Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz sagajr78 #191 üzenetére

    Szerintem az AoS nem reboot, nem az alapoktól változtat, hanem az egész játék léptéke és háttere is megváltozott olyan mértékben, ami már túllépi a reboot kategóriát számomra.

    Akkor innen nézve ezt akár teológiai vitának is tekinthetnénk. :DDD

    A WhF sem mindig szólt 100+ modelles játékról 2000 pontos sereghatárnál, csak ide jutott a 8th edition-ra (pedig akkor még nem is Goblin seregről beszélünk). Én még emlékszem arra, amikor egy "átlagos" zöldbörű sereg is "csak" 60 modellből állt....

    40K-ban jelenleg az összes GW-s kódexben szereplő neves hős mennyisége: 103 (egyéb kiadványok nevesített egységeit is ide véve, plusz Forge World neves karaktereket ez a szám 140-re mászik fel, bár itt már olyan nevesített egyének is bele vannak számolva amik nem éppen karakterek, így a legfőbb fődémonok, vagy épp nevesített jármű parancsnokok). Tudom mert most számoltam össze őket (jó dolog is a seregépítő programocska).

    Csak a hivatalos Wh40k webshopban van 159 hős, vagyis karakter. A ForgeWorld még ehhez hoz vagy egy-két tucatot (sajnos ott külön nem lehet rákeresni, de gyors belenézésre is vannak nevesített Drenyáktól kezdve mindenfélék.)

    Melyik 3 új fajra gondolsz?

    Valamelyik fórumban voltak ezek a számok, én most hirtelen szintén csak a Tau, Necron és Dark Elf trióra tudnék gondolni, bár tény, hogy a Necron és a Dark Eldar is inkább a 90-es évek vége volt (sőt, a Necron blister még valamelyik WD-hez volt mellékelve, márpedig én 1996 után nem vettem WD-t).

    A WHF Lore-ja valóban jó volt, de senki nem akart oda alkotni.

    Én inkább úgy fogalmaznék, hogy azok, aki a WhF "gazdái voltak", azok eltávoztak, de ezt te is leírtad az előbb...

    Kb. az 6th edition óta döglődött a rendszer, a 7th editionnál már látványos volt, hogy ahogy a szabálykönyvet és a seregkönyveket harmadik-negyedik vonalbeli, sőt, tök ismeretlen emberek kezdték el alkotni...

    A kérdés az, hogy miért nem tudott megújúlni a rendszer? Miért nem tudták vonzóvá tenni? Azt ne mondja senki, hogy nem volt potenciál a világban...

    Az egész 40K kizárólag csak a SM-ről szól.

    Sajnos így van, és számomra azért fájó ez, mert rohadtul nem következetes a rendszer. A saját maguk szabályait nem követik (1000 fős rendek, és a többi).

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák