Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog (1)

    Üdv!

    Fordítottam egy asterisk-et a nasomra és megpróbáltam bekonfigolni ezen leírás alapján (csak a tesztek miatt, később belövöm rendesen).

    De ezt dobja verbose kimenetnek:

    Sorcery registered wizard 'bucket'
    Sorcery registered wizard 'bucket_file'
    Parsing '/ffp/etc/asterisk/sorcery.conf': Found
    Cannot update type 'bucket' in module 'core' because it has no existing documentation!
    Failed to register 'bucket' object type in Bucket sorcery
    Failed: ast_bucket_init

    Ez mit jelent pontosan? Hol rontottam el?

    Köszi! :R

    Ui.: asterisk verzió a 14.0.2-es.

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog (1)

    válasz itanczos #1451 üzenetére

    Az oldal annak mondja. Én leszedtem a legfrissebb stabil verziót és írtam egy patchet, hogy leforduljon uClibc-n is.

    Btw, melyik asterisk verzió ajánlott? Ezeket a nem használt modulokat hol tudom kikapcsolni?

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog (1)

    válasz Mr Dini #1450 üzenetére

    Megvan! Dokumentáció kreálással fordult le a kód, csak a csomagból kigyomláltam őket. Lévén, hogy kisebb legyen a mérete. De ilyet még nem láttam, hogy a doksit hiányolja valami...

    Mindenesetre most megpróbálom eleve doksi nélkül konfigurálni, majd leforgatni!

    Hú, ezt milyen nehéz volt kidebuggolni! :S

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog (1)

    Sziasztok!

    Cirka egy évig vártam az Asterisk javításra, s tegnap végre meg is jelent. Így végre le tudtam fordítani az Asterisket a NASomra. :C

    Egyelőre csupán a nagyon basic szintig juttottam el, s rendkívül új vagyok a témában... Konkrétan van két userem, akik tudják hívni egymást, illetve rendelkeznek hangpostával. Gyönyörűen működik ez a része, viszont egy kicsi késést tapasztalok. Ezen lehet valahogyan változtatni?

    Esetleg lehetséges, hogy egy bizonyos számot tárcsázva egy MP3/WAV fájl kerül lejátszásra loopban?

    Illetve szeretnék SMS-eket küldetni/fogadni velük. Ezzel kapcsolatban egy kis útbaigazítást tudtok adni?

    És végül, bár ez csak álom lenne... Van lehetőség "videóhívások" lebonyolítására is? Ha igen, pontosan hogy, illetve Droidon milyen kliens támogatja?

    Köszönöm! :R

    [ Szerkesztve ]

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog (1)

    válasz Exian #1580 üzenetére

    Köszönöm a kimerítő válaszod! :R

    Sajnos a .gsm formátumba konvertálás nem opció hosszútávon, mivel elég sok MP3 fájlról lenne szó, illetve tervezek a jövőben MP3 formátumban érkező icecastos netrádiókat is hallgatni SIP-en. :))

    Helyette találtam egy beépített MP3Player funkciót, ami pontosan erre a célra lett megálmodva! :) Viszont ez önmagában nem működőképes, hanem szükség van hozzá az mpg123 binárisra. Így hát gyorsan fordítottam egyet, csináltam egy gyors csomagot, felraktam, s működni látszik. Viszont a minősége sajnos nem a legjobb. Amiért feltételezem, hogy ez a ludas (ps kimenetből szedtem ki a parancsot):

    mpg123 -q -s -f 8192 --mono -r 8000 /var/lib/asterisk/moh/macroform-robot_dity.mp3

    A mono-t még megértem, de a bitrátával igen csínján bántak.

    A loop pedig nem akar működni így (egyszer játszódik le csupán, majd vége szakad), helyette egy ilyen sort:

    [Nov 2 21:05:02] NOTICE[17850][C-00000012]: app_mp3.c:147 timed_read: Poll timed out/errored out with 0

    Feltételezem, hogy ez az MP3Player "hibája", mivel 0-t ad vissza, amennyiben vége a számnak. Csak arra nem jöttem még rá, hogy az Asteriskkel hogyan kell tudatni, hogy ez a 0 return ne legyen rá hatással.

