Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Auratech

    őstag

    -Első találmányom, a térddel elzárható vízcsap

    Még ovis voltam, de már mosogatnom kellett. Egy tálcás mosogatónk volt és csak folyó vízzel tudtunk normálisan elmosogatni. Nagyon zavart, hogy másodpercenként el kellett zárni a vizet kézzel, vagy leszúrást kaptam a pazarlás miatt.
    Akkor gondoltam ki, hogy a vizet térddel kellene elzárni, hogy csak addig follyon, míg éppen szükséges. Egy térdmagasságba szerelt pedálszelepről álmodoztam, amit, ha benyomok, elzárja a csapig futó vizet, ha nem is tökéletesen, de legalább nem zubog.
    Manapság inkább akkor látom értelmét, mikor főzök és pld. tészta van a kezemen és leöblíteném, de a csap is tésztás lesz, vagy zöldség pucoláskor. Ez olyan, mint a tusrózsa pillanat elzárója. Akkor folyik a víz, mikor térddel benyomom a szekrény ajtón a pedált. Nem kell nagy erő hozzá és nem kényelmetlen használni. Tudok úgy mosogatni, hogy csak a szükséges pillanatban folyik a víz.
    Ja és a fogmosás, akkor is használható. Úgy tudom, népbetegség fogmosás közben folyatni a vizet. Gondolkoztam ezen. Fogmosáskor az ember gyakran elzárhatná a vizet és ehhez vagy a kényelmetlenebbik kezet kell használni, vagy letenni a fogkefét. Egyszerűbb mondjuk térddel, vagy taposva elzárni a víz útját, amíg nem szükséges folynia. Zuhanyozás közben is van, hogy nem kell a vízsugár. Amikor samponoz az ember, vagy szappanoz, vagy félre teszi, vagy elzárja a tust. Kényelmetlen kézzel intézni. Aztán gyakran a víz sem olyan hőfokú, amikor újra indul. A gondolat vezérlésig meg kéznél van a láb :D

    Auratech Field Recording

Új hozzászólás Aktív témák