Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hoktar

    csendes tag

    Sziasztok!

    Segítségeteket szeretném kérni! Hosszú napok óta küzdök (olvasok, fórumozok, próbálkozok)
    T-Home ZTE Speedport Entry v2i modem távoli elérésével, konkrétan a modem mögötti gépeket, szeretnék felébreszteni távolról.

    Jelenlegi helyzet helyi hálózat:

    - Adott gépek helyi hálózaton (LAN) ébreszthetők, tehát a hálókártya és BIOS beállítások rendben vannak.

    Jelenlegi helyzet helyi és külső hálózat:

    - NAT kikapcsoltatva szolgáltatóval!
    - Modemen PPPoE Pass-through kikapcsolva, nincs mögötte router, csak két switch ami nem managgelhető
    - DHCP Binding menüpont alatt mindkét eszköznek foglaltam állandó (külön) IP címet a hozzájuk tartozó MAC adressekkel
    - DDNS regisztrálva annál a szolgáltatónál, melyet a modem is felkínál, működik rendben, Minden egyes próbálkozás előtt ellenőriztem, hogy a DDNS szolgáltatónál lévő IP egyezik-e a modem jelenlegi IP címével (de próbáltam direkt WAN IP-re küldött csomaggal is)
    - Port forwarding beállítva modemen mindkét eszköznél 10000 feletti portszámmal helyi hálózaton 9-es portra irányítva.
    - Adott gépen beállított LAN portot monitorozva a mágikus csomag megérkezik, de a kívánt eszközt, eszközöket külső hálózatról mégsem lehet felébreszteni kikapcsolt állapotban.

    Mi lehet a baj? Elfogytam teljesen! :(

    Mágikus csomag küldéséhez használt WEB-es program: [depicus]
    Mágikus csomag küldéséhez használt androidos program: [WolOn - Wake on LAN]
    Mágikus csomag megérkezését ellenőrző program PC: [Wake on Lan Monitor/Sniffer]

    Képeket csatolom a "kényesebb" adatok kivágásával, vagy kitakarásával.

    ZTE DSL Modem típusa:
    00_ZTE_Device_Information.jpg

    DSL Connection Status (igaz a modem NAT ON-t jelez, de szolgáltató megerősítette, hogy már kikapcsolták NAT-ot. Az eszköz WAN IP-je egyezik az "enipcimem.hu" által kijelzett IP címmel):

    01_ZTE_DSL_Status.jpg

    WAN Státusz PPPoE Pass-through kikapcsolva (DSL modem mögött két nem managgelhető switch van):

    02_ZTE_PPPoE_Pass_Trough.jpg

    DDNS elérés (DDNS hostnév-hez tartozó IP cím és DSL modem WAN oldali IP cím megegyezik ellenőrizve):

    03_ZTE_DDNS.jpg

    DHCP Binding (Mind a kettő ébreszteni kívánt eszközhöz helyi IP cím foglalva, MAC cím többszörösen ellenőrizve):

    04_ZTE_DHCP_Binding.jpg

    Port forwarding beállítások:

    05_Port_Forwarding.jpg

    Magic packet küldése WEB-ről:

    06_magic_Pocket_WWEB.jpg

    Magic packet érkezésének ellenőrzése számítógép 9-es portján:

    07_Magic_Pocket_Megerkezett.jpg

    Migiri-Migiri-Megyek!

Új hozzászólás Aktív témák