Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • varmi2

    nagyúr

    válasz Zsohi #81870 üzenetére

    Hogy rögzíted összes a két radit?

    Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz Zsohi #81870 üzenetére

    na hat ez igy elegge takolmany, viszont technikailag nem pogacsa, mert van par centi hely a radiatorok kozott. igazabol parhuzamos es soros kotes max aramlason latszana, nem hinnem lenne kulonbseg.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • Zsohi

    őstag

    válasz Zsohi #81870 üzenetére

    A kíváncsiságtól hajtva viszonylag hamar lezavartam a teszteket.

    A számok:

    Első körben a solo Alphacool ST30 push/pull-ban egyértelműen a leggyengébb volt a trióban, ami azonnal egy kisebb meglepetéssel ért fel számomra és egyben bizonyítja is a másik két alternatív verzió működőképességét is. Az első és harmadik képen látottak között, pedig lényegi különbséget egyáltalán nem véltem felfedezni ami ismételten meglepő volt, hozzáadva hogy a sandwich az egy, 1 fokkal melegben szobában lett tesztelve. A kérdés adott, hogy most a radi a szembe fordított szívásiránnyal és látszólagosan elég méretes réssel vakvágányon ment, vagy a rétegzett radik nem akkora baromságok párhuzamos bekötéssel egy minimális 2 centi körüli réssel köztük. A teszteket itt statikus 2000 fordulat/percen tekerő ventikkel eszközöltem.


    Itt a 3. képen szereplő elrendezés látható, ventik 2000rpm . A zöld a bemenőágon a levegő hőfokát jelzi, kék a köztes és a piros a víz. A víz és a köztes térben lévő levegő hőfoka közti különbség még egészségesnek mondható szerintem, így az extra radiátor hatása érzékelhető. Az ami itt számomra ismételten érdekes volt, hogy a vízmelegedésével a víz és a levegő közti különbség folyamatosan csak emelkedett. Azzal tisztában voltam, hogy a levegő ahogyan melegszik úgy emelkedik a hővezető képessége és a hőkapacitása is, de nem gondoltam volna, hogy ez valamilyen formában is meg fog itt mutatkozni.


    Ugyan ez, csak most 1000-es fordulaton.


    Itt pedig a teljes rendszer látható ismételten 1000-es fordulaton és nekem kényelmetlenül gyenge teljesítménnyel, majdnem folyamatos 540 wattos terhelés mellett. Viszont megint csak érdekes, hogy nem igen van különbség az inkább ideálisabbnak(első kép) és a hülyeségnek(harmadik kép) mondott elrendezések eredményei között, ha elvesszük a 2 fokos különbséget ami a szobában volt, ami a fentiek tükrében kérdéses.


    Némi extra ahol a különbség a ellentétes áramlás okozta különbség látható, fordítva kötöttem be a gyorscsatikat. :DDD


    Itt az áramlás közti különbség látható, vagy éppen a nagy semmi. :)

    Ha pedig még lesz kedvem letesztelem a szendvicset, leszigetelve a rést és lehet beszerzek egy 60-as 480-as radit.

    https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

Új hozzászólás Aktív témák