frissítés nem ingyenes, lehet a kutya nem venné meg őket azért a plusz összegért amit rátesznek egy PNA-ra azért, mert van rajta egy butított igo verzio.

    A gép gyártója, az importőr, és a programot fejlesztő NavNgo nem azonos. A NavNgo eladja a jogot a gyártónak, aki olyan feltételekkel árulja a gépét, ahogy neki tetszik. Legfeljebb ha a NavNgo a gyártó felé vállalt kötelezettséget (frissítés), akkor ezt adja a gyártó tovább a vásárlónak. Ilyen formában a vevő nincs is kapcsolatban a program készítőjével, legfeljebb a kereskedőn keresztül a gyártóval. Hiszen ki is biztosítja a garanciát?

    Egyébként pedig a NavNgo igenis közzé tette, hogy a térképekért bizonyos esetekben fizetni kell. Ez olvasható a hivatalos honlapjukon:

    "Térképfrissítések és extra térképek
    A Nav N Go iGO 8 szoftverhez térképfrissítéseket, POI-at, 3D extrákat a www.naviextras.com portálon talál. Itt nem csak meglevő térképeit frissítheti majd, hanem vásárolhat plusz térképeket is külföldi üzleti utakhoz vagy nyaralásokhoz. Regisztráljon most!"

    A vásárlás a számomra egyértelműen pénzkiadást jelent, és nem ingyenességet! :D

    De ez talán még jobb példa ugyan onnan:

    "Mi a Nav N Go frissítési politikája?
    A Nav N Go fontos feladatának tekinti, hogy felhasználói számára a legfrissebb térképadatokat biztosítsa. Ez az elkötelezettség abban mutatkozik meg, hogy saját térképfejlesztő céggel rendelekzik, és a vállalat emelett több helyi térképszolgáltatóval is együttműködik. A frissítések mindig a naviextras.com portálon keresztül végezhetők el. A felhasználók a térképek mellett extra tartalmakat (pl. POI-kat, 3D-s tereptárgyakat, hangokat, nyelveket stb.) is letölthetnek. Ezen adatok egy része díjfizetés ellenében lehetséges, egy része azonban ingyenesen hosszáférhető a regisztrált felhasználók számára. A térképfrissítéek negyedévente jelennek meg, így a felhasználók évente legfeljebb 4 firssítéshez juthatnak. Beszállítóink adatszolgáltatása alapján ez az ütemezés azonban módosulhat."

    [ Szerkesztve ]

  • Anti666

    aktív tag

    Ezen a helyen lehet h már van x820BT? link. Klafa, mert azt írják hogy a készülék: "iGO My way 2006 és Nav N Go iGO 8 kompatibilis" :) Ha ezt a navengó látná:)

    [ Szerkesztve ]

    A zene mindig Veled lesz, a zene amit szeretsz, sohasem hagy el, az elkísér a sírig!

  • ATM_automata

    őstag

    válasz snowdog #2726 üzenetére

    Más nevében nem nyilatkozhatok, de föltennék egy szavazást ide, ha lehetne, hogy ki miért nem vett vagy vett navi progit. Szerintem a Sygic-et nem azért nem veszik mert pénzbe kerül, hanem azért mert mondjuk nem jó. Mint ahogy azt is meg lehet kérdezni, hogy PDA-sok közül hányan veszik meg az Igo-t és hányan a Sygic-et....mert ott ugye mind a kettő telepíthető lehet...szerintem a többség kifizeti a drágább Igo-ért a pénzt....

    What else?

  • ATM_automata

    őstag

    válasz snowdog #2727 üzenetére

    Ezt én megint takarózásnak érzen. A frissítéseket a naviextras.com-on érhetem el, tehát nem az biztosítja, akitől vettem, nem az importőr vagy a gyártó. Én nem gondolom ingyenesnek a frissítéseket, továbbra is azt gondolom, hogy ez nem egy ingyenes szolgáltatás, hanem a készülékbe épített szoftverrel együtt megvettem.

    A másik, hogy a NavNGo látva amiket írtál biztos, hogy nem engedi meg azt, hogy mindenki "olyan feltételekkel árulja a gépét, ahogy neki tetszik." A térkép szoftver az ővé, Ő frissíti és az ő szerzői jogai védik, ha már bele akarunk menni a jogi háttérbe is. Tehát azért ő felel, meg azért is ami infók a szoftverben vannak.

