Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • harry

    veterán

    válasz harry #86 üzenetére

    Megtaláltuk a megoldást, miszerint a rúter beállításainál, bár be volt állítva a port, de utána nem csak Apply-re kellet menni, hanem volt egy restart is. Így most már megy. Javaslom ezt elolvasni, mi ez alapján csináltuk meg [link]

    Theoretically, this damn thing oughta work now.

  • Fauszt

    senior tag

    válasz harry #86 üzenetére

    Helyi hálón be tudom kapcsolni gépemet MagicPackal, viszont ha boot folyamat alatt kikapcsgomb hosszú megnyomásával 'szabálytalanul' leállítom, utána nemkapcsol be.

    Hello! Én több gépen használtam már a wol-t és arra a tapasztalatra jutottam, hogy a gép indítását követően ugye az alaplapi hangszóró bizonyos lapoknál egyszer, míg másoknál többször is sípol és ha a a legutóbbi sípolás előtt kikapcsolod, akkor nem fog felébredni, sőt nem csak a a wol-ra, hanem az alaplapok bios-ában állítható adott időpontban történő bekapcsolás, jelszóra történő bekapcsolás stb. sem történik meg ezesetben, csak ha az utolsó sípolás után történik meg a kikapcsolás. Valószínűleg ez valami ACPI dolog lenne, de engem pl. érdekelne mélyebben, hogy miért is van ez így? Ha valaki esetleg tudja, az ne tartsa magában a választ. Gondoltam már rá, hogy ezügyben nyitok is egy fórumot, de még nem tettem, viszont ami késik, az nem múlik....

  • Fauszt

    senior tag

    válasz harry #89 üzenetére

    Mitől leeht ez, mi köze ennek ahhoz, hogy mennyi diő kikapcs után akarunk WOL-t?

    No ez a másik amit én is nagyon szeretnék tudni. Én egy kicsit mélyebben teszteltem a dolgot és a következőt tapasztaltam.
    Nekem van egy thomson speedtouch 780i wl típusú home gateway-em ill. egy fon routerem. A HGW csatlakozik a netre, ennek egyik lan portjára van kötve az asztali gépem, a másik lan portjára meg a fon. A HGW DHCP-n osztja ki mindig fixen ugyanazokat az ip-ket a gépnek (192.168.1.64) ill. a fon-nak (192.168.1.65). HGW-ben beállítottam az UDP 7-es port forwardját az asztali gépemre (tehát nem broadcast ip-re), majd következtek a tesztek. Notim segítségével a fon wifijén keresztül felmentem a netre, és innen [link] küldtem a routerem WAN portjára a magic packeteket és hozzád hasonlót tapasztaltam. Amennyiben közvetlenül az asztali kikapcsolását követően küldtem a wol csomagot, akkor felébredt a gép, de ha kicsit később akkor már nem mindig. Volt amikor már az asztali gépem kikapcsolását követő 1-2 perc múlva sem ébredt fel, de olyan is volt, hogy 10 percig volt kikapcsolva, amikor küldtem a magic packetet és felébredt, igaz ez volt a ritkább, és 10 percnél hosszabb kikapcsolás esetén nem emlékszek, hogy akár egyszer is felébredt volna ilyen módon.
    Ha a HGW-re az asztalim mellé nem a fon-t, hanem a notimat kötöttem (ez is DHCP-n mindig ugyanazt az ip-t kapta (192.168.1.68)) és erről próbáltam a Poweroff nevű progival felébreszteni az asztalit oly módon, hogy az ébresztendő gép ip címének a 192.168.1.64-et míg alhálózati maszknak a 255.255.255.255-öt adtam meg, szintén hasonlókat tapasztaltam, hol felébredt, hol nem, attól föggően, mennyi ideig volt előtte kikapcsolva az asztali.
    Ha viszont a Poweroff progiban a 192.168.1.255-ös broadcast címre küldtem a magic packetet, akkor mindig felébredt az asztali, még akkor is ha egy napon át ki volt előtte kapcsolva. A gond ezzel kapcsolatban csak az, hogy ugye a routerek többsége nem forwardol broadcast címre, bizonyos routerekben be sem lehet írni, míg másokban (mint pl az én fon-om vagy a HGW) be lehet ugyan írni a broadcast címet, csak épp nem küldi ki a csomagot.
    Az ébresztést teszteltem a notimon is és hasonlókat tapasztaltam.
    Szóval ezt az időtényezőt én is rendkívül érdekesnek tartom és nem értem, miért ébred fel unicast címre küldött csomaggal néhány percig, és utána nem, ellentétben a broadcast címre küldött magic packettel, amivel mindig felébred, bármeddig is állt előtte kikapcsolva a gép. Aki tudja rá a magyarázatot, az ossza meg velünk, mert engem speciel kifejezetten érdekel... :F