    Mindenesetre találtam egy format_mp3 add-on-t az Asterisk forrás menuconfigjában, így teszek majd egy próbát azzal is, hátha ezáltal a mezei Playback/Background függvények is ismerni fogják az MP3 formátumot, illetve hátha a minőség is jobb lesz.

    Közben egyébként arra keresek megoldást, hogy hogyan lehet extensionből lenémítani a hívó mikrofonját. Találtam egy MUTEAUDIO függvényt, de nincs ilyen az Asterisk telepítésemben, pedig a legfrissebb gIt forrást fordítottam le.

    Illetőleg, az SMS kapcsán találtam egy ilyen szkriptet. Ez tökéletes lenne szerintem, amennyiben lenne app-fakeanswer modulom, viszont ez hiányzik a fordításomból, s a Gugli sem tudott értelmes találatokat hozni erre a modulra. Létezik egyáltalán ilyen? :D

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog (1)

    válasz Mr Dini #1581 üzenetére

    SMS probléma szerencsésen megoldva! :)

    Itt találtam egy kész megoldást, csak egy kis átalakításra volt szükség benne:

    [astsms]
    exten => _X!,1,NoOp(SMS receiving dialplan invoked)
    exten => _X!,n,NoOp(To ${MESSAGE(to)})
    exten => _X!,n,NoOp(From ${MESSAGE(from)})
    exten => _X!,n,NoOp(Body ${MESSAGE(body)})
    exten => _X!,n,Set(ACTUALTO=${CUT(MESSAGE(to),@,1)})
    exten => _X!,n,MessageSend(${ACTUALTO},${MESSAGE(from)})
    exten => _X!,n,NoOp(Send status is ${MESSAGE_SEND_STATUS})
    exten => _X!,n,GotoIf($["${MESSAGE_SEND_STATUS}" != "SUCCESS"]?sendfailedmsg)
    exten => _X!,n,Hangup()
    ;
    ; Handle failed messaging
    exten => _X!,n(sendfailedmsg),Set(MESSAGE(body)="[${STRFTIME(${EPOCH},,%d%m%Y-%H:%M:%S)}] Your message to ${EXTEN} has failed. Retry later.")
    exten => _X!,n,Set(ME_1=${CUT(MESSAGE(from),<,2)})
    exten => _X!,n,Set(ACTUALFROM=${CUT(ME_1,@,1)})
    exten => _X!,n,MessageSend(${ACTUALFROM},ServiceCenter)
    exten => _X!,n,Hangup()

    Természetesen az "_X!" helyére lehet más patternt illeszteni, amennyiben ez nem lenne megfelelő. Illetve nálam a biztonság nem volt szempont, mivel az asterisk egyelőre csupán kísérleti jelleggel fut, viszont egy éles rendszeren nem biztos, hogy okos használni... :U

    PS: Elnézést a hozzászólás áradatért! Tekintsétek kezdeti lelkesedésnek az új játékszer iránt! :))

    [ Szerkesztve ]

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog (1)

    Üdv!

    Régen piszkálgattam az asterisk háza táját. Akkor még chan_sip volt a bevett szokás mindennek a lebonyolítására. Annak idején eljutottam odáig, hogy felraktam a szervert, csináltam pár usert és ennek eredményeképp az egész család mobilneten ingyenesen tudott telefonálni, SMS-ezni, videó hívni.

    Ahogy nézem egy ideje már pjsip van helyette, amit fel is dobtam a szerverre. Most pedig egy másik felhasználási módot tervezek. van egy SIP szolgáltatás, ahol előfizető vagyok és a terv az, hogy eköré felrakom az Asterisket, mint MiTM PBX. Tehát lenne egy saját telefonközpontom, hasonlóan, mint régen, virtuális számokkal, ezek a számok tudnák egymást hívni stb. Illetve ha valaki mondjuk egy +36 prefixes számot hív, akkor az menjen ki egy extension szabály segítségével a SIP szolgáltatásra. Illetve ha valaki a SIP szolgáltatáson hív, akkor bemondaná google translate hanggal az asterisk, hogy nyomd meg a 2-t a továbbításhoz, és ha a userünk, aki felhívott sipen valóban nem robot és értette az utasítást, akkor egy kis várakozó zene kíséretében felhívatnám magamat a belső Asteriskes számon. Ha ez nem csöngne ki, akkor asterix bácsi intézné nekem a hangpostát is.