    Ez egyébként egy végtelen beszélgetés lenne a témában. Én nem látom azt, hogy szeretnének megoldást kínálni a warez mentesítésre igo ügyben, te meg azt mondod, hogy nem is feladatuk és ingyen mit vár az ember. Szerintem mapnapság kevés az, hogy eldnak valamit aztán sorsára hagyják és PNA piacon én azt látom, hogy ez eléggé jellemző IGO ügyben.

    [ Szerkesztve ]

    What else?

  • Anti666

    aktív tag

    válasz ATM_automata #2730 üzenetére

    eldnak valamit aztán sorsára hagyják és PNA piacon én azt látom, hogy ez eléggé jellemző IGO ügyben.

    Szerintem is ez van! Vedd meg, utána meg sz@rnak rád magasról! Vegyél 60-70-90eFT-ért egy hivatalos cuccot, aztán fél év múlva meg hajts a SEMMIBE, mert nem lesz rajta egy új híd!

    A windows legalább ingyenesen adja bármelyik frissítést, autómatikusan letöli a PC ha kell, no problém, Valahogy így kellene navengóéknak is szolgáltatni!

    A szájgic, az amigó, a többi, szerintem egy nagy vacak az ájgóhoz képest, aki azokért pénzt ad, az vagy nem normális vagy nem ért hozzá, vagy igénytelen, navi progi területén.

    Egyébként meg magyar ember, főleg mostanság, amikor még néha a csekkekre sincs hóvégén pénz, szinte már mindennel sprórol. Ne várjuk el mindenkitől, hogy 85eFt-ért hivatalos gármint vegyen, mert nem fog, nincs rá annyija.

    Majd ha fenn a burzsoázia példát mutat és pénzt is ad, nem csak elvesz ellop, akkor majd talán vmikor más is úgy fog viselkedni! De addíg ne várjanak semmit!

    A zene mindig Veled lesz, a zene amit szeretsz, sohasem hagy el, az elkísér a sírig!

  • snowdog

    veterán

    válasz ATM_automata #2730 üzenetére

    Idézet: "A frissítéseket a naviextras.com-on érhetem el, tehát nem az biztosítja, akitől vettem, nem az importőr vagy a gyártó."

    Nem jól gondolod. Akkor most más szemszögből megnézve a dolgokat.

    1. A gépet elkészíti valaki. Ez a rész a hardver.
    2. A programot elkészíti a NavNgo. Ez a szoftver.
    3. A NavNgo a gyártónak elad x db-ra programtelepítési jogot, ezért kap valamennyi ellenszolgáltatást.
    4. A gyártó nem tud frissítést adni a programhoz, mert nincs rá lehetősége..
    5. Hogy a NavNgo növelje a bevételét, felajánlja a gyártónak, ha úgy veszi meg a programot, hogy x ideig frissítést is kér hozzá, akkor nemsokkal drágábban kapja meg a license-t, és még a technikai részével sem kell foglalkoznia, mert a frissítést a NavNgo fogja biztosítani. Ettől még a gyártó adja a frissítést (persze ezt beépíti a gép árába), hiszen ezért ő fizetett, de a lebonyolítást a NavNgo végzi el a Naviextras-on keresztül.
    Na ezért olyan olcsók a navi nélküli gépek, mert ezeket a jogokat nem kell kifizetni!

    Ezekre a frissítési lehetőségre a NavNgo minden készülék gyártóval külön-külön egyezik meg. Ezért volt/van az, hogy a támogatott készülékek listája úgy bővül, ahogy (lassan).

    Idézet megint csak a hivatalos honlapról:
    "TÁMOGATOTT KÉSZÜLÉKEK
    A naviextras.com egyre növekvő számú gyártó navigációs készülékeinek (PND) és navigációs szoftverek hivatalos térképfrissítő portálja...."

    Tehát ha egy gyártó, aki előre telepített iGO-val árulja a gépét két lehetőség közül választhat:

    1. Csak telepítési license-t vesz, és ezt a gépet vásárlók nem kapnak semilyen frissítést.
    2. Telepítési és frissítési license-t vesz, és ezért szerződésben rögzített ideig frissíthetők ezekre a gépre a térképek. Persze nem mindegyik, csak amire a szerződés szól! Nyilván való, hogy egy kelet EU csomagra nem fognak ingyen nyugat EU térképfrissítést adni.

