Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fauszt

    senior tag

    válasz Fauszt #99 üzenetére

    Nos egy kicsit mélyebbre mentem, bevetettem egy csomaganalizáló progit (wireshark) még tovább teszteltem, kutattam a neten és megvan a magyarázat az időtényezőre (azaz miért van az, hogy a távoli gép kikapcsolását követően 1-2 perccel a gép egyedi ip címére küldött magic packet-tel a gép szinte biztosan bekapcsolható, míg ha több, mint 10 percet állt kikapcsolva akkor ezzel a módszerrel már nem ébreszthető, csak a hálózat broadcast címére küldött csomaggal).
    Ez elsősorban a hálózati kommunikációt leíró OSI modellel (hogyan is történik egy alkalmazás által generált csomag hálózaton történő továbbítása egy másik hálózati címre), ill. az ARP [link] sajátosságaival magyarázható.
    Vagyis, ha a küldő gép arp gyorsítótárában már nem szerepel, hogy az adott egyedi cél ipcím-hez milyen mac address tartozik, akkor a küldő gép a speciális ethernet szórási címre (FFFFFFFFFFFF) küld egy ARP request-et (ezért villog ilyenkor minden a hálózatba kötött hálókártya ledje), mellyel megpróbálja kideríteni ezt. Azonban célgép, aminek válaszolni kellene a kérésre, ki van kapcsolva és ezért a kérelmet nem tudja értelmezni és ezért nem is fog válaszolni, ergo nem tudja az ébresztő gép, hogy kié az a bizonyos ip cím és így nem is küldi ki a magic packet-et, aminek az eredménye, hogy nem fog bekapcsolni a gép.

Új hozzászólás Aktív témák