Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nyesteb

    tag

    Sziasztok!

    Most vásároltunk vidéken egy családi házat a következő jellemzőkkel:
    1981-es építés, 94nettó nm, szigeteletlen, régi ablakokkal. Jelenleg konvektoros fűtés van, de ezt nem szeretnénk megtartani. Az otthonmelege program keretében szeretnénk szigeteltetni, ablakot cseréltetni. A villanyt is áthúzzuk. Gondolkodtunk, milyen fűtés lenne a nyerő. Mivel adott a gáz is, így nem egyértelmű. Szeretnénk napelemet is felrakatni a tetőre (75nm déli tetőnk van), így akár az elektromos is szóba jöhet. Érdekelne tapasztalat, kinél mi vált be? A gázcirkó, ahogy hallom, nulláról kb 2,5 millió lenne. Ez azért nem kevés, de ez csak hallomásból volt. 2 nagy szoba, 1 félszoba, konyha, fürdő-wc és előszoba most a kinézet. A tetőtér sincs szigetelve még, de azt megoldom magam, az nem jelent gondot. A talajra minden helyre lépésálló szigetelést terveztem, rá laminált parketta, a vizes helyekre PVC, vagy vízálló parketta, esetleg járólap, de a parketta nekem a szimpatikus. Ez még nem eldöntött.
    A hőszivattyútól az ára riasztott vissza, mert sok helyen azt mondták, hogy a megtérülési idő vége felé tuti elromlik, max 15 évet bír ki. Tudom, a gázkazán se hosszabb élettartam, ott is vannak éves költségek, ezért gondoltunk az elektromos fűtésre, csak ahhoz meg sok napelem kell, ami szintén nem olcsó.

    Szerintetek?

  • nyesteb

    tag

    válasz emre #355 üzenetére

    Köszi a válaszokat!

    itt azt mondták, hogy létezik a projekt és mindenhonnan ezt a választ kaptam eddig: http://rezsinullazo.hu/maganszemely/
    Megnézem a másik fórumot is, köszi!

Új hozzászólás Aktív témák