  • Fauszt

    senior tag

    válasz harry #92 üzenetére

    Ha azt a 40kB-os wol.exe fájlt használtad a felébresztéshez, akkor ez teljesen normális, hiszen ez is broadcast címre (255.255.255.255) küldi a magic packetet, így mindenképpen fel kell ébrednie a gépnek, függetlenül attól, hogy mennyi ideig volt előtte kikapcsolva, valamint ennél a proginál tudtommal nem is lehet megadni ip-t.

  • Fauszt

    senior tag

    válasz harry #93 üzenetére

    ''beállítottam az UDP 7-es port forwardját az asztali gépemre (tehát nem broadcast ip-re)'' - tehát router config (nálam NAT résznél) nem az IP-det adod meg hanem a gép elnevezését, vagy ez hogy volt?

    Végül is a HGW-ben is ki lehet választani a célgépnél a gépnevet, de meg lehet adni ip címet is (igaz, ha azt az ip-t (192.168.1.64) írom be, amit egyébként kapni szokott az asztalim a HGW-től, akkor a beállítás érvényesítésekor ki is javítja a gépem nevére), de ez teljesen lényegtelen a wol szempontjából.


    Amúgy helyi hálón a progi nem kér IP-t csak MAC címet, ip a routeren kívülre küldésnél kell (legalábbis így ment, és a leírás is ezt állítja). Szóval azt nem tudom, hogy a program hogyan küldi a cuccot.
    Ez amúgy egy egyszerű DOS-os progi, de láttam grafikus változatoknál több beállítási lehetőséget is, megnézzük majd azokat is.


    Amennyiben a fentebb említett 40kB-os wol.exe progit használod, akkor annak ahogy én láttam nem is lehet megadni ip-t, mert az a 255.255.255.255-ös címre küldi a packetet és ha helyi hálózaton belüli gép felébresztését akarjuk, akkor ez így elég is, hiszen ekkor a hálózat összes gépéhez eljut a csomag és az a gép fog bekepcsolni, amelyiknek a MAC címe benne van a magic packet-ben.

  • harry

    veterán

    válasz harry #96 üzenetére

    Majd még kipróbáljuk, hogy ha én nem router mögött vagyok, hanem egyből netre kötve és engem akarnak ébreszteni, akkor mi a helyzet. Ha úgy is megy minden egyes alkalommal, akárcsak a helyi hálón, akkor a router kavar be. Ha ott sem mindig, akkor mással lehet probléma. Az gondolom teljesen mindegy, hogy a küldő router mögött van-e.

    Theoretically, this damn thing oughta work now.

