Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz ReSeTer #11153 üzenetére

    A Sony A6000 anyagok Youtube-on azért is tudnak túl lágynak kinézni, mert a Youtube elég mostohán bánik a 1080p videókkal, ha eleve ebben a felbontásban töltöd fel. Többen azzal trükköznek, hogy a 1080p-t felkonvertálják 4K-ra és úgy töltik fel és az abból nyert 1080p már sokkal jobban néz ki.

    Meg valahol (talán az egyik EosHD vagy Cinema5D tesztnél) találtam egyszer egy jó leírást, hogyan kell a legtöbbet kihozni a Youtube 1080p-ből felskálázás nélkül (egy hangyányit túl kell lőni a kontrasztot és élesítést) a legjobb relatív élességérzethez. Most keresem ezt, ha megtalálom belinkelem.

    Nem a Sony A6000 mellett kardoskodom, ez úgy általában véve minden Youtube 1080p-re igaz. Ha teheted inkább módosítatlan sample fájlokat hasonlíts össze.

    (#11154) MrChris: Nekem ez a "cinamatic" (burgerezős) videó pont ugyanolyan, mint a többi, amire rádobtak egy LUT-ot és "job done, mehet a feltöltés". Mivel nem igazán tartozik a területemhez a grade, ezért nagyon szétokoskodni sem akarom a témát, de a durva kontraszt, túlszaturált színek nekem nem teszik cinematikussá. Már egy sRGB monitorról is leugrik pár szín, DCI-P3 megjelenítőn meg már egyenesen cukorszirupos, durva narancsos bőrtónusokkal.

Új hozzászólás Aktív témák