Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PROTRON

    addikt

    válasz Rottweiler89 #6728 üzenetére

    Teljesen korrekt a megközelítésed.
    Szuper hogy előrelátóan leírtad az elektromos fogyasztókat is.
    Helyes a kalkulációd, sajnos 3,7kW-ra van szerződve a lakás, a kismegszakító rövidebb ideig 5-10 percig megengedi a 10-20%-os túlterhelést, de mindenképp feladata a lekapcsolás.

    A mérőóra típusa nagyjából mind1, de örvendetes hogy adott helyen már lecserélték elektronikusra a régi helyett.

    Régebben a társasházaknak nyilatkozniuk kellett hogy a lépcsőházi fővezeték hálózat elbírja-e a többlet terhelést (16-->32A-re), manapság már ez az adminisztrációs lépés nincs, hanem a rendszerhasználókra van bízva.
    -jó lenne finoman megérdeklődni a közös képviselőtől hogy egyébként milyen állapotú a fővezeték hálózat, vagy hogy a társasházi közösség egésze akar-e fővezeték felújítást, lakások mérőhelyi szabványosításával(bővíteni csak szabványosítás után lehet);

    Budapesti a lakás? Ha igen, melyik terület? Pl X.kerben is sokfelé vannak panelházak, nem mind1 melyik környék.
    Bár abból kiindulva hogy egyéni elektromos fűtést kell alkalmaznotok, sejtem hogy nem távfűtéses helyen vagytok. Egyáltalán a használati melegvíz jelenleg mivel készül ha csak jövőre lesz elektromos bojler?

    Ahogy lappy kollega írta, ha Pest megyei az ügy akkor azon a weblapon érdemes elindulni.
    -Fontos hogy csak a szerződött rendszerhasználó kezdeményezhet "Igénybejelentés" folyamatot, megjelölve bal felül a "Teljesítménybővítés" rublikát;
    -persze Ő adhat meghatalmazást, az adott weblapon alul ott a formanyomtatvány, azt kell használni mielőtt még rögtönöznétek valami kézzel írottat gondoltam szólok;
    -ha a rendszerhasználó tudja igazolni magát, akkor elhagyható a nem hiteles tulajdoni lap letöltése a netről, de mivel évente 2 példányt úgyis mindenki ingyen letölthet szerintem annyi böngészést megér a dolog mellékelni lehessen;

    -mindenképp keresni kell un. "ASZR" érvényes jogosítvánnyal is rendelkező villanyszerelőt a tényleges szerelés miatt.
    Az igénybejelentési folyamatot intézheti Ő is, de nem kötelező neki, elvileg jobban tudják mit hova kell x-elni, de a szakbarbároktól ez nem várható el, sokszor extra pénzt kérnek érte;

    -el lehet indítani az adott felületen, vagy emailben, de a leggyorsabb ha időpontot foglaltok a Bp. XIII.-ker Váci úti irodába "Műszaki ügyek - igénybejelentés"-hez, ehhez nem kell regisztrálni, hanem azt kell bepipálni hogy "új ügyfél vagyok" ahol kérdezi;

    Válaszul az EON megküldi az MGT-t, aminek a második oldalán egy kis rublikában szerepel hogy pontosan mire van szükség, ha nem szerepel az hogy "Csatlakozó berend. terv jóváhagyás", akkor jó, mert nem kérnek külön tervezést.

    Ezután a szerelőtök elvégzi a mérőhelyi munkát, ami után az általa kitöltött szükséges papírokat ugyanúgy el juttatjátok az EON-hoz aki az általuk írt visszajelző emailt követően 10 nappal később kicseréli a kismegszakítót és leplombálja a mérőórát.

    Ha interneten intéztek mindent, 2-3 hónap lehet az átfutás mire minden levél-válasz levél kezelése megtörténik.

    Szerintem azt érdemes kérni a szerelőtől hogy 3 fázisra készítse elő a mérőhelyet, azaz 5x10-es vezetéket használjon a minimális 3x10 helyett.

    Ha csak 1x32A-ig bővítetek, olyankor nem szoktak tervezést kérni, ebben az esetben az ELMŰ felé csak kiszállási díjat, 14k hufot kell fizetni.
    Ha kértek mellé másik fázisra pl még 1x20-at, akkor az összesen 32A feletti teljesítmény esetén további amperenként br. 5k hufot kell fizetni az ELMŰ felé,
    tehát 1x32A+1x20A=52A
    52A - 32A (ameddig nem kell extra hozzájárulást fizetni) = 20A
    20A * 5k = 100k huf fizetendő ELMŰ felé.

    Ezt azért írom ki, mert a fogyasztóid:
    elektr. sütő: 13A
    bojler: 8A(tervezett)
    fűtőtest1: 6A
    fűtőtest2: 4A
    Ez így már 31A ha épp minden bekapcsol felfűtéshez, hogy ne legyen kellemetlenség, idővel szerintem kellhet a +20A szigorúan másik fázisra kérve. Az egyből 3x20A az még drágább.

    Jelenleg kipróbálhatjátok 1x32A-el is, hátha elég amíg lesz bojler, lehet meg tudtok úszni 100k költséget.

    A szerelő munkadíja valahol 150-250K között lehet( de persze nem ismerek mindenkit), helyszín függő, a 250-be szerintem belefér a +2 db vezetékszál behúzása a 3 fázisú rendszerhez.
    Ehhez jön még a lakáson belüli kiselosztó felújítása, ez tuti nem maradhat ráadásul jobb egyszer hozzányúlni a rendszerhez, ez még 40-70k között lehet, szerelője válogatja.
    + a fentebb említett ELMŰ díj, ugye vagy 14k, vagy 100k.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Új hozzászólás Aktív témák