  • Fauszt

    senior tag

    válasz harry #96 üzenetére

    Az mc-wol.exe sem csinál mást, ha csak MAC címet adsz meg neki, egyszerűen kiküldi a magic packetet a 255.255.255.255-ös broadcast címre és így a helyi hálózatban lévő megfelelő mac address-el rendelkező gép be fog kapcsolni.
    Routeren keresztül meg nyílván te sem broadcast címre továbbítod a csomagot, hanem a géped egyedi címére és ahogy azt már írtuk, ilyenkor van az, hogy ha csak 1-2 percig volt kikapcsolva a gép akkor általában felébred, viszont ha több mint 10 percig, akkor szinte biztos, hogy nem. Ezt én sem értem miért van így, de ez a tapasztalat, ha valaki tudja a magyarázatot, az ne tartsa magában!

  • Fauszt

    senior tag

    válasz harry #97 üzenetére

    Ha router nélkül, közvetlenül kapcsolódsz a netre, akkor tuti nem fog menni távolról interneten keresztül a felébresztés, mert nem lesz ip címed, amit meg lehetne adni célcímnek.
    Megjegyzem a fenti tapasztalatok miatt még ha meg is tudnád címezni a gépedet (tehát lenne ip címed), akkor sem ébredne fel az időtényező miatt, mert csak akkor tuti az ébresztés ha broadcast címre küldöd magic packetet, ha pedig ezt megpróbálnád, akkor az már az első internetes routernél elakadna...
    Közben azt hiszem én meg már sejtem miért van az, hogy kikapcsolást követően néhány percig a kikapcsolt gép egyedi ip címére küldött packettel bekapcsolható, de aztán már nem. Megvizsgáltam ugyanis a küldő gépen lévő tűzfallal (kerio), hogy amíg be volt kapcsolva a felébresztendő gép és annak egyedi ip címére küldtem a csomagot, addig az ment is és a kerio is jelzett, majd kikapcsolást követően néhány percig ugyanez volt a helyzet, de néhány percet követően már nem jelzett és ilyenkor már nem is kapcsolt be a gép, bár érdekes módon ekkor is villogott az ébresztendő gép hálókártyájának a ledje ugyanúgy, mint amikor be is kapcsolt rá (ez sokáig félre is vezetett a probléma megismerésében), de az mindig villogott, akármilyen ip címre is küldtem a csomagot az adott alhálózatban, ill. a mac address is lehetett bármi.
    Szóval ez már nagyon elmélet és valószínűleg az internet protokoll sajátosságával magyarázható, hogy néhány perccel a kikapcsolást követően az ébresztő gép még tudja azonosítani, hogy az adott ip cím valójában melyik gépet jelenti...

  • harry

    veterán

    válasz harry #100 üzenetére

    Ezzel persze kívülről csak egy router mögötti gépet tudsz bekapcsolni, viszont ha az meg van, akkor azzal gbe lehet már lőni helyi hálón a többi gépet, de ezzel mi nem akarunk foglalkozni.
    Kicsit off, de ezzel most ott vagyok, hogy üdvözlőképernyő, és felh.váltás. Amint bejelentkezek indul VNC, FTP server, minden. Viszont hogy tudok bejelentkezni távolról?

    Theoretically, this damn thing oughta work now.

  • harry

    veterán

    válasz harry #100 üzenetére

    Valami még továbbra sem tökéletes... havernál mint írtam is, a ~10-15 perce kikapcs után sikerült beindítani. Nálam talán egyből kikapcs után sem, később szintén nem. Ami furcsább, hogy reggel megpróbáltam beindítani haver gépét (ami este ugye ki volt kapcsolva) és nem ment. Ő szintén nem tudta indítani az enyémet.
    Továbbá furcsa, hogy este többször is bekapcsolt a gépem, de sztem ez azért lehet mert minden ilyen WakeOn cucc engedélyezve van és lehet bezavar valami - esetleg a router? De mi lehet az, ami képes mégis bekapcsolni a gépet akkor is ha nem akarom; hameg azon dolgozunk, hogy menjen, akkor sehogy sem jön össze.
    Helyi hálón a továbbiakban is gond nélkül megy.

    Theoretically, this damn thing oughta work now.

  • viralmind

    aktív tag

    válasz harry #102 üzenetére

    Udv!