    Nincs harmadik lehetőség. A gyártó nem tudja megoldani, hogy csak telepítési jogot vásárol, de majd ő biztosítja a frissítést. Erre csak a NavNgo képes, és ő meg csak azzal köt szerződést, akivel akar. Nála van az összes programmal és térképpel kapcsolatos jog.

    [ Szerkesztve ]

  • tothl

    addikt

    válasz snowdog #2723 üzenetére

    Szép és jó, egy a baj, hogy rengeteg cég kötött szerződést az IGO -val együtt járó PNA-k árulására, majd eladták őket jó drágán, viszont a beígért frissítésekből nem lett semmi, és a Nav'N'Go is magára hagyta ezeket a vásárlókat, még pénzért sem juthatnak frissítéshez a drága pénzért megvásárolt kütyüjükhöz.
    Márpedig a térképfrissítést nem feltétlenül mint bővítést kell értelmezni, nem ad plusz funkciókat, egyszerűen csak egy változáskövetés, ami, ne is haragudjon meg a világ, egy 50 rugóért vagy drágábban megvett rendszerhez JÁR. Járnia kell. Sokan jártak úgy, hogy megvették drága pénzért, és pár héttel később kiderül, hogy egy sz.rt vettek, hiszen a környezet változik, az útvonalak átalakulnak, bővülnek, a városok fejlődnek körülöttünk.
    Szóval aki navit vesz nem egy fix rendszert vesz, ez nem az a műfaj. Ez a szoftverrel együtt egy folyamatos szolgáltatás kell, hogy legyen. Ha megvan az ára akkor megvan, de elfogadhatatlan, hogy gyakorlatilag használhatatlan gépeket adnak/adtak el. Mert egy régi térképes navi gyakorlatilag nehezéknek jó másnak nem.
    Ezt az egyet ha jól láttam nem feszegette még senki.. :)

  • snowdog

    veterán

    válasz tothl #2734 üzenetére

    Kezdjük ott, hogy a magyar térkép kivételével (ugyanis az saját cégen belül készül, mert a NavNgo megvette a TopMap-et) az összes térképet a NavNgo is megveszi valakitől. Nem ingyen kapja, pénzért veszi. Ezt az árat beépíti a szoftver árába. Viszont a NavNgo is azt az állapotú térképet kapja, amit az akkori feldolgozás biztosít. Ha a térképész cég a térképét fejleszti, akkor az újabb térképét ismét díj ellenében fogja eladni a NavNgo-nak.

    A NavNgo két lehetőség közül válaszhat.

    1. Úgy árulja a saját készítésű programját, hogy azokhoz a térképekhez is ingyen biztosítja az térképfrissítést, amiket ő is a piacon, piaci áron vesz. Ekkor ezt előre be kell építenie a termék árába. Akkor nem 30-40 ezer egy full EU térképpel felvértezett csomag, hanem annak a többszöröse. Cserébe ezt nem tudja eladni.
    2. Csak korlátozott ideig biztosít bizonyos térképet ellenszolgáltatás nélkül, és így le tud menni a termék árával, vagyis az eladhatóbb lesz.

    Most a második esetet követik. Olcsóbb a kezdőcsomag, hogy sokan vegyék, de a frissítés pénzbe kerül. Nem ez az egyetlen termék a piacon, ahol ezt az utat járják.

  • Vandor76

    tag

    válasz snowdog #2724 üzenetére

    Félig igazad van, félig pedig nincs. Valóban a PNA-val együtt veszed meg, de azért egy nagyon sokféle vasra létező navigációs programot ne hasonlítsuk össze egy mosógép vezérlőprogramjával. Előbbi egy adott célra (navigáció) lett fejlesztve, a másik pedig egy adott vas működtetésére.
    Nézzük azt is, hogy ha egy termék tönkremegy, akkor ugye elvileg jogod van a termék bizonyos részeit továbbra is felhasználni. Tegyük fel hogy a tönkrement PNA-ból a képernyőt átteszed egy újba. Tilos-e ez?
    Ha mondjuk összetörik és nem akarsz újat venni, akkor teljes képernyő+alaplapcsere kellhet, ami után ugye az már nem teljesen az a PNA amit vettél. Mi a különbség akkor ahhoz képest, hogy esetleg az egész ki lett cserélve? Vagy ha a stylus marad, akkor már használható a szoftver az újon?
    Értem én hogy mit mondasz, a PC világban ezt OEM néven emlegetik (lehet hogy itt is) és már ott is a vevő lehúzásának tartottam. Adnak egy szoftvert a fizikai termékhez, de a szoftver csak a vassal együtt használható (laptopokhoz adnak olyan Windowst, amihez nincs telepítő, csak egy diskimage, nehogy másfajta gépre fel lehessen tenni). Ha a vas tönkremegy, akkor a szoftvert is dobd ki és vegyél újat az új vashoz. Mi ez, ha nem pofátlan lehúzás?

    Mindegy, nagyon eltértünk a tárgytól.

    [ Szerkesztve ]

    << "A játékos a látható lézer szállal rendelkezik, ezért ne nézze egyenesen a játékos" - koreai DVD-lejátszó dobozáról >>

  • Anti666

    aktív tag

    EMBEREK! Most jött az email!
    ITT megvehető a Wayteq N800!!!!!!!!!!! :)
    Hajrá!!!

    Lehet, hogy vége a videó konvertálgatásnak?:))

    [ Szerkesztve ]

    A zene mindig Veled lesz, a zene amit szeretsz, sohasem hagy el, az elkísér a sírig!

  • Vandor76

    tag

    válasz snowdog #2735 üzenetére

    Mindenki érti, hogy mik a lehetőségek, de két probléma van :

    1) Vannak PNA-k, amikre nem telepíthető az iGo, akkor sem ha a tulaj elmegy a boltba és megveszi külön. Ez a NavNgo-nak sem jó, hisz ezzel piacot, értékesítési lehetőséget veszít.
    A vevőnek meg azért nem jó, mert vagy warezol vagy elmegy és vesz egy drágább készüléket (mondjuk egy PDA-t) és ahhoz vesz iGo-t.

    2) Ahogy itt már mások is írták, vannak olyan PNA-k is, amelyekre pénzért sincs frissítés. Ez a vásárló szívatásával egyenértékű, kb. olyan mint amikor dömpingszerűen eladták az MPEG2-es tunerrel szerelt plazmatévéket ("A készülék alkalmas a HD minőségű digitális adások vételére" felirattal), miközben már ki lett hirdetve, hogy Magyarországon MPEG4-es lesz a digitális adás.

    Hogy a készülékről is legyen szó, ne csak ájgózzunk itt : kolléga esküszik, hogy direkt kipróbálta és 2 óra navigálást bírt a 820-as akksiról. A kolléga nagyon megbízható ember, nem hiszem hogy hazudott volna. Vagy kifogott egy nagyon jó darabot, vagy elnézte az időt, vagy tényleg ennyit ki lehet hozni a 900 mAh-s akkumulátorból. 820 tulajok, nektek mi a tapasztalatotok?

    << "A játékos a látható lézer szállal rendelkezik, ezért ne nézze egyenesen a játékos" - koreai DVD-lejátszó dobozáról >>

  • Anti666

    aktív tag

    válasz Vandor76 #2738 üzenetére

    kipróbálta és 2 óra navigálást bírt a 820-as akksiról

    Ebben a 40 perces ebédidő is benne volt?:)

    A zene mindig Veled lesz, a zene amit szeretsz, sohasem hagy el, az elkísér a sírig!

  • Vandor76

    tag

    válasz Anti666 #2739 üzenetére

    Anti, neked nincs is ilyened :) Ne légy már rosszindulatú :(((

    Egyébként tényleg megbízható ember és mivel ő csak autóban használja, nincs is igazából szüksége hosszú üzemidőre, csak azért tesztelt mert én megkértem, hogy próbálja ki mit bír a készülék.

    Valóban hosszúnak tűnik a 2 óra, meg is kérdezem majd hogy milyen beállításokkal használta. A többiek tapasztalataira azért nagyon kíváncsi vagyok.

    << "A játékos a látható lézer szállal rendelkezik, ezért ne nézze egyenesen a játékos" - koreai DVD-lejátszó dobozáról >>

  • Anti666

    aktív tag

    válasz Vandor76 #2740 üzenetére

    hosszúnak tűnik a 2 óra, meg is kérdezem majd hogy milyen beállításokkal használta

    Valszeg le volt véve a fényerő erősen, ezenkívül szerintem nem sokat beszélhetett az igo. 770-el egyik kollégámnak is 4 óráig navigált, de alig lehetett látni a képet:)

    Egyébként az N800-ban valami alacsony fogyasztású spec LCD kijelző van:)

    Anti, neked nincs is ilyened Ne légy már rosszindulatú

    De nem is lesz!:)

    [ Szerkesztve ]

    A zene mindig Veled lesz, a zene amit szeretsz, sohasem hagy el, az elkísér a sírig!

