Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #79335424

    törölt tag

    válasz instantwater #355 üzenetére

    No, az tényleg erős lenne, mivel a Picuntu az tulképp egy 14.04 -es Ubuntu. Grafikus felületen működik minden. A hálózati adaptert is látja a dmesg szerint. Egyébként Itt a dmesg, hátha vki talál benne valamit. Hiba az van benne gazdagon. Biztosan kéne konfigolni, sejtem is, hogy mit. Általában az szokott lenni a hiba, hogy ilyenkor nem ugyanazon a néven/helyen keresi az eszközt, mint ahol valójában van. Mondjuk eth0 -át keres, de az eszköz eth1. A hálózati konfig GUI -jában is minden szürke. Nincs beviteli lehetőség. Sőt már a billentyűzetnél is elakadtam, mivel csak angol layout van. Gondolom le kéne tölteni vmi másikat, de net nélkül ez nem nagyon megy. Magyar billentyűzeten, angol layout -tal meg elég nehéz kezelni a terminált. Az előző Picuntuval nem szoptam ennyit.

    Betyarr:
    Pont azért küzdök ezzel a miniPC -s verzióval, mert ha ez működik, akkor ebből lehet gyártani egy lemezképet, amit egyszerűen lehet flashelni Linuxostól, asteriskestől. Ráadásul van belőle szerver verzió is, ami csak 800MB, míg a Desktop az 1,8GB.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák