Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aljasvip

    senior tag

    válasz stnorcy #65767 üzenetére

    Az a videó kicsit csalóka, de gratulálok annak akinek sikerült oda benyomorítani azt a hűtést.

    Alapvetően a fenti radiátor elhelyezéshez az alaplap felett érdemes 60mm szabad helyet hagyni, hogy a radiátor és a rajta lévő fan-t oda tedd.
    A 275R esetében ez a kombó az alaplap elé lóg. Ez akkor lehet gond, ha kicsit magasabb VRM hűtésed vagy bordázott RAM-od van, ott ütközés lesz. Ha csak ventilátorokat akarsz beszerelni, már az is az alaplap felé nyúlik, de az még épp elfér. És ha elfelejtetted a CPU 8pin power-t bekötni vagy táp csere kell, akkor bonthatod a hűtés hozzá.

    A szomorú tény az, hogy a midi tower házakat nem lehet kényelmesen beépíteni.
    Onnan ismered fel a midi tower-t, hogy egy hátsó nézeten az I/O shield felett nincs ráhagyás, hanem egyből jön a gépház teteje. Valamint ezeknek a házaknak a hossza/mélysége és szélessége is meg van vágva. Ha csak 155/160mm CPU hűtő fér bele, akkor a VGA blokk I/O modulja sem fog elférni egy egyenes oldallap alatt, tapasztalatból mondom.

    Nekem egy kicsit extrásabb midi házikóm volt, TT Versa N25, ahol az alaplap felett hagytak ki kis helyet és még meg volt magasítva ott a fan mount, így éppenséggel befért egy 30mm vastag radi plusz fan az alaplap felé. Terveztem, hogy előre is rakok egy radiátort, de a pumpa alig fért volna el a 300mm hosszú VGA előtt. Így is egy külön VGA blokk I/O adaptert kellett vennem, mert az oldallapot nem tudtam feltenni a házra. Itt egy kép a build-ről

    Ha egyedi vízhűtésre alkalmas gépházat szeretnél, akkor jobban meg meg kell rázni azt a bizonyos malacperselyt.
    Rengeteg jó ház van, de főképp 50k környékén, pl.:
    - Cooler Master MasterCase H500P
    - PHANTEKS Enthoo Evolv
    - Phanteks Eclipse P600S (nekem most ez van)
    - Be quiet! Dark Base 700 vagy 801
    - Lian Li O11 vagy O11XL
    - Fractal új XL háza, és még sok másik

    Ha mégis emellett a ház mellett maradsz, sok szívás lesz vele, de nem lehetetlen. Hajrá! :)

    [ Szerkesztve ]

  • apollo12

    veterán

    válasz stnorcy #65767 üzenetére

    Hasonló gépbe így fértem el [link] 30mm vastag 1db 240mm radi meg egy 360mm radi pont elfért

Új hozzászólás Aktív témák