  • PLaci58

    őstag

    válasz Anti666 #2739 üzenetére

    Hogy én is beleugassak a dologba:
    Ha ma valaki PNA-t vesz szoftverrel, akkor olyan mintha lottót venne!
    A sok beigért frissítés, szolgáltatás majd idővel vagy realizálódik vagy nem.
    Olvastam egy cég fórumán, ahol alig 1 éves készüléket 8.0s igoval vett meg valaki. A pár hónappal későbbiek meg már 8.3.-al jöttek ki a piacra. A frissítés kérdésére azt a választ kapta, hogy nettó 18e-ért tesznek rá neki a szervízben új programot, amit már frissíthet a naviextrason.
    Röviden: Nem tudod milyen progival, milyen térképpel veszed meg a készüléket. Az majd otthon kiderül, hogy már régen elavult...
    Lehet mondani, hogy a vásárláskor mindenre oda kell figyelni, de nem hiszem, hogy aki első készülékét veszi azt nézi, hogy milyen verziók vannak rajta.
    Azt majd megtudja utána a szomszédtól, hogy mi a legújabb :D

    Anti! Az N770-en nem kell levenni a fényerőt a 4 órához :DDD
    Mostanában nem is használom az autós töltőjét.

    [ Szerkesztve ]

    "Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

  • Vandor76

    tag

    válasz Anti666 #2741 üzenetére

    Igen, fényerővel, éjszakai móddal meg esetleg a fejhallgató kimenettel lehet növelni az üzemidőt. Nekem túrázáshoz kéne valami, meg városlátogatásokhoz, ami ugye nem ugyan az mint az autós/szivargyújtós navigáció. Eddig az N770 / BP Azure lenne a nyerő, de sokakkal ellentétben én inkább a WinCE 6-ot szeretném a gépen, mert egyrészt kipróbálnám fejlsztői képességeimet ezen a platformon is, másrészt meg ugye az újabb szoftverek erre fognak majd kijönni (eleinte még elmennek majd 5-ösön is, de aztán...). Most még az 5-ös a jobb, de aztán majd fordul a kocka, előbb mint hinnénk.

    << "A játékos a látható lézer szállal rendelkezik, ezért ne nézze egyenesen a játékos" - koreai DVD-lejátszó dobozáról >>

  • tothl

    addikt

    válasz PLaci58 #2742 üzenetére

    Ez most megint más dolog. Én a térképfrissítések miatt hallottam már anyázni nem egy embert. Még a 2006-os IGO idején vett 45 rugóért pna-t, és már mikor vette akkor is elavult volt a térkép rajta. Szerintetek mi lett a vége ? Egy Mio-s ismedrősöm még roszabbul járt, mert az egy drágább készülék volt. És ez a Nav'N'Go -nak sem hiszem, hogy jó. Ilyenkor mondja azt, hogy ok, így jártál, de nézd adsz egy 20ast, és kapsz érte új térképeket, a jövőbeli frissítések meg kerüljenek mondjuk x összegbe. Nem hiszem, hogy ne lehetne ezt jól csinálni. Ha már árukapcsolás van, akkor ne áruljanak selejtet.

  • LukaBrazi

    csendes tag

    Sziasztok! Előre leszögezném, tök sügér vagyok a navigációs készülékekhez, de holnap ha a fene fenét eszik is szükségem lesz rá. Ismerősök tanácsára ma vettem egy wayteQ x820-t és "beszereztem" hozzá az iGO8 v8.3.4.102680 (Aug 13 2009) programot. A kérdésem az lenne hogy tudom a gépre feljátszani a progit hogy az szépen megbízhatóan működjön (nem érdekelnek az ikonok, skinek és egyéb cifraságok)? Még egyszer mondom, sügér vagyok ezért ha valaki arra adná a fejét, hogy elmagyarázza nekem a dolgot készüljön fel, hogy az alapoktól kell indulnia:)

    Előre is NAGYON köszönök minden segítséget!! :R

  • Vandor76

    tag

    válasz LukaBrazi #2745 üzenetére

    Az első és az 1000. hozzászólás tanulmányozását javaslom, elég szájbarágósan elmagyarázzák ott, hogy mit hogyan kell.

    << "A játékos a látható lézer szállal rendelkezik, ezért ne nézze egyenesen a játékos" - koreai DVD-lejátszó dobozáról >>

  • Anti666

    aktív tag

    válasz Vandor76 #2743 üzenetére

    Nem tudom jelenleg, melyik kütyü akksija olyan brutál , mint a 770-esé és az Azure-é. De mondjuk tipp: veszel x820-ast, abban 6-os a CE, plusz veszel egy marék pót akksit hozzá. Abban legalább lehet cserélni:)

    Avagy, az ASUS-okban erős akksi van általában, csak szerintem ASUS-ból még nemjött ki 6-os CE.

    [ Szerkesztve ]

    A zene mindig Veled lesz, a zene amit szeretsz, sohasem hagy el, az elkísér a sírig!

  • ATM_automata

    őstag

    válasz Anti666 #2747 üzenetére

    Én pont ezt tettem. Kb 1200-1500Ft a pótakksi. vettem 2-őt. :D Nem volt vele gond Bécsben, amúgy meg nem kell, hogy mindig menjen....szerintem. Elég ha ott megmutatja a helyzetedet, ahol éppen nem tudod merre menj. Aztán lehet pihentetni 10-20 percet sleep módban. Később visszalövöd, utcán pikk-pakk belövi a helyzetedet és mutatja is, hogy merre tovább...A táskában úgy se látni, hogy mit mutat.

    What else?

  • Vandor76

    tag

    válasz ATM_automata #2748 üzenetére

    Anti666, ATM_automata : igen, én is erre készülök, 1-2-3 pótaksi és gyakori altatás mellett biztos hogy egész napra elég a kraft.
    Gondot már csak az aksik töltése jelenthet, hisz egy éjszaka alatt csak egyet lehet feltölteni (ha nem akar felkelni az ember cserélni), ezért gondolkozom egy hordozható USB töltőn és ezért nem vettem még meg a kütyüt, majd csak ha eldőlt a dolog.

    Apropó, mennyi idő alatt tölt fel teljesen, ha ki van kapcsolva és nem a számítógép USB-jéről tölti az ember?

    << "A játékos a látható lézer szállal rendelkezik, ezért ne nézze egyenesen a játékos" - koreai DVD-lejátszó dobozáról >>

  • snowdog

    veterán

    válasz Vandor76 #2738 üzenetére

    Idézet: " Ahogy itt már mások is írták, vannak olyan PNA-k is, amelyekre pénzért sincs frissítés. Ez a vásárló szívatásával egyenértékű, kb. olyan mint amikor dömpingszerűen eladták az MPEG2-es tunerrel szerelt plazmatévéket ("A készülék alkalmas a HD minőségű digitális adások vételére" felirattal), miközben már ki lett hirdetve, hogy Magyarországon MPEG4-es lesz a digitális adás."

    Tényleg eltértünk a tárgytól, de nem győzöm hangsúlyozni, hogy ez tévedés! :W

    Tisztázzuk, hogy mit is értünk frissítés alatt? Nyilván nem a programot, mert a PDA-s SD esetén sem lehet(ett) ingyen iGO 2006-ról iGO8 8.0.0 vagy iGO8 8.3.0-ra frissíteni. Csak pénzért. (Én is fizettem az upgrade-ért, ha jól emlékszem 25 ezret.)

    Tehát a térképekről beszélünk. Akkor meg nincs olyan PNA (amin gyárilag iGO vagy annak valamilyen klónja, pl. MioMap van), amire ne lehetne legálisan térképet frissíteni. Kell vásárolni egy olyan SD-s iGO-t ami megfelel a PNA-n található verziónak. Ennek a program részét valóban nem lehet a PNA-ra telepíteni, nem is kell, de a térképek minden korlátozás nélkül használhatók.

    Na most ha valaki vett egy legális SD verziót, akkor az már a Naviextras-on regisztrálható, és legálisan frissíthető. Ezt a frissített térképet pedig fel lehet másolni a gépre, de akár közvetlenül az SD-ről is használható. Ugyanis az iGO mindig megnézi milyen térképek érhetők el, és ha egy országról több példányt talál, akkor mindig a legújabbat használja.

    Tehát felejtsétek már el, hogy PNA (akár MIO) esetén nincs legális térképfrissítési lehetőség. Aki ezt hangoztatja, az csak a saját lelkiismeretét szeretné azzal nyugtatni, hogy azért használ warez anyagot, mert legálisan nincs. Csak ez meg nem igaz.

    Azt hiszem ezt kellőképpen kitárgyaltuk.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák