Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PROTRON

    addikt

    válasz Lifer092 #9350 üzenetére

    Engem mindenütt kiröhögnek, de még az én álláspontom is az hogy mivel új szerelés lesz, így szerintem nem elég magas a kockázat ahhoz hogy megérje, inkább másik villanyszerelési alkatrészre költeném ezt az összeget.
    Pl egyes berendezéseknek önálló, saját FI relét rakatni, hogy ne minden egyszerre menjen le...
    Amúgy a társasház folyosói vezetékezése régi? Csak mert a PEN vezető szakadás nagyobb probléma, ami ellen sem ez, sem a FI relé nem véd.
    De erre meg az összes szerelő és az összes villamosmérnök beleértve a szakma nagyöregjei egy emberként óbégatják hogy az évente 2 haláleset nem elég nagy kockázat hogy kifejlesszenek védelmet...

    De ha a közös hálózat ötvezetős(ezt a villanyszerelő megtudja mondani), akkor nincs ilyen jellegű veszély se.
    Mármint az hogy külön jön be a földelő vezető az még nem elég info, a lépcsőházban a közös méretlen elágazó dobozt kell kinyitni és belenézni.

    Oké hogy az ívzárlat érzékelésnek persze van haszna, de nem annyira siralmas a helyzet mint ahogy azt a készülék reklámozói bemutatják...

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Új hozzászólás Aktív témák