Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Auratech

    őstag

    -Esti Ráadás

    Na még valami, ami tovább jutott a puszta gondolatnál. 88-ban Tokajban kirándultunk. Én Apám bőrkabátjában (mongol, bokáig érő) voltam. Zsebeiben elfért minden, talán még egy kiló kenyér is :)
    Kinn aludtam a szabad ég alatt és Bachot, Vivaldit hallgattam egy fa tövébe heveredve. Fáztam. Mivel a kabát az orrom hegyéig ért, kipróbáltam valamit. Az orromon szívtam be a levegőt, a számon meg ki. Az orom a kabáton kívül volt, a szám a kabát gallérjától takarva. Tehát a kilélegzett levegőt befújtam a kabátba. A lábam felhúzva magam alá hajtottam a kabátot. Nyolc- tíz perc múlva a tökéletlen "befúvás" ellenére kellemes meleg volt odabenn. Ebből jött az ötlet, hogy a kilélegzett 37 fokos levegő energiáját a ruha fűtésére kell használni.
    Az egyszerűség kedvéért egy hálózsákot, egy 3M maszkot és három méter hajlékony gégecsövet eszkábáltam össze. Tíz évvel később. Működött. Egyetlen gond a pára lecsapódása volt, de miután meleg lett a nyirkosság is megszűnt. A kilélegzett levegő hője, párája visszanyerhető és nem csekély. Nem tudok olyan hegymászó ruháról, ami hasznosítaná ezt. A maszkból kiáramló levegő előfűtheti a bejövő-20at, beáramolhat a lábakhoz, kesztyűbe. Elgondolható. Jó éjt!

    Auratech Field Recording

Új hozzászólás Aktív témák