    Eddig közvetlenül volt a zoiperem ráállítva a SIP szerverre, amiért fizetek, viszont ha nem volt stabil a netem, gyakran megszakadt, meg nem szerettem, hogy nincs hangposta meg stb.

    Gondoltam, ha már fizetek egy linux szerverért amúgy is, felteszem arra az asterisket, majd az elintéz mindent.

    Viszont szörnyen elakadtam, bevallom őszintén a leírások és doksik nagy része még a régi chan_sipre vannak írva és nem túl sok infó van az új rendszerről.

    Találtam egy ilyen konfigot a német telekomhoz: [link]

    Kicsi módosítással tökéletes a konfig, eljutottam odáig, hogy 200-zal regisztrál az asterisk a SIP szolgáltatómhoz. Gondoltam megyek tovább és hozzáadok egy bob teszt usert. Mint kiderült, erre van egy elég kényelmes eszköz, a pjsip_wizard.conf, ami generál egy szép pjsip konfigot. Ez megtörtént:

    pjsip_wizard.conf:

    [user_defaults](!)
    type = wizard
    transport = ipv4
    accepts_registrations = yes
    sends_registrations = no
    accepts_auth = yes
    sends_auth = no
    has_hint = yes
    hint_context = DLPN_DialPlan1
    hint_application = Gosub(stdexten,${EXTEN},1(${HINT}))
    endpoint/context = DLPN_DialPlan1
    endpoint/allow_subscribe = yes
    endpoint/allow = !all,ulaw,gsm,g722
    endpoint/direct_media = yes
    endpoint/force_rport = yes
    endpoint/disable_direct_media_on_nat = yes
    endpoint/direct_media_method = invite
    endpoint/ice_support = yes
    endpoint/moh_suggest = default
    endpoint/send_rpid = yes
    endpoint/rewrite_contact = yes
    endpoint/send_pai = yes
    endpoint/allow_transfer = yes
    endpoint/trust_id_inbound = yes
    endpoint/device_state_busy_at = 1
    endpoint/trust_id_outbound = yes
    endpoint/send_diversion = yes
    aor/qualify_frequency = 30
    aor/authenticate_qualify = no
    aor/max_contacts = 1
    aor/remove_existing = yes
    aor/minimum_expiration = 30
    aor/support_path = yes
    phoneprov/PROFILE = profile1

    [bob](user_defaults)
    hint_exten = 1000
    inbound_auth/username = bob
    inbound_auth/password = bobspassword

    Majd futtattam egy pjsip export config_wizard primitives parancsot, ami generált egy kilóméteres konfigot: [link]

    Kapott a szerver egy reloadot, majd:

    *CLI> pjsip show auths
      I/OAuth:  <AuthId/UserName.............................................................>
    ==========================================================================================
         Auth:  bob-iauth/bob
         Auth:  bob-iauth/bob
         Auth:  sip_szerverem_1234567_auth/+<telefonszámom>
    Objects found: 3

    Láthatólag a korábbi átalakított telekomos auth mellett megjelent a bob is, szuper. :C

    Na, felraktam a Zoiper-t, aztán próbáltam csatlakozni. Nem ment. debugra állítottam a pjsip logot, ami kibökte, hogy tonnaszám kapja vissza az én Asterisk szerverem a SIP provideremtől a 401-eket, mivel valami oknán fogva a bob auth-hoz a SIP szerverem preferálja, nem pedig a lokális bob usert.

    Én ezt értem, miért van, de hogy tudnám mégis megoldani? Hogy lehetne sip szerverhez úgy kapcsolódni, hogy az ne foglalkozzon egyáltalán auth-tal, csak egy mezei softphone legyen az is?

    Köszi!

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog (1)

    válasz Mr Dini #1699 üzenetére

    Mégsem kerül továbbításra a REGISTER üzenet, valamit benéztem. Viszont az Asterisk 401-gyel valamiért a bob fiókra.

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

  • Mr Dini

    addikt

    LOGOUT blog (1)

    válasz itanczos #1701 üzenetére

    Okés. Bár alapvetően írtózom a guitól, én is úgy látom, hogy nem úszom meg a teljes PHP+nginx+mariadb szenny kombó nélkül a vason, mert ezt kézzel összelegózni kín lenne. :B

    Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

Új hozzászólás Aktív témák