Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Auratech

    őstag

    Tiszta helyzetet akarok. Nem keverem bele e topik témáját más körökbe, mert úgy hiszem, fontosabb lesz, mint elsőre gondolnám.
    Azokról az ötleteimről írok, amiket biztosan nem fogok kivitelezés felé terelgetni, de nem elmeháborodott fantazmagóriák, hanem a jelenkor technológiai rálátásával valósnak gondolható, megvalósítható dolgok.
    A lökést a nemrég díjat nyert napelemes cserép adta, ami nekem két éve eszembe jutott. Talán meg is osztottam valakivel, de nem műszaki ember volt, azt hiszem barátnő. :D
    Akkor úgy gondoltam a cserepekbe kell építeni tartós, olcsó, nem túl nagy hatásfokú napcellát, amik a cserepek kötési felületein érintkeznek elektromosan és némi vezérlés után a használati meleg vizet, nappali áramszükségletet elégíti ki. Sok kicsi sokra megy alapon jónak tűnt az ötlet. Jó is lett!
    Először irigység fogott el, mikor megtudtam, hogy megcsinálta egy ember. De mivel magyar volt elpárolgott az irigység. Rájöttem, hogy az ötletek nem fogyhatnak ki, mert ez afféle adottság, mint a zenei, matematikai tehetség. Ha osztogatom, több marad. Meglátni az új lehetőségeket, egyfajta technológiai intuícióval, sokunk vonása. Ezért e téma. Nem szabad beszáradni!
    A cél az ötleteim és a Ti ötleteitek gyűjteménye, építő jellegű hozzászólásokkal, vérre menő viták nélkül.
    Gondolom az örökmozgót, térhajtóművet és efféle nyalánkságokat nem itt fogjuk először a megvalósulás küszöbére gondolni. Bár én el tudom képzelni. Ötletem nekem is van.
    Kezdetnek Jöjjön egy léghajó!

    Auratech Field Recording

Új hozzászólás Aktív témák