Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 4D4M

    aktív tag

    válasz csubuka #6796 üzenetére

    Bocs, nem vettem észre.

    Ám végülis egész télen nulla kondenz lenne a fan-coilnál. Szóval annyi idő alatt úgyis kiszáradna nem és ez a hatás megszűnne?
    ~
    Erre írtam, hogy kizártnak tartom, hogy az Aspennél nem gondoltak arra, hogy szezonális használatú is lehet egy kondenzszivattyú és kiszáradás esetére ne lenne benne b megoldás a bűzzárra.

    A leszívás megakadályozható azzal is, hogy felbővülsz az ejtőszakaszokkal kellően nagyra, (akár már a 32-es is elég)

    A gipszkarton fölé tevést a nehéz hozzáférés miatt jobb lenne elkerülni nem?
    ~
    Egyértelműen elkerülném, ha csak nem akarsz rev ajtókat nézegetni.

    Esetleg ez a légbeszívó termék lehet megfelelő ilyen helyre?
    ~
    Ezt nem tudom értelmezni: Kifújt levegő mennyisége 35m3/h
    Lehet, hogy működne, de ennek tervezésénél nem volt szempont a bűzzárás, szóval vannak aggályaim.

    #6808 Veron:
    Azt leszögezhetjük, hogy levegő van benne, másképp nem tud csobogni. (ha csobogásról van szó). A felső szint radiátorait érinti csak a probléma? Mekkora a nyomás a kazánnál?

    Esetedben a légtelenítés menete így néz ki:
    1.: összes radiátor elzár, akár a szeleppel, akár az osztó-gyűjtőn, de úgy rémlik nincsenek rajta elzárók.
    2.: kazánt légtelenítő módba kell kapcsolni a szerviz menüben.
    3.: kazánszivattyú automata légtelenítőjét is ki kell nyitni és a radiátoron is légteleníteni
    4.: megismételni minden radiátornál a folyamatot úgy, hogy a többi radiátor ki van zárva (a szintek saját osztóját is kizárhatod, ha az egyszerűbb és lehetséges.)

    #6811 pjen:
    Az aljának is melegnek kéne, hogy legyen.
    ~
    Ez térfogatáramfüggő következmény. Nem feltétlen kell melegnek lennie

    #6805 garga01:
    De amúgy a legtöbb cucc tervezéskor úgy készül, kibírja azért a kicsit nagyobb nyomást is, csak nincs garancia rá.
    ~
    Általában a bekötésre használt flexicsövek pukkannak el elsőnek.

    Egyértelműen indokolt a nyomáscsökkentő beépítése és 3.5 barra nyugodtan be is lehet állítani. A felesleges vízfogyasztásra is nagyon jó hatással van.

    [ Szerkesztve ]

    ...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

Új hozzászólás Aktív témák