    Nos detto ugyanigy jartam en is mint ahogyan leirtatok ti is.localbol a gepet sikerul elesztenem barmikor,azonban net felol kb 10 perc utan mar nem,sokat tokoltem vele es sehogyan sem jutottam elorebb,ezert azt a megoldast valasztottam,hogy vettem masik routert ami tudja a remote management-et,es a wol-t.Nos nalam dyn kliens van tehat eleg a router eleresekor a xxxxx.dyndns.hu:8080 cimre hivatkoznom,belepek routerba es abbol inditom gepet,aztan vnc vel csatlakozom ra.ennel egyszerubbent nem tudtam kiotolni honapok ota megy igy a cucc es teljesen kiraly,a router sem volt nagy beruhazas 11 credit volt es meg vok vele elegedve!Remelem tudtam segiteni!



    [Szerkesztve]

  • viralmind

    aktív tag

    válasz harry #109 üzenetére

    Persze nyilvan,ha nem fontos akkor ne cserelj emiatt routert!
    Elgondolasom szerint a wol-t nem is netre talaltak ki hanem belso halora hiszen ott tudsz allando cimkiosztassal mahinalni,illetve ip-d is lehet allando,de ugytudom azert kulon fizetni kell.tehat ha nincs wol-os routered,vagy allando ip-d akkor sztem halott otlet a net felol ebresztes mint ahogyan a sok teszt is bizonyitja /idotenyezo/ egyszeruen nem tudod sztem megcimezni gepedet mert nem tod az ip-t ha dinamikus,es mondjuk sztem kb 10 perc az az ido amig a szolgaltato fenntartja az ip-t bontas eseten is kb igy gondolom de nalam okosabbak majd kijavitanak:)mig belso halon ugye ha akarod akkor fix cimek vannak es ott ezert megy a mac cimzessel valo ebresztes.

  • viralmind

    aktív tag

    válasz harry #112 üzenetére

    Sztem csak keszenliti allapotban tudja ki kapcsolni,illetve keszenletibol tudja visszahozni,ez kikapcsolt allapotban nem hinnem muxene.

    [Szerkesztve]

  • Fauszt

    senior tag

    válasz harry #112 üzenetére

    De ez mire vonatkozik, hibernálásra, készenlétire, kikapcsolt állapotra?

    Ezek az beállítások készenléti és hibernált állapotra vonatkoznak. Amiket ezekkel kapcsolatban tapasztaltam, azok a következők:
    Ha egyik sincs bepipálva, akkor függetlenül az ARP gyorsítótártól, semmilyen hálózati forgalomra nem ébred fel a gép.
    Ha csak az első (''A számítógép kikapcsolhatja ezt az eszközt, hogy energiát takarítson meg'') van bejelölve, szintén függetlenül az ARP gyorsítótártól nem fog bekapcsolni a gép semmilyen hálózati kérelemre.
    Ha a 2. is (''Az eszköz felélesztheti a számítógépet készenléti állapotból) be van jelölve (ez csak az 1. előzetes bejelölésével együtt érhető el), akkor pedig bármilyen az alvó/hibernált gépnek címzett hálózati kérelem hatására (nem csak magic packet-re!!) be fog kapcsolni a gép, még akkor is, ha az ARP gyorsítótárban nem szerepel az alvó gép IP-je, MAC címe.
    Ha pedig a 3. opció (''Csak hálózatkezelő állomás hozhatja ki a számítógépet a készenléti állapotból'') is be van pipálva, akkor csak magic packet-re ébred fel a gép mégpedig oly módon, hogy ha broadcast küldjük a csomagot akkor bármikor, ha viszont az alvó gép egyedi ip-jét adjuk meg célcímnek, akkor csak abban az esetben fog felébredni, ha a célgép MAC címe össze van rendelve a cél ipcímmel a küldő gép ARP gyorsítótárában.

Új hozzászólás Aktív témák