Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gurabli

    senior tag

    válasz PROTRON #8983 üzenetére

    Nagyon szépen köszönöm részletes válaszod!
    Nem, egyáltalán nem spórolni szeretnék. Naivan (és laikusként) azt gondoltam, hogy egy kmsz azért képes teljesíteni, amit kell, ha már itthon forgalomban lehet(ett). :( A Fi relénél azért nyugodtabban alszom, ha minőségi és nem egy no-name.

    Belső két emeletes társasházi lakásban lakunk, nem ház. Villanyóránál 25A van, elég mindenre, soha semmi gondunk nem volt. Vezetéket (a világítást kivéve) mindenhol rézre cserélve. Most megnéztem újra mindent:

    Emelet: itt az egyetlen nagy fogyasztó egy klasszik inverteres split klíma. Minden más led világítás, tv, erősítő, elektromos redőny, számítógép(ek), fürdőszoba - ahol a legnagyobb fogyasztó a hajszárító :) És rosszul tudtam, most megnéztem, az említett XBS 25A AC 30mA Fi relé van és GE kismegszakítók (nem XBS): GE G41 C16 4500 (8 db + 3 db nincs bekötve). Ha jól tudom, ezek a GE-k jók, nem kell cserélni. Betennénk mellé egy Schneider RESI9 áram-védőkapcsolót (A osztály, 2P, 25A, 30mA) az XBS helyett és ennyi az emelet.

    Földszint: itt van kb. minden, ami fogyaszt :) Gázkazán, mosógép, szárítógép, mosogatógép, elektromos sütő, mikró (a főzőlap az gáz). Itt is ua. az XBS Fi relé van.
    És 6db XBS C16 6000 kmsz és egy Schneider Resi9 C16 4500. Itt a kép: Link
    Balról jobbra haladva:
    Fi relé - még az XBS
    1. Gázkazán (turbós)
    2. Sütő, mikró, mosogatógép és konyhapult dugaljak (nincs nagy fogyasztó)
    3. Mosógép
    4. Fürdőszoba világítás és dugaljok és konyhapult világítás (minden LED)
    5. 3 db dugalj az amerikai konyhában és elektromos redőnyök
    6. Hűtő, am.konyha és mosókonyha világítás + terasz világítás + két dugalj, amiről egy elektromos fűnyíró üzemel max. + elektromos bejárati redőny és elektromos napellenző
    7. Szárítógép (ez a Schneider kmsz).

    Akkor két darab Schneider RESI9 áram-védőkapcsolóra (A osztály, 2P, 25A, 30mA) csere.
    És a földszinten a 6db XBS kismegszakítót cserélni Schneider 6kA C16-ra (Acti9 1P, C16A, 6kA). Esetleg elég lehet a 4,5kA? Nem számít az ára, amelyik a jobb, ajánlottabb. :R

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

  • simico

    aktív tag

    válasz PROTRON #8983 üzenetére

    Az XBS esetén volt 5-10% esély, hogy pl hibás kmsz esetén továbbra is átadott, nem lehetett lekapcsolni, ami azt jelenti hogy ha épp akkor túlterheled az adott áramkört leéghet a vezetékezés.

    Ez komoly? Nálunk csak 24db XBS kismegszakító van a fő elosztóban...

Új hozzászólás Aktív témák