Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fraba

    aktív tag

    Sziasztok!

    Egyik tavaszi projektem az a kertemben lévő kisház villamosítása, ahol egyébként hosszútávon egy hobbiműhelyt szeretnék létrehozni mindenféle géppel (fúrógép, fűrész, hegesztő gép stb.)
    Készítettem pár képet, amit itt találtok [link]. Ezen bejelöltem minden fontos információt.
    Légkábel nem opció, egyrészt a fák miatt, másrészt ez egy társasház és a lakók nem mennének bele szerintem. Az egész házat középtávon szeretnénk bepucolni, és legalább 6, de lehet, hogy 10 cm hőszigeteléssel kivül ellátni.
    A villanyórámon van egy 25A-es kismegszakító, onnan a ház külső faláig el tudom vinni a kábelt a falakban lévő csövekben, viszont a ház külső falától nézve némileg tanácstalan vagyok. Elképzelésem van, de nem biztos, hogy az úgy jó lesz.

    A kérdés: hol, milyen kábelt használnátok, milyen védelemmel, csőben/nem csőben, hol váltanátok egyik kábeltípusról a másikra (nyilván földkábellel nem húzom végig a lakást a villanyórától :N ), a kisházban belül hova lenne célszerű felszerelni a biztosítéktáblát stb stb. Minden érdekelne, ami eszetekbe jut és hasznos tanács lehet a zőcsárga szigszalag alkalmazása mellett :))

  • fraba

    aktív tag

    válasz bluemirage #507 üzenetére

    Hát le a kalappal előtted. Köszönöm szépen a mindent kimerítő korrekt hozzászólást! :R :R

    Ui: Különösen ez tetszett a legjobban: "1=így szoktam 0=nem így szoktam, ergó hülyeség. " Ezen nagyot röhögtem :D

Új hozzászólás Aktív témák